Як охолодити квартиру у спеку і підвищити якість свого життя?

З приходом літа в будинки і квартири приходить і літню спеку, який значно знижує комфортність перебування в ній. Звичайно, ті, у кого є кондиціонер і не замислюються про якісь наслідки самого жаркого часу року, а от всім іншим доводиться несолодко. Особливо це стосується жителів південних регіонів, для яких +36 в тіні є звичною справою.

Як охолодити квартиру у спеку і підвищити якість свого життя?

Заходи захисту і профілактики

В першу чергу необхідно подбати про те, щоб у будинок проникало мінімум світла і тепла ще з настанням перших весняних днів:

  • Повісьте на вікна жалюзі або щільні штори, а ще є сенс наклеїти на скло спеціальну захисну плівку, яка перешкоджає проникненню в квартиру сонячних променів;
  • Якщо не знайшли такої, купіть світловідбиваючу фольгу і завісьте нею всі вікна і балкон, крім тих, які знаходяться на північній стороні;
  • А краще всього поєднувати два способи захисту: плівку зі шторами або фольгу з жалюзі; Деякі вдаються до радикальних методів і покривають фольгою всі стіни в будинку або хоча б їх частину. Це, звичайно, не додає інтер’єру шику, але заради бажаної прохолоди можна і потерпіти пару-трійку місяців у році.

Чим ще охолодити повітря в квартирі? Не провітрювати і не відкривати вікна з 10-ї ранку і до 20.00-21.00. В іншому випадку можна тільки запустити в квартиру палючу спеку і перебувати в ній буде просто неможливо. Провітрювати приміщення слід рано вранці або вночі, а ще краще спати при відкритому балконі і вікнах, а після пробудження закривати їх, залишаючи лише ті, які виходять на північну сторону.

Способи забезпечення прохолоди

Виконуючи всі перераховані вище заходи, можна мінімізувати проникнення в будинок палючого спеки, але природно, привнести в нього бажану прохолоду самотужки вони не в змозі.

Як можна охолодити квартиру в спеку без кондиціонера? Зволожувати повітря в приміщенні. Сьогодні у продажу можна знайти спеціальні зволожувачі, які розпорошують вологу через задані проміжки часу. Крім того, пристрій може працювати і як фільтр, очищаючи повітря та убезпечуючи його. Але якщо бюджет не дозволяє придбати таку техніку, можна поступити простіше – розвісити в кімнаті мокрі простирадла й рушники.

Необхідність в дорогих побутових приладах відпаде, якщо самому попрацювати отаким «зволожувачем», розпорошуючи в повітря воду з пульверизатора. Не забувайте пирскати її і на себе – обличчя і шию.

Якщо взимку ноги мерзнуть від холодної підлоги, влітку це властивість може стати для вас просто порятунком. Треба лише прибрати з нього килими і паласи і залишити непокритими. Крім того, частіше виконувати вологе прибирання в будинку, збираючи пил зі всіх горизонтальних поверхонь, в тому числі і статі.

Якщо на стінах є килими, то їх також слід прибрати. Деякі просто розставляють по кутках ємності з водою. Посилити ефективність такого способу можна, якщо ця буде охолоджена вода, а ще краще з додаванням льоду.

Як ще охолодити повітря в квартирі без кондиціонера? Якщо на вашій кухні є побутові «помічники», але ви віддаєте перевагу готувати їжу на плиті, прийшов час скористатися ними, адже всілякі мультиварки і аэрогрили не так збільшують температуру в кімнаті, як гарячий газ. По можливості не гладьте білизна вдень, а залиште цю процедуру на вечір.

Скоротіть час роботи телевізора, комп’ютера та інших електронних пристроїв. У побутових приладів є нехороша властивість притягувати на себе пил, а це вам зараз зовсім ні до чого. Охолоджувати свій організм зсередини: пийте більше рідини, вживайте в їжу окрошку, морозиво, охолоджені фрукти, овочі і ягоди, особливо кавун.

Застосування вентилятора

Ще кілька десятків років тому від палючого спеки рятувалися тільки з допомогою цього пристрою.

Як можна охолодити квартиру з допомогою вентилятора?

Звичайно, якщо прилад буде просто дути, ганяючи гаряче повітря з однієї кімнати в іншу, особливого толку не буде. Необхідно домогтися того, щоб він його ще і охолоджував.

Для цього «голову» пристрою потрібно направити на пластикові пляшки з охолодженої, а краще всього заздалегідь замороженою водою. Вже через 10-15 хвилин роботи такого тандему можна охолодити кімнату і відчути себе набагато краще.

Якщо ви шукайте відповідь на питання, чому такий «кондиціонер» не охолоджує повітря в квартирі, то, можливо, вода у пляшках вже нагрілася або «голова» пристрою виявилася поверненою в іншу сторону. Направте її на себе або повісьте на неї мокрий рушник і тоді ви відразу відчуєте прохолоду. Якщо у вас немає підлогового пристрою, але є люстра з вбудованим вентилятором, то ви можете включити її. Крім того, її застосування доцільно в будинку з маленькими дітьми, так як спрямований струмінь повітря від звичайного вентилятора може призвести до появи у них застуди.

Добре охолоджує повітря припливна вентиляція. З її допомогою повітря з приміщення виходить на вулицю, а з вулиці він потрапляє всередину свіжий і чистий.

Подібний пристрій працює абсолютно безшумно, не споживає електроенергію і додатково очищає повітря від небажаних домішок, пилу, грязьових частинок і т. п.

Чому в квартирі влітку буває дуже жарко, а в приватному будинку не так? Тому що в останньому випадку будова стоїть на землі і охолоджується від неї.

Тому тим, у кого в квартирі є підвал, буде набагато легше переносити літню спеку і це потрібно враховувати при покупці житла.

Спеку не варто терпіти і, якщо в будинку є хворі люди похилого віку і діти, то є сенс зібрати потрібну суму і придбати кондиціонер, а поки всі перераховані вище заходи допоможуть вам пережити спеку з мінімальними втратами. Удачі!

Залишити коментар