Як правильно пити вітамін Е для зміцнення здоров’я і при плануванні вагітності

Вітамін Е – це сильний антиоксидант, що допомагає підвищити стійкість тканин і клітин організму до впливів зовнішнього середовища, сповільнюючи їх старіння і руйнування. Інша назва цієї речовини – токоферол, він також покращує стан шкірних покривів, зміцнює гормональну і імунну систему, необхідний під час вагітності, його властивості з успіхом використовуються в косметологічної промисловості.

Достатня наявність цього вітаміну в організмі людини сприяє нормальному кровообігу, окислювальним процесам і харчування клітин, зміцненню стінок судин і серця. Як правильно пити вітамін Е і в якій дозуванні?

Як правильно пити вітамін Е

Забезпечення організму вітаміном Е відбувається при вживанні в їжу певної кількості продуктів, багатих цим речовиною (кукурудзи, м’яса, масла, морепродуктів, яєць). Але оскільки в основному ця їжа висококалорійна, такий спосіб підходить далеко не всім, особливо під час вагітності. Саме тому вітамін Е призначається лікарем як окремий препарат або у складі якого-небудь вітамінного комплексу.

Перед початком прийому слід знати, як правильно пити вітаміни. Всі вони поділяються на дві групи – ті, що розчиняються у воді, розчинні в жирах. Перша група практично не здатна накопичуватися в організмі і їх важко передозувати. Жиророзчинні препарати, до яких належить вітамін Е, можуть відкладатися про запас, тому їх прийом повинен контролюватися, у тому числі при вагітності.

Позитивний результат від прийому вітаміну Е з’являється при його системному характері, в більшості випадків курс прийому становить місяць. Перевагою цієї речовини в синтетичному вигляді є його добре засвоєння організмом. Знаючи, як пити вітаміни, їх сумісність один з одним, можна досягти більшого ефекту. Вітамін Е з вітаміном Д – не сумісні, а в поєднанні з вітамінами А і С засвоюється краще.

Слід обережно приймати цей препарат жінкам під час вагітності і тим, хто страждає на епілепсію і має проблеми із серцем, оскільки токоферол прискорює гормональні процеси.

Як пити вітамін Е в капсулах

У сучасній фармакології розроблені різні форми випуску вітаміну Е, найпоширенішою з них є капсула. Токоферол, який є жиророзчинним речовиною, не стійкий до впливу ультрафіолетових променів і кисню. Тому цей препарат випускається у формі червоних або жовтих капсул, а зберігається у затемненому місці, краще всього в холодильнику.

Виготовляється з желатину лікарський засіб має здатність швидко розчинятися і всмоктуватися з шлунково-кишковим трактом, рівномірно розподіляючись без змін по всьому організму, що особливо актуально при вагітності.

Даний вітамін часто призначають при:

 • діабеті,
 • порушення роботи серця,
 • бронхіальній астмі,
 • тромбозі.

Ще його називають «вітаміном плодючості», завдяки збільшенню здатності до запліднення для жінок і поліпшення статевих функцій у представників сильної статі. Тому його можна і потрібно вживати при плануванні вагітності.

Необхідно враховувати, як часто можна пити вітаміни, щоб уникнути несприятливих наслідків для організму. Прийом вітаміну Е призначається лікарем курсами, тривалість яких залежить від виявленого захворювання і його тяжкості. У різних випадках його приймають без перерв від тижня до двох місяців, щоденні дозування для дорослих зазвичай складають 10 мг, дітям призначають по 5 мг.

Доза підвищується для літніх людей, при збільшенні фізичних навантажень, а також під час вагітності. Капсулу слід приймати вранці, через півгодини після прийому їжі. Для гарного засвоєння токоферолу в шлунку має бути хоча б невелику кількість жиру. Запивати його можна виключно питною водою.

Щоб уникнути гіпервітамінозу не допускається одночасно прийом вітаміну Е і полівітамінних комплексів з його наявністю. Перед тим, як пити вітаміни «Комплівіт», слід знати, що вони містять повний комплекс необхідних для організму мінералів і вітамінів, взаємодіючих між собою і стабілізуючих ефективність компонентів один одного.

Під час вагітності «Комплівіт» приймають для профілактичних цілей і в якості лікарського засобу проти гіповітамінозу. Він заповнює дефіцит мінеральних речовин в організмі жінки, зміцнює його в період підготовки до вагітності.

Як пити вітамін А в капсулах

Вітамін А (ретинол) є натуральним засобом, що сприяє омолодженню, зміцнення і лікування організму. Його призначають як для профілактики, так і в лікувальних цілях в комплексі з іншими лікарськими засобами, в тому числі при вагітності. В основному ретинол використовується при шкірних, шлунково-кишкових і очних захворюваннях.

Найбільшою ефективністю ця речовина володіє у формі випускаються фармацевтикою капсул. Це пояснюється тим, що перебуваючи в оболонці, воно захищене від контакту з киснем, а значить і від окислення.

Приймають вітамін А вранці і ввечері, через 10 хвилин після їжі. Саме в даний проміжок часу організмом виробляються речовини, необхідні для повноцінного засвоєння цього вітаміну. При вагітності, особливо в перший триместр, цей препарат потрібно приймати обережно строго по рекомендації лікаря.

Як пити вітамін Е при плануванні вагітності

При плануванні вагітності для жінки важливо пройти обстеження, щоб виявити або виключити наявність відхилень у стані здоров’я, і визначити необхідність у прийомі будь-яких препаратів.

В період підготовки до вагітності вітамін Е рекомендують і призначають жінкам, оскільки його користь для організму майбутньої мами дуже різноманітна:

 • Сприяє виробленню прогестерону;
 • Діє як ефективний антиоксидант;
 • У процесі планування вагітності надає благотворний вплив при формуванні яйцеклітин у жінок і сперматозоїдів у чоловіків;
 • Знижує ризик виникнення і розвитку запальних захворювань;
 • Сприятливо впливає на функцію матки під час вагітності;
 • Знижує артеріальний тиск;
 • При плануванні вагітності допомагає в лікуванні дисфункції яєчників;
 • Запобігає утворенню тромбів;
 • Розширює судини;
 • Покращує обмінні процеси організму при вагітності;
 • Сприяє уповільненню старіння організму і збільшення фізичної витривалості;
 • Допомагає покращувати кровообіг;
 • Бере участь в правильному формуванні плаценти під час вагітності та синтезі гормону лактації.

Необхідно знати, як пити вітаміни при плануванні вагітності, оскільки неправильне дозування може привести до сумних наслідків для матері та майбутньої дитини. Нестача вітаміну Е може стати причиною анемії, м’язової слабкості, відхилень у функціонуванні репродуктивної системи. Надмірна наявність цієї речовини може бути небезпечною для плода, збільшуючи ймовірність майбутніх проблем з серцем.

Перед тим, як пити будь-які вітаміни для вагітних, необхідна обов’язкова консультація з лікарем. Самостійне призначення і прийом будь-яких препаратів неприпустимий, щоб уникнути алергічних реакцій і появи побічних ефектів під час вагітності у майбутньої мами.

Залишити коментар