Скільки потрібно сперми, щоб завагітніти?

Вагітність і народження дитини – дивовижна пора в житті кожної жінок або сімейної пари. Цього неможливо досягти без зачаття дитини, а для цього процесу потрібна сперма. Тому пари, які хочуть мати дитину, часто запитують: скільки сперми потрібно, щоб дівчина завагітніла?

Важливий мінімум

Деякі чули про правилі одного, яке стосується кількості сперми. Дійсно, для того, щоб відбулося запліднення яйцеклітини, необхідний активний сперматозоїд від чоловіка. Насправді не все так просто, як здається.

У період еякуляції в піхву жінки впорскується мільйони сперматозоїдів. Але мікросередовище піхви – це пряма загроза для їх життя, тому що вона відрізняється високою кислотністю. З цієї причини через кілька годин після статевого акту велика частина сперматозоїдів гине на слизових.

Частина проникає в маткову шийку. Всередині цього органу знаходиться шийкова слиз, що виконує роль захисного бар’єру. Вона вловлює не тільки небезпечні мікроорганізми, але і деякі сперматозоїди, які встигли дійти до неї. На цьому відсів не закінчується. Що залишилися в живих спермії проникають в фаллопієві труби, де і відбувається черговий відсів. Це цілком логічно, адже подальший шлях буде заснований на русі проти ходу рідини, а слабаків це не під силу!

Тільки якщо сперматозоїд досягне зрілої яйцеклітини в ампулярному сегменті труби матки, він зможе проникнути в неї, якщо вистачить сил. Всі інші сперматозоїди гинуть на шляху до своєї мети! У зв’язку з цим андрологи стверджують, що в матку повинно пройти не менше 10 млн сперміїв. Тільки найбільш життєздатний і швидкий отримає приз, діставшись до якого, запліднити яйцеклітину. Потім запліднене яйце має закріпитися за маткову стінку, і починається така довгоочікувана вагітність. В одному міліметрі сперми міститься до 20 млн сперматозоїдів, які можуть виконати своє призначення.

А якщо загин матки?

Багато залежить від здоров’я жінки. Вищесказане відноситься до здорових представницям слабкої половини людства. Є захворювання, при яких звичайного кількості сперматозоїдів може виявитися недостатньо. Прикладом є загин матки.

Цей діагноз ставлять досить часто, а означає він, що між шийкою і тілом матки утворюється кут. Він може бути звернений назад, вліво, вправо. Це захворювання викликається різними причинами, багато з яких безпосередньо пов’язані саме з жіночими органами. З зачаттям не виникає проблем, якщо матковий загин не яскраво виражений або є тільки анатомічною особливістю.

Якщо ж загин сильний, то спермі важко проникати в матку через її неправильної форми. В результаті сперма накопичується в піхву. Більше того, коли загин поєднується зі спайковим процесом, труби можуть звузитися або стати повністю непрохідними, що призводить до безпліддя. Тому лікувати захворювання потрібно вчасно і ретельно. Корисно дотримуватися деяких порад щодо зачаття при загині матки:

  • статевий акт краще здійснювати в період овуляції після утримання протягом декількох днів, у цьому випадку кількість сперматозоїдів максимальне і шанси завагітніти збільшуються;
  • жінці слід утриматися від оргазму після сім’явиверження, так як під час піку сексуального збудження маткова шийка підводиться, що ускладнює проходження сперматозоїдів у матку;
  • після виверження сімені чоловікові бажано відразу виводити статевий член з піхви, що не дозволить спермі витекти.

Скільки повинно бути сперми?

Не всі знають, що для настання вагітності є норма кількості сперми, при цьому стандарти відзначені навіть в медичних книжках. Згідно з дослідженням, за одну еякуляцію в жіноче піхву проникає в середньому 6 мл насінної рідини. Якщо брати до уваги середньостатистичного представника сильної половини людства, цей показник буде становити 4 мл.

У результаті були зроблені висновки, що для настання вагітності, якщо жінка здорова, цілком достатньо саме 4-ох мл насінної рідини. Таке число має відношення до першого статевого акту, в наступні рази насіння буде все менше. Але навіть незважаючи на це в період виверження сімені в 5-ий раз сперми буде достатньо для запліднення яйцеклітини.

Звичайно, дуже важливо якість сперми, а не тільки її кількість. Сперматозоїд повинен бути швидким і зрілим. Потрібну кількість сперми, здорові сперматозоїди і організм жінки – ці фактори є визначальними в настанні вагітності!

Залишити коментар