Як правильно приймати гейнер для набору маси?

Гейнер – це харчова добавка для збільшення споживання енергії та стимуляції росту м’язової маси.Природно постає запитання, як часто і коли краще всього вживати цей продукт. Деякі кажуть, чим більше, тим краще, адже вага все одно швидко не набереш. А нам здається, що потрібно спочатку розібратися, як приймати гейнер для набору маси і не нашкодити фігурі.

Про гейнер, наборі ваги, шкоду і користь цього всього

Почати потрібно з того, що гейнер – це не допінг і не стероїди, а звичайна харчова добавка з натуральних інгредієнтів: сухого молока для споживання білка і кукурудзи чи пшениці для поповнення вуглеводів. Цей препарат не шкідливий для здоров’я і надає на організм такий же ефект, як і продукти харчування, за тим лише винятком, що він являє собою порошкоподібну суміш.

Гейнер – продукт з низьким вмістом калорій, багатий протеїнами, які і сприяють зростанню маси. В першу чергу він призначений для спортсменів, тому що звичайні люди можуть отримати достатню кількість калорій і набрати вагу, просто правильно харчуючись.

Як це працює?

Містяться в гейнер вуглеводи забезпечують після тренування вироблення інсуліну, який, як відомо, транспортує знаходиться в крові цукор в клітини м’язів. Там він буде накопичуватися у вигляді жиру, тим самим збільшуючи масу. Одночасно з цим білки, потрапляючи у м’язи, використовуються у них в якості будівельного матеріалу, забезпечує зростання нових клітин.

Коли краще приймати цю харчову добавку?

Враховуючи механізм дії гейнера на організм, оптимальний час для прийому препарату – відразу після тренування, тому що вуглеводи і білок молочної сироватки високої якості в цей момент засвояться набагато швидше з досягненням максимального ефекту.

Для того щоб зберегти цей ефект протягом доби, слід зробити другий прийом гейнера за 1-2 години перед сном, оскільки організм не повинен покладатися на власний білок і споживати його з м’язів, тим самим зводячи нанівець результати.

Плюси і мінуси

Як і все, що ми їмо, п’ємо і чим дихаємо, гейнери для набору маси можуть принести і шкода, і користь. Багато хто може запитати, навіщо витрачати гроші на харчові добавки, якщо можна набрати вагу простим збільшенням калорійності раціону. Проблема в тому, що велика кількість цукру і білка, спожитого з традиційних джерел, низкосортно. Для того щоб наростити м’язову масу, потрібно не тільки кількість, але і якість.

А безсистемне споживання надлишкових вуглеводів низької якості призводить до відкладення надлишків жиру. Споживані білки також повинні бути високої якості — тут біологічна цінність має вирішальне значення. В цьому плані гейнер – незамінний продукт високої якості.

Безумовними перевагами гейнера є:

  • низька калорійність і простота використання;

  • максимально швидка доставка м’язам енергії і білка;
  • купити значно дешевше, ніж протеїновий порошок.

Але є, звичайно, і критичні зауваження. Для росту м’язів на додаток до великої кількості енергії і високоякісних білків потрібні різні мікроелементи, мінерали, вітаміни. Постачальники енергії і білків у вигляді харчових добавок залишають організм без важливих мікроелементів.

Деякі гейнери містять широкий спектр мікроелементів, вітамінів і мінералів. Проте не кожна людина може вживати штучні мікронутрієнти, так і за ціною такі добавки набагато дорожче.

Одним словом, основна проблема полягає в тому, як зв’язати енергію з гейнера з природним раціоном, щоб забезпечити свій організм усім необхідним і домогтися зростання м’язової маси.

Як правильно приготувати коктейль?

Зазвичай гейнер для набору м’язової маси приймають в якості енергетичного коктейлю, розводячи порошок з водою або молоком. Доза порошку, змішаного з 100 г води або молока, містить близько 400 Ккал.

Для приготування коктейлю беруть 150-300 г порошку гейнера і змішують його з 0,3-0,5 л молока або води. Для змішування підійде міксер, блендер, шейкер, головне, щоб суміш вийшла однорідною, без грудочок і грудочок. У такому вигляді коктейль засвоїться в організмі максимально швидко. П’ють гейнер, як правило, на додаток до трьох традиційним прийомам їжі. Цього цілком достатньо.

Насправді як правильно приймати гейнер для набору маси, кожен спортсмен вирішує, враховуючи різні фактори. До них відносяться дієта, базальний рівень метаболізму, розсіює потужність, метаболічний тип, прийом інших харчових добавок і так далі.

Існує простий і практичний спосіб, як визначити свої потреби в добавці:

  1. Перед початком курсу взвесьтесь і запишіть свою вагу.
  2. Приймайте гейнер протягом тижня, як це зазначено на упаковці.
  3. Через тиждень — нове зважування, причому ви повинні додати у вазі не більше 200-300 р. Якщо ви не потрапили в цей проміжок, скорегуйте дозу гейнера, збільшивши або зменшивши її.
  4. Цикл «проб і помилок» повторюється до тих пір, поки ви не будете стабільно додавати в тиждень 200-300 р.

Поради фахівців

Важливо розуміти, що біологічно активні добавки є тільки доповненням, а не заміною основного живлення. Тому в першу чергу ваша увага має бути зосереджена на поліпшенні раціону і тільки потім на застосуванні цільової добавки.

При купівлі гейнера вибирайте продукт з низьким вмістом цукру, оскільки він показав негативний вплив на здоров’я. Застосування добавки може призвести до утворення надлишкового жиру, тому регулярний контроль ваги обов’язковий.

Взагалі, якщо ви не займаєтеся регулярно спортом, то для набору маси вам достатньо змінити свій раціон, вибравши для нього продукти з високою якістю вуглеводів, білка і цукру. Вітамінний повинен бути останнім засобом, коли за допомогою дієти досягти результату не вдалося.

Залишити коментар