Як позбутися мишей в квартирі?

Не варто дивуватися, якщо доведеться зіткнутися з проблемою, як боротися з мишами в міській квартирі. Ці «квартиранти» можуть поселитися навіть у суперэлитном житло.

Маленькі, верткі, вправні – вони здатні проникнути через щонайменшу щілину у комунікації та ізоляції, піднятися на будь-який поверх по тросу ліфтової шахти або гідроізоляційного захисту зовнішніх панелей. Найчастіше доводиться боротися з мишами господарям багатоповерхівок – ці ссавці розводяться в сміттєпроводі.

Повністю вивести мишей можливо тільки викликавши СЕС, але дуже часто мешканці побоюються вдаватися до допомоги цієї служби – у багатьох є домашні тварини і алергії в анамнезі. Для громадян з полівалентною алергією після ретельної дезінсекції приміщення виявиться непридатним для проживання на довготривалий термін.

Невже немає надійного способу, як позбутися мишей в квартирі?

Шляхи проникнення

Слід з’ясувати, яким шляхом проникають гризуни в квартиру, і закрити його.

Необхідно оглянути:

 • вентиляцію – закрити вентиляційні шахти мелкоячеистой сіткою;
 • плінтуси – зацементувати всі щілини, навіть якщо вони видаються не вартими уваги;
 • перевірити, чи надійно заізольовані комунікації;
 • чи немає щілин у віконних рамах, якщо ще не встановлені профільні конструкції, а будинок панельний.

Особливу увагу варто приділити простору під ванною, покриттю лоджії або балкона, приміщення комори. Якщо на балконі зберігаються продуктові припаси на зиму, їх теж слід оглянути – іноді мишаче гніздо заносять в будинок разом з урожаєм з дачі.

Про присутність непроханих гостей можуть підказати їх екскременти, дрібні катишки, або скупчення изгрызенных продуктів, тканин або паперу.

Тільки коли шляхи відходу і вторинного проникнення закриті, можна задуматися, як назавжди позбутися в квартирі від мишей?

Засоби, що дозволяють позбутися від мишей в квартирі

Древній метод боротьби з гризунами. Самі «стародавні засоби» боротьби з гризунами – природні вороги. Щоб вивести мишей з квартири, можна завести кішку.

Цей спосіб підходить не для всіх. Домашньому вихованцеві потрібен догляд і увагу, якщо господарі йдуть надовго, він буде нудьгувати. Та й не кожна кішка захоче зловити мишу – кішки-мишоловів рідко зустрічаються в міських умовах.

Не варто заводити і домашню сову – цей спосіб іноді теж радять людям, що в квартирі оселилися миші. Птиці по відношенню до гризунів набагато надійніше, ніж кішки, і допоможуть впіймати миша, а також позбутися від шкідників назавжди, але догляд за ними досить складний, так і по ночах спати практично неможливо.

Якщо кішку можливо взяти «на час», з совою це зробити не повчиться – птиця повинна повністю адаптуватися в приміщенні, тільки потім вона почне полювати. Спосіб з тваринами категорично не рекомендується людям, у яких є алергії на котячу шерсть або пух птахів.

Мишоловки. Для того щоб виловити сірих гостей, можна скористатися мишоловками.

Вони бувають різних типів:

 • звичайна миша вбивають, коли вона схопила приманку;
 • гуманна – виготовлена у вигляді клітки;
 • мишачий клей.

В якості приманки сир краще не застосовувати – незважаючи на численні прислів’я та приказки, сир мишей не дуже приваблює. Для них набагато приємніше запах бекону, сала або вершкового масла, яке можна намазати на хліб.

Як можна зловити мишу в квартирі без мишоловки?

Досить надійна пастка – півлітрова перевернута скляна банка, під горловину якій з одного боку підкладають монетку, встановлену на ребро. На дно банки потрібно намазати шар масла. Миша залазить в банку, піднімається на задні лапи, щоб отримати приманку, і виявляється в пастці.

Спосіб з банкою і гуманної мишоловкою набагато надійніше, ніж зі звичайним пристосуванням для лову гризунів. Вони швидко освоюють науку так підходити до приманки, що важіль не реагує.

Метод з мишачим клеєм підходить далеко не всім людям. Побачивши прилиплих до поверхні мишенят, які жалібно пищать, зважитися на їх знищення здатний далеко не кожен.

Слід також враховувати, що з допомогою пасток від мишей можна позбутися тільки у випадку, коли доступ в квартиру гризунам повністю закритий.

Отрута. Хімічна промисловість має в своєму арсеналі достатньо отруйних засобів, що допомагають вивести гризунів.

Але в умовах міської квартири отрутами користуватися не рекомендується.

 1. Гризуни гинуть не відразу. На лапках або вовни вони можуть перенести частинки отрути на продукти чи речі, якими користуються люди;
 2. Спосіб не підходить, якщо вдома є домашні тварини або маленькі діти;
 3. Миша, наевшаяся отрути, може померти в недоступному місці, і тоді від трупного запаху буде позбутися складніше, ніж від гризунів.

Якщо вирішили скористатися способом з отрутою, необхідно запам’ятати всі місця, де вона використовувалася, і ретельно обробити квартиру, коли гризуни загинуть.

Сучасний метод. Легко вивести гризунів в замкнутому просторі з допомогою ультразвуку. В даний час такий пристрій можна знайти в магазині побутових товарів або виписати в інтернеті. Після придбання звукового відлякувача не потрібно навіть замислюватися про ізоляції можливих шляхів проникнення сірих «гостей» – за цими проходами вони і покинуть дім.

Мінуси методу:

 • дорожнеча установки;
 • не підходить, якщо є інші домашні тварини.

У рідкісних випадках на ультразвук реагують самі господарі, і це може привести до серйозних проблем з серцево-судинною системою. Якщо після підключення приладу починається головний біль, стали примхливими діти, у них з’явилося носова кровотеча, пастку слід відключити.

Народні рецепти боротьби з гризунами

Чого бояться миші в міській квартирі? Різких незвичних запахів.

По квартирі уздовж плінтусів і на полицях з продуктами, можна розмістити:

 • свіжі листочки м’яти;
 • марлеві тампони, просочені нашатирем;
 • лавровий лист;
 • насіння чорнокореня;
 • сушену пижмо;
 • аптечну ромашку;
 • миски з оцтовою есенцією.

Останній засіб не рекомендується, якщо вдома є маленькі діти. Чого ще бояться миші, так це золи.

Її так само можна насипати в місцях передбачуваних «мишачих» стежок. Вона викликає у гризунів сильну алергічну реакцію.

Ще один досить жорстокий народний метод – потрібно поставити в доступному місці дві миски: з борошном, розмішаною з алебастром, і з водою. Коли миші наїдяться борошна з гіпсом, вони захочуть пити. Після того, як спрага буде вгамована, алебастр застигне в шлунку і викликає кишкову непрохідність.

Такі ж проблеми у гризунів викличе натерта пробка, пересмажена з салом. Її насипають біля нір.

Існує багато ефективних способів боротьби з гризунами, підібрати для себе підходящий завжди можливо. Ні в якому разі не слід займати позицію: «Мені боятися мишей? Я краще буду їх підгодовувати, приручу, посаджу в банку…». Присутність сірих гризунів в квартирі дуже небезпечно. Їх екскременти викликають алергічні реакції, самі миші переносять небезпечні хвороби, наприклад, геморагічну лихоманку і сальмонельоз. Миші псують одяг і речі, перегризають дроти, порушують ізоляцію комунікацій.

Якщо хочеться подружитися з сімейством мишачих, їх представників слід придбати в зоомагазині. Сірих мишей потрібно вивести з приміщення. Це необхідно для збереження здоров’я.

Залишити коментар