Що за тканина пашмина?

Натуральні тканини, тобто матерія, вироблена з природної сировини тваринного або рослинного походження, цінуються на порядок вище, ніж синтетика. І нехай навіть зі штучної матерії буде вироблено саме шикарне виріб. Ні одну натуральну тканину повноцінно не замінить жодна штучна.

Лише в деяких випадках перевага віддається другий, наприклад, капронова нитка.

Найвідоміші натуральніше волокна, що застосовуються у виробництві тканин – це льон, бавовна, шерсть тварин. Продуктами тваринного походження також вважаються натуральна шкіра і шовк. На основі волокон джуту, конопель, кенафы теж виробляються текстильні вироби: мішковина, парусина, канати, брезент, шпагат, оббивні і пакувальні тканини, килимові покриття.

Начебто нічого особливого – льон, бавовна, вовна і шовк. Тоді звідки отримують, наприклад, кашемір або пашмину, органзу або батист, сатин або ситець, бязь або крепдешин? Ці і багато інші натуральні матерії проводяться з якого-небудь природного сировини. Найменування залежить від типу волокна, його попередньої обробки, застосовуваної технології ткацької.

Скажімо, всі носять трикотаж. Так називається ціла група товарів. Але трикотаж може бути як натуральним, так і синтетичним, тонким або теплим. Трикотажні вироби – продукція, вироблена з матерії, виконаної в ткацькій трикотажної техніці.

Точно також можна розглядати вовняні вироби, тобто, вироблені на основі вовни (остьового волосу, підшерстя) тварин. Найбільш поширені види вовни: овеча, козяча, верблюжа вовна лами, альпаки, кролика. З волокон прядуть пряжу, а на її основі вже виробляють нитка для тканин: габардин, драп, шотландка, плюш, ангорка, фай, букле, пашмина, той же трикотаж та інші. Що за тканина – пашмина? З якої сировини виробляється? Які особливості, а також ціна? Відповіді на ці питання і є мета нашого оповідання.

Пашмина: звідки береться сировину?

Шерсть отримують не від кожного домашньої тварини. Існують спеціально виведені вовняні породи, яких вирощують з цією метою. Тварина, до речі, не умерщвляется, а цілком безболісно піддається стрижці.

У деяких випадках сировина видобувається шляхом вичісування. Людина, хто професійно займається стрижкою домашніх тварин, називається грумер. Далі сировину стирається, сушиться і проходить ще декілька етапів обробки. У промисловому виробництві вовняної матерії використовуються високотехнологічні верстати різної специфікації. Запрограмовані прядильні і ткацькі верстати, у кінцевому рахунку, видають певний тип вовняної матерії.

Для виготовлення пашміни використовується натуральний козячий пух. Вичісують його навесні у гірських хребтів кізок. Самий легкий і приємний на дотик пушок утворюється в області шиї і животика тварини. З одного козочки можна отримати не більше 150 г пуху. Після обробки залишиться в два рази менше.

Скільки коштує натуральна пашмина?

Пашмина – один з найбільш рідкісних, від того і дорогих матеріалів. Справа в тому, що тільки гірські кози можуть похвалитися наявністю пуху такої якості.

В основному вони зустрічаються в Індії, Пакистані, Китаї, Непалі. Вироби з натуральної пашміни (100%) коштують дорого, дістати їх вдається рідко. Називають цифри близько 300-400 доларів за виріб. Натуральна надтонка пашмина потягне на кілька тисяч американських доларів. Чим менше в матерії козячого пуху, тим вона дешевша. З неї виробляють палантини, жіночі йшли і хустки.

Процес виробництва пашміни тривалий і трудомісткий. Козячий пух для промислового ткацького верстата дуже ніжна і тонка, тому здебільшого тканину і вироби з неї виготовляють вручну. Ось Вам ще одна характеристика високої ціни.

Як визначити, що це точно натуральна пашмина?

Ціна і ручне виробництво можуть вказувати на якість пашміни. Правда, не варто виключати підробку і недобросовісних ділків. Пашмина на 100% виготовлена з козячого пуху дуже тонка, легка, приємна на дотик матерія.

За зовнішнім виглядом вироби з домотканої пашміни відрізняються від верстатній в’язки – по нерівних краях. Якщо ж полотно без вад, у складі сировини точно є інші волокна, наприклад, шовк або синтетичні.

Зауважимо, що за тканина пашмина нерідко видаються інші матеріали. І покупці здебільшого ведуться на обман, так як рідко хто розбирається в тканинах, більше довіряючи текстом, написаним на етикетці.

Пашмину часто приймають за кашемір, як і навпаки. Той теж проводиться з козячого пуху, але вже кашемірових кіз, плюс вичісується пух зі всього тіла тварини. До стандартів кашеміру висуваються менш суворі вимоги, і в складі кашемірової тканини пуху може бути лише 20-40%. Кашемірові вироби зустрічаються повсюдно ручного і машинного виробництва.

Де застосовується настільки рідкісний вовняної матеріал?

Пашмина з усіма її достоїнствами – ласий шматочок для виробників елітних речей. В основному це жіночі палантини, шалі, шарфи. Дуже рідко зустрічаються ексклюзивні моделі одягу, головні убори. До речі, пашмина легко піддається фарбуванню волокон, що дозволило майстрам пропонувати вироби різних кольорів. Зустрічаються шалі з оригінальним візерунком. Але вони дуже дорогі, якщо це стовідсоткова пашмина. Зате неймовірно красиві, елегантні і вишукані.

Як і будь-яка шерсть, пашмина тепла тканина. Матеріал високої якості довговічний. А ось доглядати за виробами треба по-особливому. Найчастіше застосовується суха чистка. Допускається і прання, але виключно ручна, холодна (25-30 градусів), з додаванням спеціальних засобів для делікатних вовняних тканин. Пашмину не вичавлюють, а сушать тільки в природних умовах, постеливши на поглинаючу поверхню.

Якщо у Вас в гардеробі є така унікальна річ, як виріб з натуральної пашміни, то Вам точно заздрять всі навколо. Цінуйте і дбайливо доглядайте за нею, адже Ви володієте рідкісним натуральним «скарбом».

Залишити коментар