Як навчитися робити сальто назад і вперед?

Багато хто з нас дивилися американські бойовики за участю всесвітньо відомого Джекі Чана. Мабуть, кожного захоплюють його складні акробатичні трюки. З допомогою різних гімнастичних елементів можна зміцнити своє здоров’я і привести м’язи в тонус. Сьогодні ми розкриваємо секрети і дізнаємося, як навчитися робити сальто.

Тренувальний процес: вивчаємо основні аспекти

Якщо на перший погляд здається, що сальто – це простий акробатичний етюд, то це зовсім не так. Для того щоб навчитися його виконувати, потрібні виснажлива фізична праця і відмінна підготовка. Новачкам, які хочуть дізнатися, як навчитися робити сальто в домашніх умовах, завчасно потрібно зайнятися будь-яким видом спорту, щоб підготувати своє тіло і, головне, м’язову тканину.

Перш ніж ми почнемо урок з вивчення цього акробатичного елемента, давайте вивчимо основні правила, які потрібно чітко дотримуватися:

 • Займатися можна як вдома, так і в спортивному залі. Але обов’язково потрібно використовувати м’яку поверхню, наприклад, гімнастичний мат. В домашніх умовах цей атрибут можна замінити ковдрою.
 • Без попередньої підготовки освоювати трюк не можна. Для початку потрібно навчитися робити правильні перекиди.
 • Головний секрет правильного і безпечного сальто – це своєчасна угруповання. Для початку потренуйтеся на горизонтальній поверхні.
 • Перед початком занять слід розігріти всі суглобові і м’язові тканини. Краще всього в цьому допоможуть кардіовправи.
 • Для виконання сальто потрібна хороша гнучкість спини. Розтяжка – найкращий спосіб вдосконалити своє тіло.
 • Не потрібно робити різких ривків, всі вправи виконуються почергово і плавно.
 • Перші кілька занять одягайте захисну екіпіровку і обов’язково наколінники.
 • Якщо з першого разу вам не вдалося приземлитися на стопи, не впадайте у відчай. З часом ви навчитеся групуватися і вчасно витягуватися.
 • Особливу увагу приділяємо накачування м’язових тканин ніг. Виконуйте присідання, бігайте, стрибайте на скакалці. М’язи повинні бути міцними, витривалими і точеними.
 • Основу сальто становить високий стрибок у вертикальному положенні. Потренуйтеся, перш ніж перевертатися в повітрі.
 • Початківцям акробатам краще підстрахуватися і попросити про допомогу близьких людей. Одна людина буде страхувати при приземленні, а другий — підтримувати під поперековим відділом хребта.

Ні в якому разі не можна освоювати такі акробатичні елементи людям, які страждають будь-якими захворюваннями суглобів. Під забороною також розтягнення зв’язок та інші патології в гострій стадії розвитку. Для виконання сальто потрібно перебувати в чудовій фізичній формі.

Професійні тренери стверджують, що для освоєння сальто потрібно привести в тонус м’язову тканину преса. Це свого роду корсет, який підтримує не тільки внутрішні органи, але і хребетний стовп. Рекомендується протягом 3-4 місяців систематично займатися будь-яким видом спорту, а потім вже пробувати свої сили у виконанні сальто.

Види акробатичних елементів

В практиці, в тому числі і в гімнастиці, спортсмени опановують спочатку основні види сальто:

 • переднє;

 • заднє.

Як тільки ви навчитеся робити класичний переворот в повітрі, можна приступати до освоєння нових технік. Виділяють ще кілька різновидів сальто:

 • бічне;

 • пірует;

 • від стіни;

 • повторне.

Освоюємо техніку сальто через спину

Багато людей, які хочуть займатися паркуром, цікавляться, як навчитися робити заднє сальто. До речі, паркур – це вид спорту, в якому виконують різні акробатичні елементи. На жаль, в число олімпійських видів спорту паркур ще не увійшов, але він вже встиг завоювати серця мільйонів людей.

Перед виконанням такого трюку через спину потрібно подбати про захисній екіпіровці. Ви повинні вміти робити місток, щоб оцінити гнучкість м’язів хребетного корсета. Як вже говорилося, перед освоєнням техніки виконання сальто слід привести в тонус м’язові тканини ніг і розвинути неабияку гнучкість.

Перед початком тренувань спробуйте максимально вистрибнути вгору, а потім плавно сісти. Також вам потрібно освоїти класичний перекид через спину на горизонтальній поверхні. Тільки після того, як ви зможете рівно і не погойдуючись приземлятися і рухатися по одній траєкторії, дозволяється приступати до виконання сальто.

А зараз ми розповімо, як навчитися робити сальто назад. Виконання описуваного акробатичного елемента складається з декількох послідовних кроків:

 1. На першому етапі спробуйте максимально вистрибнути вгору. При цьому тіло витягується немов струна, а руки прагнуть пальцями чітко вгору.
 2. З легким нахилом назад притисніть максимально коліна до грудей. Для легкості виконання вправи ноги обхоплюємо руками.
 3. Швидко перевертаємося тому. Щоб це зробити, поштовх від землі повинен бути максимальним і правильним.
 4. У міру розкручування поступово розгинаємо ноги.
 5. Приземляємося плавно на шкарпетки, коліна повинні бути трохи зігнуті, щоб мінімізувати навантаження на суглоби.

Багато людей думають, що виконати такий трюк досить просто. Ваше завдання – це не нашкодити собі. Недостатній поштовх і мінімальне вистрибування можуть призвести до того, що ви травмуєте спину або шию. Професійні акробати для виконання сальто вибирають піднесені горизонтальні поверхні. В такому разі вам потрібно правильно розрахувати траєкторію руху з легким нахилом назад, щоб приземлитися безпосередньо на землю і не зачепити трамплін.

Вчимося робити сальто вперед

Молоді люди цікавляться, як навчитися робити сальто вперед. Перш ніж ви освоїте безпосередню техніку повітряного перевороту, потрібно вивчити ряд базових вправ. По-перше, навчитеся правильно перекидатися. Перекид вперед повинен бути плавним, чітким і швидким. Траєкторія руху повинна бути прямою і без найменших відхилень. Як тільки ви навчитеся перекидатися з положення сидячи, переходьте до засвоєння другої техніки. Виконуйте все те ж саме, але лише із стоячого положення.

По-друге, вам потрібно навчитися максимально вистрибувати вгору. Ви можете допомогти собі руками, зігнувши їх у ліктях. Уявіть, ніби ви виштовхуєте своє тіло вгору. Потім швидко руки слід витягнути рівно вгору, прагнучи до стелі. Тільки після освоєння двох базових елементів можна приступати безпосередньо до сальто.

Отже, переднє сальто або повітряний перекид виконується в кілька етапів:

 1. З вертикального стоячого положення ми намагаємося вистрибнути максимально вгору.
 2. Спочатку допомагаємо собі руками, а потім витягуємо їх вгору, наче струни.
 3. Тіло при цьому може бути трохи нахилене вперед, щоб було легше зробити переворот.
 4. Далі групуємося, підтискаючи коліна до грудей. Тут важливо робити все швидко і без замішання.
 5. Після перекиду йде приземлення. Розкручуватися ми починаємо приблизно на 2/3 перекиду, поступово випрямляючи ноги.
 6. Щоб правильно приземлитися, корпус можна подати трохи вперед, а ноги зігнути в колінах.
 7. Руки також можуть бути витягнуті вперед на рівні плечових суглобів.

Незважаючи на те що освоювати акробатичні елементи можна і в домашніх умовах, новачкам рекомендується займатися з професійним тренером. Бажання продемонструвати друзям свою фізичну форму і складний акробатичний елемент не повинно стати визначальним фактором у ваших заняттях. Важливо берегти своє здоров’я і не отримати травму під час виконання трюку. Будьте здорові і успіхів вам!

Залишити коментар