Як правильно прикладати дитину до грудей сидячи і лежачи

Грудне молоко – це не тільки найкраще харчування для дитини, але і прояв любові і турботи. Грудне вигодовування (ГВ) – процес, який повинен приносити задоволення і бути зручним як для мами, так і для малюка. Поява будь-яких неприємних відчуттів в процесі годування потребує консультації з фахівцем – провідним педіатром або консультантом по ГВ.

Які ознаки правильного прикладання?

Досвідчений фахівець, подивившись процес прикладання дитини до грудей, може відразу сказати про помилки. При правильному прикладанні, вустами немовляти повинен захоплюватися не тільки сосок, але і вся ореолу повністю, тільки в такому випадку можна уникнути травм – тріщини сосків. Для правильного захоплення рот немовляти має бути максимально широко відкритий, а його носик щільно притиснутий до грудей. Головний критерій правильного прикладання: відсутність неприємних відчуттів.

Про неправильному прикладанні буде говорити:

  • Неприємні і хворобливі відчуття в грудях, спині (неправильно вибрана поза);
  • Погане смоктання дитиною, йому доводиться дотягуватися;
  • Поява звуків чмоканья, плямкання або смоктання – їх поява говорить про заковтуванні повітря, що загрожує розвитком зригувань, кольок і ін.

Які можуть бути наслідки?

Незалежно від частоти прикладання, якщо дитина неправильно прикладена, то грудне вигодовування буде малоефективним, а іноді неприємним і навіть болісним для матері.

При неправильному захопленні соска, там, де немає молочних проток, обсяг отриманого молока буде недостатнім.

У мами формуються тріщини на сосках, малюк голодний, і немає достатньої надбавки у вазі.

Неповне спустошення грудей стає причиною застою молока (лактостаз), тривале його існування є передумовою для розвитку маститів (сильне запалення грудної залози).

При неефективному годівлі, кількість виробленого молока зменшується, з подальшим формуванням відмови з боку немовляти, аж до повного завершення ГВ.

Тому неправильне прикладання – це серйозно, і необхідно вжити всі заходи як можна швидше.

Як правильно прикладати дитину при годуванні, незалежно від положення?

Консультанти по ГВ, дають кілька рекомендацій з прикладання, які не залежать від обраної пози, можна сказати, вони універсальні:

  • Годування грудьми – процес тривалий, тому необхідно вибрати ту позу, в якій годує і дитина можуть знаходитися тривалий час, не відчуваючи дискомфорту. Для кожної жінки це буде індивідуальна поза;
  • Голова, шия і тіло малюка повинні знаходитися в одній площині. Краще всього якщо животи мами і немовляти будуть стикатися (але в деяких позах, це не можливо), а голова розташовується на згині руки. Носик немовляти (!) повинен розташовуватися в одній площині з соском;
  • Як тільки спрацює рефлекс – дитина широко відкриє рот, можна плавно його прикладати, притримуючи в області шиї. Для зручності годує може підтримувати груди знизу, максимально далеко від соска.

Як навчитися правильно прикладати дитину при годуванні лежачи?

Позиція «лежачи» – одна з самих зручних, особливо вночі, адже мама може навіть не прокидатися, якщо практикується спільний сон. У такій позиції тіло малюка необхідно розташувати на руці мами або покласти під нього подушку, для того щоб малюк перебував на рівні соска. Мама повинна зайняти зручну позицію – на боці, а під головою зручна подушка. Вільною рукою, мама допомагає процесу годування.

Як не можна прикладати дитину при годуванні грудьми лежачи?

Не можна спираючись на лікоть, нависати над малюком. По-перше, це незручно і швидко призводить до стомлення. В процесі годування, дитина не повинен лежати на спині і не нахилятися до соску – незручно ковтати. По-друге, груди мами знаходиться під неправильним кутом, і буде легко вислизати з ротика малюка.

Годувати малюка можна і лежачи на спині, ця поза поширена на Заході, і в деяких джерелах називається австралійської або «телефон».

Малюк лежить зверху матері, а вона притримує його рукою. Іноді, така позиція буде рятівною, наприклад, якщо дитина не може впоратися з потужним потоком материнського молока. У такій позі дитина не захлинається, і йому простіше захопити правильно груди. Деякі мами радять користуватися таким методом вночі, коли світ обмежений. Адже в темряві складно спрямувати груди в рот.

Як правильно прикласти дитину для годування в положенні сидячи?

При годуванні сидячи, головна умова – пряма спина, не рекомендовано нахилятися вперед і не відкидатися назад. Ступні повинні стояти на підлозі, коліна зігнуті під прямим кутом, під ногами можна розташувати лавочку, під руки і лікті мами можна підкласти подушки.

Поза для годування сидячи також називається «колиска» – після того, як мама займе зручне положення, необхідно правильно розташувати дитину – взяти його руки так, щоб тіло було повернуто животом до живота, краще всього якщо між матір’ю і дитиною буде якомога менше одягу в такому разі формується міцна взаємозв’язок. Голова дитини повинна знаходитися в одній горизонтальній площині з соском. Однією рукою годує, повинна притримувати плечі і спинку дитини, а другий допомагати йому правильно захопити сосок.

Можна прикладати дитину при годуванні сидячи з-під руки. Така поза буде рекомендована для жінок, які народили шляхом кесаревого розтину – дитина не буде тиснути на живіт, в області швів.

Дитину укладають збоку від годуючої на високу подушку, і дитина опиниться в безпосередній близькості від грудей, і є можливість контролювати стан малюка. Який би метод годування не був обраний, перед самим годуванням необхідно дотримуватися ряду правил: руки мами повинні бути чистими, груди не потрібно мити, інакше змиється захисна змащення шкіри, достатньо всього лише сполоснути груди під проточною водою.

Фахівці рекомендують зцідити кілька крапель молока, які можуть містити патогенну мікрофлору.

Будьте сміливіше! Дослідження вчених довели, що новонароджений малюк, викладений на живіт матері, здатний доповзти до грудей і прикластися. За таким же принципом працює і цей метод прикладання, малюк зробить все самостійно.

Залишити коментар