Як накачати прес, застосовуючи ролик і який ефект від вправ?

Всім відомо, що плоским животом людина фізичним навантаженням. Існує маса видів фізичних навантажень, які дозволяють закачати прес. У прагненні швидше досягти результату як деякі чоловіки, так і жінки багато (іноді навіть занадто) часу присвячують заняттям, забуваючи про те, що надмірні навантаження теж можуть бути шкідливі для здоров’я, а особливо це стосується жінок, для яких є ризик розвитку гінекологічних захворювань.

Домогтися результату швидше допоможуть вправи з роликом для преса – видом гімнастичного обладнання, яке багатьма незаслужено ігнорується.

Що це за снаряд?

Ролик являє собою невеликий тренажер, що дозволяє тренувати м’язи живота. Його комплектація проста – брус з надітим на нього млинцем. До речі, деякі умільці споруджують подібне обладнання власноруч – надівши млинець від штанги на металеву основу.

Займатися з цим пристосуванням важче, ніж без снаряда, особливо це стосується початківців, але ефект від таких вправ значно більший.

Незважаючи на простоту своєї конструкції цей вид тренажера може зрівнятися навіть з серйозним спортивним обладнанням, яке слугує розвитку багатьох груп м’язів.

Спочатку пристрій спорядження було таким, що воно було гучним. Сьогодні ж виробники обладнання випускають тренажер з гумовими колесами, а ручок у сучасного пристрою може бути дві, що робить його більш комфортним для тренувань і дозволяє знизити ризик травматизму шкіри рук.

Переваги і недоліки

Про головне достоїнство снаряда вже було сказано – він допомагає ефективно і досить швидко зробити м’язи преса привабливими, рельєфними.

До переваг тренажера можна віднести:

 1. Малі габарити. Вони дозволяють зберігати і використовувати обладнання, яке не буде займати багато місця;
 2. Займатися з ним можуть навіть новачки, які не є людьми спортивними. Правда, перший час доведеться звикати використовувати його правильно і до навантаження, яку слабкою не назвати.

Серед недоліків вправ з роликом, виконуваних для схуднення, багато займаються відзначають як раз той факт, що перші заняття з обладнанням даються досить важко.

Зневірятися не варто – вже за перші кілька тренувань ви відчуєте, що вони з кожним разом стають все легше, а очікуваний результат стане чудовим стимулом не припиняти заняття.

Які групи м’язів включені в роботу?

Найбільш цінними і ефективними фізичними навантаженнями є ті, які дозволяють одночасно опрацьовувати кілька груп м’язів. Лише завдяки такому підходу можна домогтися схуднення і стрункості тіла.

Ролик є саме таким обладнанням, яке дозволяє прокачувати групи м’язів різних частин тіла.

Основне навантаження, безумовно, йде на прес, але разом з ним працюють:

 • Руки;
 • Ноги;
 • Стегна;
 • Плечовий пояс;
 • Спина.

Навантаження на них невелика, але при щоденних тренуваннях ви відзначите, що м’язи прокачуються, стають більш привабливими і стрункими. Багато дівчат вважають, що красиво підкачати м’язи сідниць вельми складно, а з роликом цього вдається досягти.

Враховуючи, які групи м’язів, що працюють при виконанні вправ з роликом, можна сказати, що навантаження отримують самі «примхливі» з них і водночас ті, які багато в чому і роблять тіло красивим.

Поради фахівців

Щоб результат був видний як можна швидше і був значущим, тренування повинні здійснюватися правильно, тому врахуйте деякі рекомендації інструкторів:

 • Займайтеся в зручному одязі. Вона повинна вільно сидіти на вас, не колотися, не натирати, не викликати відчуття дискомфорту. Бажано, щоб вона була виконана з натуральної матерії;
 • Власницям довгих локонів треба заколювати їх, щоб не заважали;
 • При користуванні гімнастичним снарядом на підлозі застеляли останній покривалом або ковдрою;
 • Не починайте тренування без розминки;
 • Не забувайте про правильне дихання. При нахилі тіла робіть вдих, а при поверненні у вихідне положення – видих;
 • Щоб не травмувати шкіру рук, надягайте спеціальні рукавички.

Не слід займатися з застосуванням тренажера, якщо у вас були травми хребта. Відмовитися від таких тренувань варто і при болях у попереку під час занять.

Комплекс вправ для жінок

Це вправа з роликом піде на користь і для початківців, і для досвідчених спортсменів. Розмістилися таким чином, щоб коліна були на підлозі, а руки – на обладнанні. Плавними неспішними рухами котите його перед собою, а потім назад. При нахилі тіла потрібно, щоб груди торкнулася стегон. Проробляти цю вправу потрібно близько 15 разів. Не будучи новачком, можете збільшити навантаження.

Встаньте на коліна, витягніть перед собою руки, тримаючи в них вісь ролика, що лежить на підлозі. Котіть його вперед до повного випрямлення тулуба, а потім повертайтеся у вихідне положення. Руки згинати не можна, коліна також повинні залишатися на місці.

Для цього вправи для м’язів живота оснащення потрібно тримати в руках, лежачи на підлозі спиною догори. Витягнутими руками підтягніть до себе ролик, вигинаючи спину, і повертайте його назад. Стегна від підлоги не відриваємо. Перш ніж повертати тренажер на місце, затримайтеся на якийсь час з вигнутою спиною.

Сядьте на підлогу, ноги зімкніть і витягніть перед собою, при цьому снаряд повинен знаходитися праворуч від вас. В праву сторону котите ролик настільки далеко, наскільки зможете, а потім повертайте його назад.

При цьому працюють косі м’язи живота, формують тонку талію. Виконайте вправу по 10 разів вправо і вліво.

Сядьте на підлогу, ноги широко розкиньте, спина пряма. Прямими руками котите перед собою ролик, максимально витягуються, а через 2-3 сек. повертайтеся у вихідне положення. Для опрацювання косих м’язів, в такому ж положенні котите снаряд паралельно правої, а потім лівої ноги.

Ви здивуєтеся від того, які результати можна отримати від виконання цих нескладних вправ.

Комплекс вправ для чоловіків

Встаньте на коліна, витягніть руки вперед, тримаючись за оснащення. Підкотите його спочатку таким чином, щоб воно виявилося на рівні плечей, а потім котите ще вперед. Тулуб і стегна при цьому будуть опускатися, але стосуватися статі вони не повинні. Повернувшись у вихідне положення, повторіть вправу ще 10-12 разів.

Комплекс для чоловіків пропонує ще одне ефективна вправа, яка виконується аналогічно попередньому, але котити ролик потрібно на поверхню, яка знаходиться під нахилом.

Лежачи на животі, візьміть тренажер в руки, а потім опустіть його на підлогу. Ноги при цьому повинні бути розімкнуті, а колесо потрібно тримати вертикально. Коли опускаєте його на підлогу, катайте справа наліво і назад так далеко в сторони, наскільки це можливо.

Такі ефективні вправи дозволять крім преса підкачати м’язи рук, плечей, спини.

Комплекс вправ на стіні

Займатися можна не тільки на підлозі. Є кілька чудових вправ, що передбачають роботу стоячи біля стіни.

Станьте обличчям до стіни, ноги злегка розставте, прямими руками тримати снаряд, упертий в стіну. Піднімайте його вгору, потім опускайте вниз (потрібно дістати до підлоги). У комплекс вправ з використанням гімнастичного ролика на стіні входить робота спиною до неї. Оснащення тримайте над головою, катайте його вниз і вгору, тягнучись і прогинаючи спину, наскільки зможете.

Що стосується тривалості занять, то спочатку вона може становити близько 5 хвилин, але для досягнення істотного результату цей час поступово потрібно збільшувати до 20 хвилин.

Фахівці стверджують, що виною негарному пресу є жирові відкладення, приховують красу тіла. Позбутися від них допоможуть фізичні навантаження, у тому числі, з роликом, але не забувайте і про правильне харчування.

Залишити коментар