Таїланд і В’єтнам – що вибрати?

Серед азіатського напрямку туризму, часто постає питання, куди краще і дешевше поїхати в Таїланд або В’єтнам? Досить непросто вибрати, так як обидві країни володіють власним колоритом, у якого є віддані шанувальники. Але все ж, якщо перед вами стоїть вибір, де провести свою відпустку, слід уважно вивчити всі аспекти життя цих країн, щоб точно вибрати для себе, що краще для відпочинку – В’єтнам або Таїланд.

Рішення багато в чому залежить від ваших особистих переваг, можливостей та очікувань, які ви покладаєте на подорож. Саме тому потрібно уважно ознайомитися з усіма аспектами туризму.

Переліт до місця призначення

Вибираючи місце для відпочинку, багато звертають увагу на фактор часу. Який вид транспорту можна використовувати, скільки годин займає поїздка і яка ціна квитків – ось питання, від яких залежить остаточне рішення.

З цієї точки зору при порівнянні обох країн переваг немає ні в одній. По часу виходить, що в Таїланд летіти на годину довше. А враховуючи, що вартість квитка залежить від обраного туроператора або авіалінії, а також від пори року, можна знайти прийнятні ціни по кожному напрямку.

Таким чином, в питанні, що вибрати, Таїланд чи В’єтнам, даний критерій не має вирішального значення. Ви навіть можете придбати тур Таїланд-Камбоджа-В’єтнам і відвідати три країни за більш ніж невеликі фінансові кошти.

В’єтнам і Таїланд, порівняння кліматичних і погодних умов

Незважаючи на те, що в обох країнах переважає тропічний клімат з високою вологістю, взимку В’єтнам більш комфортний. Можна бути впевненим, що вдень вам не доведеться знемагати від спеки, тоді як в Таїланді температура значно вище. Але тут все залежить від ваших особистих переваг.

Пік туристичного сезону в обох країнах припадає на період з початку грудня і до кінця березня. В цей час можна не боятися тропічних злив і немилосердно палючого сонця.

Що краще – Таїланд або В’єтнам, порівняння пляжів

Вирішуючи, в яку країну поїхати, слід визначитися, який вид пляжів вас цікавить.

Якщо говорити про цивілізований відпочинок з готелями на березі і розвиненою інфраструктурою, як правило, це міські пляжі. У В’єтнамі такі знаходяться в містах Нячанг і Фантьет (Муйне). У Таїланді це Пхукет, Паттая і Самуї.

За даним критерієм перевагу в бік В’єтнаму, де немає великого скупчення народу, ціни на харчування і житло дешевше, а також можна насолодитися чистим повітрям і цим буйством зелені. Крім того, у В’єтнамі набагато частіше можна знайти вивіски, напис на яких зроблено по-російськи, а значить, орієнтуватися в країні буде значно легше.

А якщо говорити про диких пляжах, тут Таїланд має відчутною перевагою, тут ви можете знайти велику різноманітність місць для відпочинку на самоті. У В’єтнамі така можливість тільки на острові Фукуок, Кон Дао і Катба. При цьому в останніх двох випадках, райське усамітнення обійдеться вам досить дорого.

Що стосується Таїланду, вашій увазі пропонується цілий ряд курортів, з яких вам потрібно лише вибрати що придивився, який точно обійдеться дешевше. Це значний список островів, серед яких є полуцивилизованные, де можна знайти якийсь сервіс, наприклад, магазини, бари, ресторани, масаж.

У це число входить:

  • Ко Чанг;
  • Пангало;
  • Ко Тао;
  • Пхі-Пхі;
  • Ко Ланта.

Є в Таїланді і зовсім дикі місця, де ви можете відчути себе в повній самоті. Це такі острови, як:

  • Самет;
  • До Куд;
  • До Мак;
  • До Вай і безліч інших.

Максимальний рівень сервісу тут зводиться до масажу при готелі та кількох ресторанах на всьому острові, але при цьому і вартість на послуги значно дешевше.

Таким чином, щоб вибрати, де краще відпочинок, В’єтнам або Таїланд, слід враховувати, який саме вид відпустки вам потрібен.

Якщо ви віддаєте перевагу цивілізований відпочинок, їдьте до В’єтнаму, а якщо хочете відпочити від суспільства і повною мірою насолодитися близькістю до природи, вибирайте Таїланд.

Таїланд або В’єтнам – що дешевше

Якщо говорити про ціни на житло, щоб вибрати більш економічний варіант, важливо враховувати, скільки саме ви плануєте пробути в країні. Якщо ваша відпустка буде тривати не більше 2-3 тижнів, проживання у В’єтнамі обійдеться дешевше, а умови в номері будуть приблизно однакові.

Але якщо ви збираєтеся перебувати на море більше місяця, ціна буде приблизно одна і та ж. Навіть може бути, що Таїланд обійдеться вам дешевше з-за того, що в’єтнамці ще не звикли здавати житло на тривалий термін, з-за чого тут практично немає конкуренції.

Вартість товарів і послуг

У кожній з країн ціна на їжу, масажні послуги, пересування по місту на громадському транспорті, прокат мотобайків приблизно одна і та ж. Виняток становить алкоголь, у в’єтнамських виноробів він значно дешевше, ніж у Таїланді.

Однак при цьому, вартість продукції брендів світового масштабу приблизно однакова. Тому вибираючи, куди краще – в Таїланд або В’єтнам, даний критерій не має вирішального значення.

Що подивитися на відпочинок, визначні місця країн

В’єтнам або Таїланд, де краще провести час? Якщо, крім пляжного відпочинку, ви хочете погуляти по курорту та побачити його пам’ятки, складно дати однозначну відповідь, яку країну краще вибрати.

Тут слід враховувати, що в Таїланді вже багато століть не було глобальних воєн, тому тут можна знайти пам’ятки, що належать до старовини. Навіть можна потрапити в музей, розташований прямо відкритим небом, наприклад, Сукхотай або Аюттайя.

Але, незважаючи на те, що війна минулого століття у В’єтнамі знищила багато в країні, тут теж можна знайти чимало цікавих пам’яток. Наприклад, у великих містах є палаци та інші споруди, що відносяться до європейського стилю, тоді як в Таїланді побачити таке буде просто неможливо. Тому вибрати країну для візиту потрібно, виходячи з особистих переваг.

Куди краще поїхати, порівняння візового режиму

Якщо ваш відпочинок буде тривати не більше двох тижнів, неважливо, яку країну ви виберете. У Таїланді можна перебувати без візи до 30 днів, а у В’єтнамі -15.

Але якщо термін вашого перебування в іншій країні буде більше місяця необхідно мати офіційний дозвіл на тривале перебування. В цьому плані краще вибрати В’єтнам, так як візовий режим тут не тільки простіше, але і дешевше. Так, ви можете оформити тримісячну візу, а після закінчення терміну продовжити її ще на півроку, не виїжджаючи при цьому з країни.

Що стосується Таїланду, отримати візу сюди може бути досить складно з-за високого відсотку відмов. При цьому ви можете оформити первісну візу на 2 місяці, але її продовження ще на один місяць обійдеться майже в 2000 бат. А якщо робити візу на півроку, це вийде ще дорожче. Тому, вибираючи, де краще відпочивати в Таїланді або В’єтнамі, слід враховувати тривалість планованого перебування в країні.

Нічні розваги

За даним критерієм краще вибрати Таїланд, де активна нічне життя є на кожному курорті. Тут можна знайти найрізноманітніші розваги, включаючи знамениті стриптиз-клуби, Go-Go.

Що стосується В’єтнаму, тут досить суворе ставлення до нічних розваг. Соціальні обмеження роблять відвідування барів і дискотек досить скрутним. Тому якщо, крім пляжного відпочинку, вас цікавить активна нічне життя, зупиніть свій вибір на Таїланді. Особливо це актуально для поїздок з друзями.

Таким чином, відповідаючи на питання, Таїланд або В’єтнам – куди краще поїхати, слід враховувати безліч аспектів. При цьому незалежно від того, яку країну ви виберете, можна бути впевненим, що вас чекає чудовий відпочинок, який запам’ятається надовго.

Залишити коментар