Як подолати психологічну залежність від чоловіка?

Закохавшись, жінка й сама не помічає, як перестає бути самостійною, і впадає в «психологічний» рабство свого обранця. Самій їй здається, що немає нічого краще, ніж можливість у всьому покластися на вибраного чоловіка, довірити йому душу і тіло. Але психологи переконані, психологічна залежність від чоловіка – це не що інше, як загибель жіночої особистості.

Як дізнатися, що подібні обставини наздогнали саме вас? Спробуйте розірвати остогидлі відносини, зрозумійте, чи складно вам сказати остаточне «ні», і якою стане ваше життя після закінчення спільного перебування.

Залежність жінки від чоловіка може проявлятися у вигляді:

 • життя «на автопілоті», коли низка стресів і пригніченого стану стає неперервною і безпросвітної;
 • ідеалізації коханої людини, повного ігнорування його недоліків;
 • відносин, які вже не приносять радості і щастя;
 • ненависті і любові, одночасно випробуваних до партнера;
 • повної концентрації на об’єкті своїх зітхань;
 • втрати всіх друзів і знайомих, спілкування з якими припинилося з моменту появи чоловіка.

Залежність сексуального характеру

В юнацтві, більшість з жінок крадькома почитують жіночі романи з зовсім недитячим змістом.

Подорослішавши, вони починають усвідомлювати, що в їх свідомості вже сформувався образ ідеального сексуального партнера. Відшукавши такого, і запалившись до нього ніжними почуттями, дамі стає складно відмовитися від його послуг інтимного характеру, і любов швидко переростає в пристрасть. Незважаючи на те, що остання – мрія практично кожної представниці жіночої статі, саме пристрасть володіє воістину руйнівною силою, і сексуальна залежність від єдиного чоловіка повинна бути припинена в найкоротші терміни.

Сексуальне рабство можна розпізнати за такими ознаками: ви прокидаєтеся з думкою про об’єкт свого обожнювання, думаєте про нього цілодобово безперервно, нав’язуєте своє суспільство, і ваше задоволення потреби в сексі повністю залежить від його настрою і можливостей. При всьому цьому, чоловік може не проявляти аналогічного уваги, ігнорувати дзвінки або пристрасні заклики.

Сексуальна залежність небезпечна тим, що примушує жіночу особистість абстрагуватися від світу, зациклитися на одній людині, переносити численні образи та приниження, відчувати душевну біль і не відбутися в житті.

Боротьбу з подібною кабалою потрібно почати з самокопання, а, точніше, з спроб повернутися до реального життя і зрозуміти, скільки страждань приносять подібні відносини, побудовані виключно на пристрасті. Далі слід вислухати і проаналізувати думку оточуючих про те, як з боку виглядає ваша прихильність, вивчити поради психологів і психотерапевтів, що стосуються даного питання.

Аутотренінг – ще один спосіб зрозуміти, що сексуальні потреби жінки може задовольнити не одна людина, і можна відшукати інших, не менш відповідних статевих партнерів.

Залежність емоційного плану

Емоційна залежність від чоловіка – це ще одна бездонна прірва, в яку може потрапити слабка духом дама. Її причини криються в далекому дитинстві, коли маленька жінка не отримувала потрібної кількості уваги, любові та турботи від своїх рідних і близьких.

Як підсумок, у неї не формується почуття впевненості у власних силах їй постійно потрібно відчувати чиюсь підтримку і допомогу.

Співзалежність, при якій у чоловіка і його супутниці ідентичні шкали потреб один одного, вважається полегшеною формою енергетичного та емоційного рабства.

Останнє може проявлятися і у вигляді повного заперечення власного способу життя, зайвої чутливості до впливу партнера і відмову від особистої думки.

Жити чужими мріями та думками – значить стояти на шляху до сильного нервового зриву.

Енергетична залежність жінки від чоловіка – це далеко не можливість сховатися від проблем, перекласти всі труднощі на більш сильні плечі, або спосіб стати більш захищеною або щасливою. Насправді подібне «рабство» практично завжди згубна в моральному і психологічному плані.

У найбільш складних ситуаціях, енергетична залежність руйнується тільки за допомогою використання професійної психологічної допомоги. Знову ж таки, завжди є можливість впоратися з обставинами власними силами, а саме самостійно провести сеанс глибокого психологічного аналізу.

Робиться це наступним чином:

 • Присівши, і закривши очі, уявіть собі свій зв’язок з партнером у вигляді мотузки або каната;
 • Точно так само, подумки її розріжте або розірвіть. Первісна тривога повинна поступово змінитися відчуттям полегшення;
 • Чесно зізнайтеся собі, то саме ви втратили після уявного розриву, вигоду емоційного чи фінансового характеру?
 • Уявіть, з яких трьох джерел ви можете отримувати аналогічну вигоду;
 • Спосіб повноцінної особистості, який виходить після такого сеансу візуалізації, потрібно «прив’язати» до себе точно так само міцно, як раніше ви були прив’язані до чоловіка;
 • Тепер зрозумійте і прийміть той факт, що сформований образ – тепер і є ви. Порадійте цього факту;
 • Уявіть, яким чином можна застосувати нові можливості та здобуту свободу;
 • Викличте в голові образ чоловіка, зв’язок з яким був розірваний, і подумайте над тим, яким буде ваше подальше спілкування;
 • Спробуйте спланувати своє самостійне майбутнє і отройте очі, ставши абсолютно вільною людиною.

Подібний сеанс можна повторювати не більше трьох разів.

Якщо він не дасть потрібного ефекту, або результат буде неповноцінним, візиту до фахівця не уникнути.

Залишити коментар