Як правильно прати подушки в домашніх умовах

Постільні приналежності на пір’яний основі якісніше інших штучних матеріалів. Натуральний наповнювач не збивається в грудки і добре тримає форму. Всі речі потребують догляду, у тому числі і подушки з ковдрами. У цій статті ви дізнаєтеся, як правильно і безпечно випрати подушки в домашніх умовах з різних наповнювачів.

Як випрати в пральній машині пір’яну подушку

Натуральному матеріалу властиво пропускати пил, що і створює сприятливі умови для розмноження пилових кліщів. Якщо не прати пір’яну подушку 2-3 рази на рік, може виникнути алергічна реакція, пов’язана з паразитами.

Процес прання натурального пера копіткий і трудомісткий. Для початку акуратно знімають з виробу напірники, распоров зовнішні шви. Перо виймається з напірників і розподіляється в рівних частинах на 2 заздалегідь підготовлених капронових мішечка. Ці мішки шиють з тюлю, можна використовувати й інші матеріали, але тюль добре пропускає повітря, що забезпечить якісну сушку пера після прання.

Два мішки з пером рівномірно закладаються в барабан пральної машини. Подушки з пір’ям краще стирати рідкими миючими засобами. Гранули порошку впораються з роботою гірше. Далі, встановлюється режим прання — це може бути «делікатний» або режим «пухову ковдру». Прання повинна бути щадною.

Температура прання мінімальна — 30 градусів, можна 40. Щоб в пір’ї не залишилося піни, заздалегідь встановіть режим «суперполоскание». Віджимання на максимальних обертах.

Випрані і віджаті чохли укладіть на батареї центрального опалення або підвісьте на балконі. В крайньому випадку, встановіть 2 стільця, на них покладіть грати і на неї чохли з пером. Поруч поставте вентилятор дме з теплим повітрям. Для ретельної сушки потрібно не менше 2 днів. Сухе перо перекладається назад в напірники і прострачивается двома швами. Все, тепер ви знаєте, як випрати в домашніх умовах пір’яну подушку.

Примітка: Якщо забруднення сильні, віддайте постіль в пральню. Там проведуть очищення на професійному обладнанні і опромінять ультрафіолетом для знищення паразитів і в цілях загальної дезінфекції.

Як випрати в пральній машині пухову подушку

Кожна охайна господиня стежить за чистотою в будинку. Постіль вимагає ретельного і дбайливого догляду, тим більше, якщо вона пошита з натурального матеріалу. Для прикладу візьмемо подушки з лебединого пуху. Купуючи їх, слід задуматися над головним питанням — як випрати в домашніх умовах пухову подушку. Адже це не синтетика, а пухова виріб, що вимагає дбайливого звернення.

Якщо пухову постіль треба попрати в машинці, установіть мінімальну температуру і відповідний режим. Встановіть інтенсивне полоскання, щоб не залишилося піни. Занурте подушку в чохлі для прання — сітка на блискавки в барабан машинки. Зауважте, великі вироби стираються в машинах на 6 кг. Постиранный підголовник розпорюють і виймають пух, потім ретельно просушують постійно перемішуючи.

Тепер слід підготувати нові напірники. Сухий пух набиваємо в напірники і прошиваємо подвійним швом для кращої якості.

Ручне прання вовни

У велику ємність, таз або ванну викласти пух. Залити теплою водою і додати рідкий миючий засіб. Залишити на одну годину для розчинення забруднень. Далі, зливаємо воду і віджимаємо пух, можна з допомогою друшляка.

Залити пух повторно мильним розчином. Пом’яти руками і виполоскати. Полоскати до повного зникнення піни. Висушити і зашити в підготовлені заздалегідь напірники.

Відпарювання

Цей метод очищення пухових виробів не вимагає розрізання швів і вилучення наповнювача. Методом відпарювання очищають забруднені вироби і дезінфікують їх.

Щоб освіжити виріб, підвісьте його на мотузку, закріпивши защібкою. Пройдіться по виробу пором з усіх боків. Повторіть процедуру 2-3 рази. Дайте наповнювачу просохнути і надіньте чистий випрасувану наволочку. Способом відпарювання користуються раз на тиждень.

Примітка: Якщо ви не бажаєте змінювати напірник, періть пухову подушку повністю. Після прання підвісьте на мотузку в провітрюваному приміщенні або на вулиці. Такий спосіб підійде в літній час. У спеку при постійному збиванні пуху, сушіння відбувається за добу.

Як випрати в пральній машині бамбукову подушку

Бамбукове волокно — гіпоалергенний матеріал, добре тримає форму протягом тривалого часу. Наповнювач не збирає пил, пропускає повітря і не втрачає свої якості. Також бамбукові вироби легко відпираються вручну або в пральній машині.

Перед пранням уважно огляньте напірник на наявність дір. Якщо матеріал пошкоджений, зашейте або змайструєте новий напірник. Помістіть виріб в барабанний відсік і встановіть температуру води, згідно вимог на етикетці. Режим прання — делікатне.

В якості миючого засобу використовуйте рідкі варіанти у мінімальних дозах. Бамбукове волокно сильно піниться. Встановіть режим інтенсивного полоскання. Сушити вироби не можна в підвішеному стані. Скористайтеся рівною поверхнею, що пропускає повітря — батарея, підлогова вішалка для одягу.

Періодично збивайте виріб. Сушка проводиться протягом доби. Підтримуйте температуру, якщо сушка відбувається в закритому приміщенні, встановіть поруч дме вентилятор.

Прання вручну відбувається за тим же правилам, що і в машинці. Вироби з бамбука можна прати при високій температурі, не можна гладити і використовувати для прання відбілюючі засоби.

Як без шкоди випрати синтепоновую подушку

Синтепон — складний наповнювач, що вимагає уважного догляду. Синтепон легко втрачає форму, тому його перуть без віджимання. Щоб не пошкодити структуру при пранні синтепону, завжди вибирайте рідкі миючі засоби, що не містять відбілюючі компоненти. Підготуйте заздалегідь тенісні м’ячики, вони теж стануть у нагоді.

В щадному режимі періть подушку разом з м’ячиками. Після закінчення прання дістаньте з машини і злегка відіжміть руками, викручувати не можна. Віджати зайву вологу, обмотайте виріб великим рушником, яке вбере залишки води.

Витягніть подушку і покладіть на горизонтальну поверхню, провідну повітря — батареї, підлогова вішалка або 2 простягнуті горизонтально мотузки.

Час від часу збивайте виріб. Сушіння відбувається швидко, не вимагає додаткового обігріву.

Отже, підіб’ємо підсумки. Які б наповнювачі не мала ваша постіль, запам’ятайте важливі правила догляду:

  • Прати тільки рідкими засобами;
  • Температура не більше 40 °С;
  • Проводити інтенсивне ополіскування;
  • Збивати наповнювач частіше під час сушіння;
  • Сушити ретельно;
  • Не прасувати;
  • Не використовувати відбілювачі.
  • Ознайомтеся з умовами догляду на етикетці виробу.

Якщо при пранні ви дотримуєте всі умови правильно, вироби прослужать вам довгий час.

Залишити коментар