Вагітність після скасування ОК в перший місяць

Оральні контрацептиви (ОК) – один з найбільш дієвих засобів попередження небажаної вагітності.

Багато жінок, що використовують протизаплідні засоби бояться, що вагітність після скасування ОК може не наступити. Чи Так це насправді ми розберемося в цій статті.

Що таке оральні контрацептиви?

ОК – це препарати, які перешкоджають процесу дозрівання яйцеклітини, що веде до придушення процесу овуляції. У результаті впливу оральних контрацептивів, не відбувається розриву домінуючого фолікула з подальшим виходом готової до запліднення яйцеклітини. Подібні способи дозволяють створювати умови, при яких жінка стає тимчасово нездатною до запліднення.

Який увесь спектр дії протизаплідних засобів?

Перш ніж використовувати подібні методи попередження вагітності, варто врахувати такі моменти:

 1. У результаті впливу гормональних препаратів інтенсивність скорочення маткових труб значно знижується;
 2. Протизаплідні таблетки неминуче впливають на структуру ендометрія, що призводить до неможливості імплантації заплідненої яйцеклітини в матку;
 3. Регулярний прийом ОК змінює pH мікрофлори піхви і матки, в результаті істотно знижується можливість активного проникнення сперматозоїда в матку.

Варто відзначити, що протизаплідні засоби далеко не завжди використовують за прямим призначенням. Багато препарати допомагають у лікуванні гінекологічних, онкологічних і навіть дерматологічних хвороб.

Наслідки скасування протизаплідних засобів

Чи можна завагітніти відразу після закінчення прийому оральних контрацептивів? Досить часто у разі відмови від ОК відбувається порушення менструального циклу. Однак це ще не є серйозним приводом для занепокоєння. В такій ситуації організм змушений сам продукувати жіночі гормони, які ще не так давно надходили ззовні.

Більшість лікарів попереджають, що вагітність після різкої відміни ОК в перший місяць може і не наступити. Це пов’язано з загальмованою роботою яєчників, які «забули» самостійно виробляти прогестерон і естроген. Тільки у разі неможливості зачаття дитини протягом наступних двох-трьох місяців варто звернутися до гінеколога.

Вибір ОК за фенотипом

Найчастіше неможливість завагітніти в перший місяць після скасування протизаплідних засобів викликана неправильним підбором препарату.

Щоб виключити можливість появи ускладнень, при покупці оральних контрацептивів варто врахувати фенотипічні особливості жінки:

 • Естрогенний тип. Жінки, що відносяться до цієї категорії, мають жіночними формами, незначним зайвою вагою і тривалими місячними. Їм краще віддати перевагу таким видам препаратів, як Норивил або Минулет;
 • Эндрогенный тип. Як правило, жінки цієї фенотипової категорії мають вузькі стегна, спортивна статура і невеликі виділення при критичних днях. Для них найкращим варіантом стануть таблетки Ярина, Овосепту або Нон-овлон;
 • Змішаний тип. У таких жінок вміст чоловічих і жіночих гормонів знаходиться в нормі. Найкращими протизаплідними засобами в даному випадку будуть Три-мерсі або Регулон.

Як показує практика, при грамотному підборі контрацептивів настає вагітність практично відразу після відмови від прийому препаратів.

Побічний ефект від прийому протизаплідних засобів

Фахівці попереджають, що навіть найбезпечніші ОК можуть негативно позначитися на самопочутті і репродуктивної функції жінок. Згідно зі статистикою, відсоток патологічних змін в організмі досить низький, проте ризики все-таки є.

Що можна віднести до можливих наслідків прийому гормональних препаратів?

 • Порушення циклу. Тривалий прийом оральних контрацептивів може позначитися на тривалості менструального циклу, а також інтенсивності виділень;
 • Нездужання. Вживаючи протизаплідні таблетки, деякі жінки скаржаться на нудоту і запаморочення, діарею і відсутність апетиту;
 • Неможливість завагітніти. При використанні ОК протягом декількох років істотно знижується ймовірність зачати дитину;
 • Набір ваги. Прийом гормональних засобів сприяє порушенню обмінних процесів, що загрожує набором зайвої ваги.

До групи ризику виникнення ускладнень в першу чергу належать люди у віці 30-35 років. Як правило, прийом ліків більш молодими жінками протікає для більшості «безсимптомно», тому вагітність може наступити відразу після скасування ОК.

Статистичні дані

Прийом протизаплідних засобів – відповідальний захід, тому дуже багатьох дівчат, які вирішили використовувати ОК, цікавить статистика.

Яка ймовірність запліднення після відмови від гормональних препаратів і підвищується ризик народження неповноцінної дитини?

Згідно перевіреної статистикою, вагітності скасування ОК на відсоток викиднів і народження неповноцінних дітей після прийому препаратів анітрохи не зростає в порівнянні зі звичайним рівнем.

Більшість жінок навіть після тривалого використання ОК можуть завагітніти вже протягом декількох місяців – півроку.

При цьому лікарі говорять приблизно про 1-2% жінок, які потенційно здатні зіткнутися з такими проблемами:

 • ановуляція (відсутність циклічних змін в яєчниках);
 • аменорея (відсутність менструацій, спровоковане недоліком жіночих гормонів в організмі);
 • безпліддя.

Планування вагітності

Вагітність на скасування ОК – поширена в гінекології практика, яка істотно підвищує шанси на запліднення. За словами багатьох лікарів, тимчасовий прийом оральних контрацептивів не тільки не зменшує, але істотно збільшує шанси на зачаття. Чому?

Подібне явище в колі медиків називають «ребаунд-ефект» або просто ефектом відміни. Згідно зі статистичними даними, жінки, що вживають оральні протизаплідні таблетки, вагітніли практично відразу після відмови від препаратів. Подібне явище викликане стабілізацією гормонального фону, яка відбувається при «відключенні» яєчників.

Після відмови від вживання контрацептивів, яєчники включаються в роботу з більшою силою. Нерідко це призводить до винекнення не одного, а відразу декількох домінантних фолікул. Тому при ребаунд-ефект ймовірність багатоплідної здорової вагітності після скасування ОК значно зростає.

Приємні наслідки прийому ОК

Впливає прийом гормональних препаратів на організм позитивно?

Жінки, які використовували оральні контрацептиви, спостерігали наступні позитивні зміни в стані організму:

 1. Лікування безпліддя. «Перезавантаження» репродуктивної системи, викликана нормалізацією гормонального фону і вимушеним «відпочинком» яєчників, що призводить до усунення легких форм безпліддя;
 2. Багатоплідна вагітність. Включилися в роботу яєчники після скасування ОК значно частіше провокують визрівання відразу декількох яйцеклітин, що призводить до багатоплідної вагітності;
 3. Низька ймовірність появи ендометріозу. Жінки, що використовують низкодозированные ОК, значно рідше страждають від ендометріозу та інших гінекологічних хвороб.

Оральні контрацептиви – безпечні гормональні засоби, що попереджають зачаття. Нерідко їх використовують і при плануванні вагітності, завдяки ребаунд-ефекту, який збільшує шанси на зачаття дитини.

Залишити коментар