Як прибрати з одягу кошлатання бритвою, скотчем, наждачкою і ножицями

Ще вчора улюблена річ виглядала так, ніби щойно зійшла з обкладинки глянцю. А сьогодні навіть не хочеться одягати ультрамодну модель, адже її «прикрашають» некрасиві катишки. Завдяки їм светр або плаття миттєво постаріли. І багато хто думає, що тепер цей одяг можна тільки викинути. Однак ситуацію цілком реально врятувати. Існує кілька методів, як прибрати кошлатання з одягу в домашніх умовах.

Щоб подарувати одязі другу життя, можна скористатися спеціальною машинкою. Цей апарат ефективно і якісно зрізає всі неестетичні вузлики. І при цьому абсолютно не пошкоджує виріб. У машинці передбачено регулювання висоти, яка дозволяє доглядати навіть за рельєфними тканинами. Але якщо такого апарату немає в будинку, то на допомогу прийдуть підручні засоби, за допомогою яких можна не менш якісно «реанімувати» одяг.

Причини скочування і методи профілактики

Як позбутися від катишків на одязі? Найкращий метод — це не допустити їх появи. А щоб захистити улюблену річ, важливо розібратися, чому катишки можуть утворюватися на ній. Не менш корисно ознайомитися з деякими хитрощами, які дозволять значно продовжити термін служби суконь і пуловерів.

Чому з’являються негарні вузлики

Існує думка, що неестетичні катишки виникають тільки на одязі низької якості. Такий стереотип легко руйнується спостереженнями з практики. Адже навіть на натуральній і дорогої одежі можуть з’являтися подібні вузлики.

Причини утворення катишків на одязі зазвичай приховані в таких факторах.

 • Особливості тканини. Деякі матеріали схильні до появи негарних вузликів. Найчастіше катишки спостерігаються на трикотажних і вовняних речей. Подібна проблема зустрічається на тканинах змішаного типу, коли синтетичні нитки розбавлені натуральними.
 • Заводський брак. Іноді можуть зустрічатися ділянки, на яких зазначаються довгі протяжки або жорстко скручені нитки. Саме у цих місцях почнуть формуватися перші вузлики. Щоб визначити такі ділянки на око, досить перед покупкою уважно оглянути тканина, розтягнувши її перед джерелом світла.
 • Зовнішні фактори. Скочування може бути спровоковано надмірним тертям. Найчастіше перші з’являються катишки на светрі в місці зіткнення з лямкою від сумки або на поясі штанів в результаті впливу ременя.
 • Неправильний догляд. На всіх речах є бирка. Вона містить цінну інформацію щодо режиму прання, допустимих температурах. Виробник зазвичай вказує, чи дозволений віджим вироби і при яких оборотах. Недотримання таких правил часто обертається виникненням різних неприємних дефектів, в тому числі і появою катишек.

Свою лепту в процес утворення катишків вносить пральний порошок. Вірніше, неправильний вибір миючого засобу. Для кожного виду тканини призначене свій засіб. Наприклад, вовняні вироби не втратять свій первинний вигляд, якщо використовувати спеціальний гель для прання, а неправильно підібране засіб призводить до загрубению тканини.

Як доглядати за речами, щоб проблема не виникла

Як показують відгуки, значно легше попередити появу катишек на одязі, ніж боротися з ними. А захистити свої речі від псування допоможуть наступні рекомендації.

 • Враховуйте поради виробника. Завжди намагайтеся слідувати вказівкам по догляду за виробом.
 • Не використовуйте гарячу воду. Зовсім небажано прати речі при високих температурах. Це допустимо тільки в крайніх випадках.
 • Покладіть светр в морозилку. Незважаючи на гадану абсурдність такого заходу, воно ефективно допоможе запобігти появі катишків. Необхідно нову річ протримати в морозилці на підносі або в пакеті протягом десяти годин. Потім її опускають у теплу воду і дають можливість відтанути. Ця процедура не тільки запобіжить поява вузликів, але і зробить новий светр менш «кусающимся».
 • Видаляйте вузлики своєчасно. Значно легше видалити катишки, які ще малопомітні, ніж ті, які вже «загартувалися» кількома стирками.
 • Вибирайте правильні порошки. Для прання одягу рекомендується вибирати порошки, маркування яких містить позначку «пом’якшення волокон тканини».
 • Вдавайтеся до допомоги хімчистки. Щоб не мучитися питанням, як правильно випрати і прибрати катишки з пальто або іншої дорогої речі, краще скористатися послугами професійної хімчистки.

Делікатні вироби рекомендується прати вручну. Так само як і трикотаж, такі речі не слід сильно викручувати. А сушити делікатну одяг необхідно у горизонтальному вигляді.

Чим прибрати кошлатання з одягу: 6 основних засобів

Видалити кошлатання з одягу після прання можна тільки механічно. І щоб не пошкодити виріб краще скористатися шавером — тієї самої машинкою для усунення некрасивих вузликів. При відсутності такої можна вдатися до допомоги підручних засобів, які, з виду, навіть не підходять для цього. Але це тільки на перший погляд.

Бритва

Особливості. Якщо вибір припав на бритвений верстат, то буде потрібно вся увага і акуратність. Їм дуже легко пошкодити тканину. Тому для делікатних і дуже дорогих виробів такий метод краще не використовувати. Також не підходить він для речей з мохеру, ангори. Зазвичай бритву використовують для того, щоб видалити катишки з невеликих вовняних речей: носков, шапок, рукавиць, рукавичок, панчіх.

Техніка видалення

 1. Ділянка вироби з вузликами необхідно сильно розтягнути.
 2. Легко торкніться бритвою тканини. Намагаючись «голити» вузлики ледь доторкаючись до поверхні виробу.
 3. Рухатися необхідно знизу вгору.

Для усунення катишек не застосовуйте нову бритву. Такий верстат занадто гострий. І як би ви не старалися, може легко пошкодити виріб.

Ножиці

Особливості. Видалити катишки можна і без бритви. Якщо вузлики досить великі, то їх легко зрізати ножицями. Цей метод допоможе повернути гарний вигляд речей, що володіє складною фактурою, рифленим малюнком або містять різні предмети декору.

Техніка видалення

 1. Виріб кладуть на рівну поверхню, трохи розтягуючи пошкоджені вузликами ділянки.
 2. Тримаючи ножиці строго паралельно тканини, починають стригти катишки. Процедура вимагає великої обережності, адже будь-яке незручне рух може забезпечити появу затяжок.
 3. Рекомендується спочатку обробити великі поверхні. І тільки потім переходять до очищення тканини від вузликів на невеликих деталях: рукавах, горловині.

Успіх очищення тканини залежить від того, наскільки правильно підібрані ножиці. Щоб обережно зрізати катишки віддайте перевагу манікюрному приладу, що володіє тонкими лезами.

Зубна щітка

Особливості. Як прибрати катишки з кофти з мохеру або ангори, не пошкодивши її? Привести в порядок такі вироби можна за допомогою звичайної зубної щітки. Метод довгий, але дуже ефективний. Щоб не пошкодити виріб, потрібно вибирати щітку з м’якою щетиною. Спочатку її обшпарюють окропом і ретельно просушують.

Техніка видалення

 1. Виріб розкладають на горизонтальній поверхні, намагаючись трохи розтягнути його.
 2. Зубною щіткою починають «розчісувати» тканина. Рухатися потрібно строго по напрямку ворсу. Якщо очищення проводити в хаотичному порядку, то виріб буде безповоротно зіпсована.
 3. Щоб усунути катишки необхідно пройтися щіткою з тканини кілька разів.
 4. Для відновлення «пухнастості» рекомендується замочити виріб в наступному розчині: на три літри води — 70 мл 6%-ного оцту.

Сушити кофту або плаття краще на махровому рушнику в горизонтальному положенні. Не вдавайтеся під час сушіння до допомоги опалювальних приладів і не виставляйте виріб на сонці.

Гребінець

Особливості. Метод дозволяє усунути катишки без машинки. Він не зовсім зручний і категорично заборонений для делікатних тканин. Краще всього застосовувати його для светрів з великою в’язкою, хутряних шапок.

Техніка видалення

 1. Виріб розтягують на поверхні столу.
 2. Плоску гребінець з мілкими зубцями розташовують горизонтально над тканиною.
 3. Починають «розчісувати». Між зубцями з’являться катишки.
 4. Невеликі вузлики легко відірвуться самостійно. Щоб усунути великі, краще додатково скористатися манікюрними ножицями. В іншому випадку можуть залишитися затяжки.

Скотч

Особливості. Як швидко видалити кошлатання з одягу? Можна скористатися скотчем. Це засіб від катишек на одязі «працює» за принципом воскових смужок для депіляції або липкого ролика, ефективно усуваючи з виробу шерсть тварин, катишки, волосся. Використовувати такий метод можна для пальто, капелюхів, трикотажних або вовняних виробів. Але скотч здатний впоратися тільки зі «свіжими» вузликами. Застарілі він не усуне.

Техніка видалення

 1. Відрізають шматок широкого скотчу.
 2. Їм обертають долоню так, щоб липка поверхня була зовні.
 3. Тканину розкладають на столі, ретельно розправивши ушкоджену ділянку.
 4. На катишки накладають липкий шар скотча. Старанно втоптують його долонею до поверхні тканини.
 5. Потім одним різким рухом відривають скотч від поверхні.

«Депіляцію» вироби можна провести за допомогою ролика, виготовленого самостійно. Для цього знадобиться двосторонній скотч. Їм обклеюють пляшку. Щоб очистити виріб, такий ролик просто катають по тканині.

Наждачний папір

Особливості. Для ефективного усунення катишків можна скористатися ще одним лайфхаком. Видалити вузлики дозволить наждачний папір. Але потрібно застосовувати виключно дрібнозернисте полотно. Очищення наждачкою підлягають тільки ті вироби, які в подальшому не стануть «лохматиться».

Техніка видалення

 1. По тканині, розкладеної на столі, проводять дрібнозернистим наждачним папером.
 2. Полотно з прилиплими катишкамі по можливості очищають.
 3. Захід повторюють.

Якщо в будинку не виявилося наждачного паперу з дрібнозернистою структурою — не біда. Її здатна замінити нова губка для посуду. Для усунення вузликів використовуйте жорстку поверхню.

Замислюючись, як позбавитися від катишек з трикотажу, вовни або будь-якої іншої тканини, зверніть увагу на пемзу. Вона здатна привести в порядок і п’яти, і светр. Техніка усунення неестетичних вузликів складна і нагадує технологію роботи з наждачкою.

Існує ще один метод, як почистити одяг від катишек. У магазині можна придбати спеціальні липкі застібки. До такої поверхні ефективно прилипає ворс, шерсть тварин, волосся і вузлики. Але почистити таким способом можна тільки щільні вироби типу пальта і піджаки.

4 комментария
ЛюдмилаНоябрь 19th, 2017 7:22 пп

Є спеціальні машинки для видалення катишків, а можна зробити простіше. Потрібно взяти станок для гоління (підійдуть будь-які, навіть дешеві одноразові бритви) і акуратно, що б не порізати нитки, збрити катишки. Після чого одяг можна додатково почистити липкою стороною скотчу, намотавши його на руку — це допоможе позбавитися від залишків пилу і ворсу.

ВікторіяНоябрь 20th, 2017 7:22 пп

А я знаю інший метод, сама ним скористалася. Отже, треба новий светр намочити і покласти його на піднос, потім в морозилку ну приблизно годин на 6. Потім його треба опустити в теплу воду, що б він зовсім «відтанув». Катишків на такому джемпері не буде зовсім і джемпер стане дуже м’яким!

AVНоябрь 22nd, 2017 12:23 пп

Ножицями не завжди вийде видалити катишки. Я це роблю бритвою. Але і машинкою користувалася. Так собі, хоча, може, є хороші, дорогі. Моя дешева.

GalaНоябрь 26th, 2017 9:24 пп

Я знайшла самий крутий спосіб!! Тример чоловіка для моделювання бороди з дрібною насадкою — і вовняне плаття як нове! А слідом і всі светри, шапки тощо!

Залишити коментар