Як правильно ставити гірчичники дітям при кашлі

Незважаючи на великий вибір лікарських препаратів від дитячого кашлю, застосування гірчичників залишається популярним методом. Важливо знати, як правильно ставити гірчичники дітям, і які протипоказання до них існують.

Ефективність гірчичників

Кашель є симптомом різних захворювань: застуди, бронхіту, хвороб навколоносових пазух, патологій легенів, серця або кишечника. Тому перш, ніж приступати до лікування, лікар повинен поставити діагноз. Гірчичники призначають дітям при сухому кашлі, коли виникають труднощі з відходженням мокротиння при захворюваннях органів дихання (бронхіт, пневмонії, трахеїті, застуді та ГРВІ).

Гірчичне масло, яке знаходиться у складі гірчичників, стимулює нервові закінчення шкіри і приплив крові. До лікувальним властивостям гірчичників відносяться:

  • розширення кровоносних судин і покращення кровообігу;
  • стимуляція тонусу вегетативної нервової системи;
  • підвищення захисних функцій організму.

При легкій формі простудних захворювань часто вдається вилікувати кашель тільки з допомогою гірчичників, без застосування дорогих сиропів і суспензій від кашлю.

Як ставити гірчичники

Ставити гірчичники найкраще у вечірній час, перед сном. Спочатку струсніть гірчичник, щоб порошок розподілився в ньому рівномірно. Після цього опустіть його в теплу воду на 15-20 секунд і прикладіть до тіла. Для збереження тепла, накрийте зверху махровим рушником і укутайте хворого теплим пледом або ковдрою.

Тривалість процедури залежить індивідуальної чутливості шкіри і від віку дитини:

  • для малюків від 1 року до 3 років вона становить не більше 2 хвилин;
  • для дітей 4-7 років – не більше 3 хвилин;
  • для дітей 8-12 років – 5 хвилин.

Якщо під час процедури ви зазначили почервоніння шкіри, зніміть гірчичники і видаліть залишки порошку м’яким вологим рушником.

В залежності від захворювання гірчичники ставлять на різні області тіла. При сухому кашлі – на груди, при бронхіті – під лопатками або між ними, при сильному нежиті – на литкові м’язи або п’яти. Не можна ставити гірчичники в області серця і на хребет. Дітям молодшого віку для запобігання подразнення шкіри і опіків краще прокласти марлеву тканину між гірчичником і поверхнею шкіри. Нанесіть дитячий лосьйон або крем на місце обробки після процедури.

Самим маленьким пацієнтам можна робити гірчичні обгортання. Для цього приготуйте гірчичний розчин, змішавши півлітра теплої води з 1 столовою ложкою сухої гірчиці. Добре змочіть рушник в отриманому розчині, відіжміть зайву воду і оберніть дитини. Укутайте малюка простирадлом і теплою ковдрою. Через 3-5 хвилин, сполосніть дитини в теплій воді і одягніть у зручний одяг з натуральних тканин.

Протипоказання

Домашнє лікування з допомогою гірчичників – це зігріває процедура, тому її не можна проводити при температурі тіла понад 37,5 °С. Не ставте гірчичники, якщо на шкірі є якесь подразнення, при нейродерміті і псоріазі, будь гнійничкових захворюваннях, наявності пухлинних захворювань та бронхіальної астми.

Якщо, незважаючи на лікування, кашель у дитини не пройшов протягом 5-7 днів, необхідно проконсультуватися з лікарем. Слід виключити можливість тяжких наслідків і ускладнень.

Залишити коментар