Як видалити запах з пральної машини: поради господиням

Пральну машинку-автомат можна назвати кращою подругою сучасних жінок. Подумати тільки, всього якихось 15-20 років тому господиням доводилося витрачати масу часу і сил на замочування, прання, полоскання, віджимання, а часом відбілювання і кип’ятіння. Сьогодні ж цю роботу за нас благополучно робить електроніка. До речі, сучасні пральні машинки економлять не тільки наші сили і час, але і кошти, оскільки дозволяють мінімізувати споживання води і електроенергії.

Але часто буває так, що після нетривалої експлуатації улюблена помічниця-«пралка» починає неприємно пахнути, а речі, випрані в ній, набувають тухлий, болотний запах, який не вивітрюється навіть на вулиці.

З’ясуємо, в результаті чого виникають такі ситуації і як можна видалити запах з пральної машини-автомат.

Причини неприємного запаху з пральної машини

Неблагородні аромати в барабані автоматичної пральної машинки можуть з’являтися в результаті багатьох причин:

 1. Найбільш поширена з них банальна. Одразу після прання багато господинь дістають випрану білизну і щільно закривають люк, в результаті чого залишки вологи і тепле повітря створюють парниковий ефект, тобто машинка просто задихається. Саме тому по закінченні роботи дверцята автомата слід залишати відкритою хоча б на кілька годин;
 2. Також після прання слід завжди протирати гумову манжету — часто в ній залишається не тільки вода, але і залишки слизу, дрібне сміття, пісок, які, до всього іншого, є причинами поломки техніки;
 3. Досить часто господині використовують барабан машини в якості кошика для зберігання брудної білизни. Робити цього у жодному випадку не можна, оскільки брудні, а часом і вологі речі створюють прекрасну атмосферу для розвитку різних мікроорганізмів, які в процесі свого метаболізму виділяють неприємні аромати цвілі, затхлості. Крім того, постійне навантаження на барабан обтяжуючи його і дисбалансує, а це може привести до поломки техніки;
 4. Одна з причин запахів — надмірне використання ополіскувачів. Пам’ятайте, що для пом’якшення білизни досить додавати в клітинку не більше 3-5 мл пом’якшує кошти. Також слід критично ставитися до вибору миючих засобів. Економити на них не варто — мало того, що дешевий пральний порошок може стати причиною алергії, неякісно выстирывать білизну, але й залипати в лотку і на стінках барабана, що згодом призводить до розмноження бактерій;
 5. Досить часто неприємний, затхлий запах у барабані з’являється в результаті прання при низьких температурах 30-40 °C з використанням мінімального віджиму. В результаті цього на дні барабана накопичується шар слизу і бруду, який з часом починає гнити і пліснявіти, виділяючи при цьому неприємні аромати. Саме тому час від часу варто виставляти «пралку» на максимальний температурний режим, щоб під впливом високих температур вся живність, що скупчилася в барабані, була знищена;

А використовувати режим швидкого прання в холодній воді не потрібно зовсім, оскільки таким чином білизна практично не відпирається, і сенсу в такій роботі немає.

 1. Причини огидних запахів також можуть критися в шлангу. Досить часто на внутрішні стінки зливного шланга налипають залишки миючих засобів і сміття, які згодом загнивають і поширюють аромат;
 2. З-за неправильного підключення зливу до каналізації в барабані може збиратися вода, яка з часом «гасне» і дає про себе знати стійким різким ароматом;
 3. Залишки миючих засобів, слиз, накип, сміття, волосся можуть накопичуватися на Тені (нагрівачі) і поширювати поганий аромат. Саме тому його необхідно час від часу міняти.

Як видалити запах з пральної машини?

Існує кілька способів боротьби з неприємним ароматом, який виділяє машинка. Але перш ніж приступити до роботи, необхідно точно визначити, звідки саме походить сморід.

Для цього виперіть білизна звичайним для вас способом і понюхайте його. Якщо воно буде пахнути віддушками з порошку або бальзаму, швидше за все, причина запаху криється в шлангу. Щоб очистити його, зарядіть холосту прання, всипати в лоток мірний стакан порошку і встановивши максимальну температуру. Гаряча вода, проходячи по зливному шлангу, очистить його внутрішні стінки. Якщо цей спосіб вам не допоміг, замініть шланг на новий. Благо, коштує ця послуга зовсім недорого.

Якщо ж після прання ви помічаєте, що «душок» йде з лотка для миючих засобів, його необхідно витягти і ретельно вимити з використанням миючого порошку, а потім висушити.

Ну а якщо причина ароматів криється в самому барабані, для його очищення можна скористатися кількома методами.

Наприклад, видалити затхлий запах з пральної машини можна такими натуральними засобами, як лимонна кислота або оцет.

Діяти необхідно в такій послідовності:

 • закрийте дверцята порожньої машинки;
 • всипте у відділення для порошку 5-6 столових ложок звичайної харчової лимонної кислоти або влийте 100 мл яблучного оцту;
 • виставте режим кип’ятіння (близько 90 °C) або довготривалу програму для прання натуральних тканин;
 • увімкніть машину і дочекайтеся закінчення роботи.

Якщо після цієї процедури «душок» залишився або навіть посилився, не переживайте. Під впливом кислот скупчилися забруднення стали потроху руйнуватися, але не зникли зовсім. У цьому випадку повторіть холосту прання знову.

Варто відзначити, що столовий або яблучний оцет можна використовувати не тільки для радикального очищення і видалення запахів цвілі, затхлості в пральній машині. Його також можна застосовувати як кондиціонер при звичайному пранні білизни, оскільки оцет відмінно пом’якшує воду, сприяє кращому очищенню води від залишків порошку, що не містить парфумерних ароматів і не дратує шкіру.

Використовувати оцет при пранні дуже просто: перед початком роботи додайте 3 столові ложки п’ятивідсоткового оцту у відділення для кондиціонера.

Виставляти режим додаткового полоскання не потрібно, за винятком тих випадків, якщо ви перете одяг та білизна для новонароджених, хворих, ослаблених людей та алергіків.

Непоганим способом видалити смердючий аромат з пральної машинки вважається використання звичайних таблеток або порошку для посудомийних машин.

Візьміть 6-7 таблеток кошти, покладіть їх у барабан, встановіть електроприлад на режим кип’ятіння. Приблизно в середині процесу роботи автомата зробіть паузу без відливу води і залиште вміст «відмокати» на кілька годин. Після цього вимкніть паузу або заново увімкніть режим кип’ятіння.

Багато господинь вважають за краще боротися зі смородом у пральній машині за допомогою хлорвмісних засобів.

Робити цього у жодному випадку не можна, оскільки агресивні компоненти можуть роз’їдати не тільки накип, залишки бруду, слиз і інше сміття, але пошкоджувати гумові, пластмасові і навіть металеві елементи електроприладу, що в обов’язковому порядку незабаром приведе до його поломки.

Якщо вищенаведені рекомендації не принесли ніякого результату, і у ванній кімнаті знову «гуляє» неприємний запах, зверніться за допомогою до професійного майстру по ремонті машинки-автомат.

Фахівець проведе діагностику, підкаже причину смороду і допоможе його усунути.

Ну а для того щоб запобігти появи смердючих ароматів, перед експлуатацією обов’язково уважно вивчайте інструкцію до приладу і суворо дотримуйтесь рекомендацій виробника.

Залишити коментар