Як підвищити лібідо у жінок: причини і правильне лікування

У кожної жінки бувають такі моменти, коли сексуальне бажання істотно знижується або зовсім зникає. Потрібно розуміти, що це такий же фізіологічний процес, як і період підвищення лібідо.

Але, якщо явище затягується або турбує жінку, потрібно розібратися з проблемою і швидко знайти шляхи її вирішення, поки стан не перейшло в депресивний, яке набагато складніше піддається лікуванню.

До ознаками, що належать до зниження лібідо, головним чином, зараховують:

 • небажання жінки вступати в статевий контакт без об’єктивної причини.
 • відсутність настрою, пригніченість, пригніченість, депресія (другорядні, фонові прояви).

Якщо знижене лібідо має короткочасний характер, обумовлений тими чи іншими життєвими обставинами або станом здоров’я жінки, то мова йде про нормальному фізіологічному процесі, який швидко закінчиться і не потребує лікування.

Сексуальне бажання безпосередньо залежить і від фази менструального циклу – гормональні сплески дуже сильно впливають на лібідо. Але якщо явних причин придушення потягу немає і процес затягується на місяці, то варто бити тривогу й почати відповідне лікування.

Зниження лібідо у жінок: причини

Причини зниження лібідо поділяють на фізіологічні і психологічні.

Фізіологічні.

 1. Вагітність, період лактації. Це складний період в житті жінки, і природою передбачено так, що на деякий час рівень гормонів, які відповідають за лібідо, падає. Це відбувається ще й для того, щоб не перенагружать організм жінки в такий важливий час. Потрібно набратися терпіння, адже відновлення може статися не так швидко, а лікування медикаментозними засобами чинності протипоказань не підійде.
 2. Менструація. Біль, дратівливість і дискомфорт в цей період мало кого залишають місце почуття пристрасті.
 3. Молочниця, інші захворювання сечостатевої системи.
 4. Хвороби гормональної системи.
 5. Серцево-судинні захворювання.
 6. Прийом деяких препаратів (лікування антидепресантами) і гормональних контрацептивів.
 7. Глисти, які впливають на потяг як жінки, так і чоловіки. Лікування слід почати саме з виведення паразитів.
 8. Синдром хронічної втоми. Сучасний темп життя дуже стомлює, і, навіть не маючи цієї патології, жінка може фізично і емоційно втомлюватися аж до відсутності сексуального бажання.
 9. Надлишкова маса тіла. При ожирінні страждають і гормони, які відповідають за лібідо. У цьому випадку лікування слід починати саме з схуднення.
 10. Менопауза. Це період великої перебудови гормональної системи жінки – часто саме в цей час зниження лібідо може затягнутися, а лікування принести лише короткочасний ефект.

Психологічні причини

У більшості випадків саме вони винні в зникненні потягу.

Зі зрозумілих причин психологія тісно пов’язана з фізіологією в цьому питанні.

 1. Депресивний стан, особливо, якщо воно пов’язано з негативним сексуальним досвідом (переживання зґвалтування).
 2. Часті стресові ситуації. Сімейні проблеми, конфлікти на роботі, перенапруження ведуть до того, що жінка емоційно вигорає і організм не має сил на сексуальне бажання.
 3. Спогади про болючі відчуття при статевому контакті швидко посилають сигнали організму про скасування виникає лібідо.
 4. Підвищена тривожність після стресів часто не дає розслабитися жінці, а тілу – відчути потяг.
 5. Низька самооцінка. Жінка впевнена в тому, що фізично не приваблює чоловіка і тому пригнічує сексуальний потяг у собі.
 6. Конфлікти і непорозуміння з чоловіком (партнером). Якщо сварки відбуваються часто і перемир’я не настає так швидко, як хотілося б, то на деякий час пригніченість і розлад можуть знизити лібідо, особливо у жінок, стан яких безпосередньо залежить від емоційного фону.

Методи лікування зниженого лібідо

До них варто звертатися, якщо жінці приносить дискомфорт відсутність потягу до партнера. З самого початку необхідно прийняти самостійні заходи, що допомагають швидко відновитися без медикаментозного лікування.

«Домашні» методи підвищення лібідо

 • Важливо вчасно усвідомити проблему психологічної скутості, яка переноситься на організм. Для її вирішення потрібно навчитися прислухатися до свого тіла і відновлювати контроль над емоціями. Для цього як не можна підійде йога, ранкова зарядка, плавання та інші заняття спортом. Багато хто задається питанням: який гормон відповідає за лібідо у жінок? Відповідь – тестостерон. І саме він виробляється при заняттях спортом.
 • Наступний рада домашнього лікування – навчитися розслаблятися. Для цього необхідно виділити всього 5 хвилин в день, але результат не змусить себе чекати. Простий спосіб швидко перемогти перенапруження – серед дня або перед сном лягти на підлогу, зняти з голови гумку або шпильки, одяг також не повинна ніде тиснути. Закрити очі і постаратися повністю розслабити всі частини тіла: голову, шию, руки, спину, живіт, сідниці, ноги. Це не так просто, як здається на перший погляд. Деякі м’язи відразу після розслаблення спробують прийти в тонус. Лежати так потрібно мінімум 5 хвилин, потім повільно піднятися.
 • Будинку обов’язково потрібно робити розслаблюючі ванни з улюбленими ароматами ефірних масел, можна попросити партнера робити масаж. Задіяти можна не тільки спину. Стопи, стегна, шия, вуха – ерогенні області у кожної свої. Масаж для жінок для підвищення лібідо не вимагає від партнера ніяких спеціальних навичок. Головне, щоб рухи були плавними і приємними. Можна використовувати спеціальне збудливу масажне масло. Найкращим завершенням процедури буде секс з затяжної прелюдією. Обов’язково спрацює принцип «апетит приходить під час їжі».
 • Перегляд раціону – важливий етап підвищення лібідо у жінок. Потрібно на час відмовитися від явно шкідливої їжі, замість цього – наситити організм фруктами. Проблеми травної системи часто стають причиною зниження сексуального бажання.
 • Ще одним способом, як підняти лібідо у жінок, є вживання в їжу афродизіаків. Давно доведено їх дія на потяг. До таких відносять:
 • шоколад;
 • мед;
 • прянощі;
 • морепродукти;
 • м’ясо;
 • горіхи.

Якщо ці методи лікування не дали позитивного результату, можна звернутися з проблемою до лікаря. Існують препарати для підвищення лібідо у жінок.

Медикаментозні способи лікування

Якщо на прийомі у спеціаліста пацієнтки цікавляться, як підвищити лібідо у жінок швидко, то лікар, швидше за все, порадить лікування медикаментозними засобами.

Фармакологічний ринок давно не обмежується тільки чоловічими препаратами для підвищення потенції.

Для жінок розроблені спеціальні засоби для лікування:

 1. Віагра для жінок. Препарат активізує кровообіг у статевих органах, допомагає підвищити чутливість при статевому контакті і вироблення природного мастила для поліпшення відчуттів. Примітно, що він не викликає звикання у процесі лікування і не впливає на роботу гормональної системи.
 2. Ловерон. Це біологічно активна добавка. Препарат містить тільки речовини рослинного походження. Ловерон посилює чутливість нервових закінчень під час сексу, кровообіг. Він допоможе впоратися з причинами зниження лібідо у жінок, викликаними психологічними факторами, посилить комплексне лікування.
 3. Вука-вука. Цей препарат призначають як чоловікам, так і жінкам для лікування статевої дисфункції. Це біологічно активна добавка рослинного походження, збір африканських трав підвищують лібідо, що збільшують витривалість, що збуджують ЦНС. Препарат не викликає звикання у процесі лікування.

Профілактика зниження сексуального бажання

Для мінімізації ризику зниження потягу, необхідно:

 • своєчасне лікування захворювань сечостатевої системи;
 • не забувати розслабляти і балувати своє тіло, підвищуючи його чуттєвість;
 • займатися спортом, приділяти достатню кількість часу своїй зовнішності, іноді трохи змінюючи її, для того щоб підвищити самооцінку;
 • часто розмовляти з партнером, не боятися обговорювати інтимні питання, особливо ті, що стосуються спільного сексу.

Отже, саме від причин зниження сексуального бажання у жінок залежить те, як швидко буде проходити лікування. Підвищити лібідо можна як за допомогою ефективних домашніх методик, так і медикаментозними способами.

Залишити коментар