Який алкоголь можна пити під час дієти?

Коли на час дотримання жорсткої дієти припадають свята, дні народження та інші урочистості, досить складно уникнути вживання алкогольної продукції. Ситуація ускладнюється тим, що більшість розробників і творців програм схуднення забувають (або не вважають за потрібне) вказати можливість розпиття спиртних напоїв, їхня кількість і вид.

Дана публікація буде корисною тим, хто мучиться сумнівами щодо того, якою можна пити алкоголь, перебуваючи на дієті, і потрібно це робити взагалі.

Звідки береться заборона на спиртне?

Почати варто з того, що більшість тих, що худнуть і зовсім не замислюється над тим, щоб вважати калорійність спиртних напоїв.

І це при всьому тому, що вони не просто мега калорійні, але ще й здатні притупляти відчуття контролю над обсягом споживаної закуски, не кажучи вже про звірячий апетит, з нізвідки з’являється в подпитом стані.

Такі думки повинні виникнути хоча б тому, що алкоголь виконує роль аперитиву, такого, що розпалює апетит і почуття голоду. Знову ж таки, різні види спиртного мають свою калорійність, і сидячи на дієті можна просто враховувати її у своєму повсякденному раціоні. Так можна підтримувати меню для схуднення і не шкодувати про випите келиху білого напівсолодкого, наприклад. У більшості тих, що худнуть, зазнають жорсткі харчові обмеження, виникає цілком обгрунтоване запитання щодо того, чому їм не можна пити алкоголь під час дієти. Виявляється, все просто: він насичує тіло порожніми калоріями, не приймають участі у речовинний обмін.

Тобто, вони не розщеплюються і не виводяться з організму, а осідають в ньому у вигляді жирових накопичень.

Шампанське

Якщо під час дієти належить насолодитися таким ігристим напоєм, зверніть увагу на вміст цукру в ньому. Сьогодні проводиться багато сортів шампанського, але при надмірній вазі пити допустимо тільки декілька, а саме звичайний і натуральний брют. Останній виготовляється або і зовсім без додавання цукру, або з його мінімальною кількістю. Знову ж таки, нічого страшного не станеться, якщо побавитися класичним ігристим брютом, калорійність якого в рази менше, ніж у того ж напівсолодкого або солодкого шампанського.

Вино

Цього виноградний напій володіє вираженими корисними властивостями, деякі з яких
будуть цікаві і котрі худнуть. Його споживання в період дієти сприяє нормалізації речовинного обміну, і насиченню організму поліфенолами – потужними антиоксидантами. Мало того, вчені довели, що помірне вживання таких сортів вин, як каберне або мерло, відчутно полегшує стан при патологіях серця і судин.

Який конкретно вид вина припустимо при дотриманні раціону для схуднення?

Дієтологи рекомендують зупинитися на сухих напоях з мінімальним вмістом цукру, калорійність яких становить 65-76 Ккал на 100 мл продукту.

Пиво

Вважається, що такий масовий сорт алкоголю можна пити під час дієти, але в обмеженій кількості. Ідеально, якщо продукт буде легким і світлим, з показником фортеці, не перевищує 4,5%. Знову ж, ні одна дієта не потерпить, щоб навіть таке пиво закусывалось величезною кількістю солоного снека. Сіль буде затримуватися в тілі, викликаючи бажання вжити ще більше спиртного, тоді як пиво здатне викликати набряклість і надавати сильний сечогінний ефект. Разом з сечею з організму буде виходити величезна кількість калію і магнію, необхідного серцевої і нервової системи.

Горілка

Незрозуміло з якої причини, але горілку прийнято вважати низькокалорійним типом спиртного, тоді як його 100 грамах міститься цілих 250 Ккал!

Якщо ж її включити до складу коктейлів, то збиток для схуднення збільшується в рази за рахунок калорійності добавок у вигляді лікерів, сиропів або соків.

Виходить, що пити горілки не можна, особливо якщо мова йде про критичний ожирінні. Окремої уваги заслуговують «екзотичні» сорти такого алкоголю, як то текіла (247 Ккал), саке (250 Ккал) і анісова горілка (27 Ккал).

Альтернативні варіанти

Замість того щоб довго шукати, які дієти допускають присутність спиртного в меню, візьміть собі на замітку перелік самих низькокалорійних алкогольних виробів.

Позиції і їх обсяг вказані з розрахунком того, що ліміт в 200 Ккал буде дотриманий:

  • 80 г горілки;
  • 300 г сухого вина;
  • 200 г солодкого шампанського;
  • 400 г шампанського сорти Brut;
  • 600 г світлого пива з вмістом спирту, рівним 1,8%;
  • 400 г світлого пива, міцність якого не перевищує 4,5%.

Врахуйте, що енергетична цінність всіх найменувань збільшиться в рази, якщо напої закушувати солодкими, соленими, смаженими і іншими калорійними стравами. Зазначені дозування потрібно вживати неспішно і малими ковтками.

Ставлення різних дієт до алкоголю

Варто зауважити, що не всі творці систем схуднення за допомогою правильного харчування
категорично налаштовані проти ймовірності вживати спиртне.

Наприклад, дієта Дюкана допускає його присутність в меню, і алкоголь можна пити безпосередньо після прийому їжі (що стосується фази Консолідації). Для етапу Круїз біля Дюка трохи інші обмеження, і спиртне у вигляді коньяку або вина дозволено додавати виключно в соуси до м’яса або заправки для супів.

Дієта Маггі і зовсім дає різкий негативний відповідь на те, чи можна пити алкоголь під час її дотримання. Творець такого раціону харчування переконаний, що спирт заважає нормальним хімічних реакцій, спрямованих на спалювання жиру.

Аналогічне табу стосується і куріння, яке Маггі і зовсім зараховує до однієї з головних причин надмірної ваги. Сподіваємося, що все вищевикладене вам допомогло зрозуміти, чому на час дієти потрібно спробувати повністю відмовитися від спиртного та продуктів з його змістом.

Крім того, що вага буде знижуватися швидше, ви досягнете загального оздоровлення організму.

Залишити коментар