Все, що потрібно знати про калорійність яйця

Незалежно від того, яка саме пташка знесла яйце – продукт це однозначно унікальний. Калорійність курячого та перепелиного яйця, незважаючи на кількість містяться в них вітамінів і мінералів, настільки низька, що дозволяє використовувати їх в разі відсутності індивідуальних протипоказань в оптимальній кількості для боротьби з ожирінням і багатьма хронічними захворюваннями, від яких страждає людина.

Це корисно знати кожному

Куряче яйце і перепелине – це одні з небагатьох продуктів, які, засвоюючи в кишечнику, не залишають шлаків. Багато вітаміни і мікроелементи, необхідні людині для його повноцінної життєдіяльності, перебувають у них. Будучи одними з природних джерел такого необхідного для повноцінного росту і розвитку людини від самого народження і до зрілого віку вітаміну Д, яєчка особливо необхідні тим людям, які мало перебувають на сонці, а також вони допомагають засвоєнню кальцію і заліза.

Доведено, що вживання жовтка курячого допомагає в боротьбі з такими захворюваннями, як:

  • склероз;
  • онкологія;
  • ожиріння і т. д.

А також його застосування є відмінною профілактикою серцево-судинних захворювань і хвороб травної системи. Регулярне вживання в їжу курячих яєчок навіть у вигляді омлету, допомагає уникнути проблем із зором, покращує пам’ять і увагу, розчиняє бляшки на стінках судин. Проте все добре в міру.

Надмірне споживання цього білкового продукту може призвести до порушення роботи нирок і збільшити кількість холестерину в крові.

Улюблений продукт дієтологів

Останнім часом все більша кількість порад дієтологів тим, хто хоче позбутися зайвої ваги, а також від викликаних ним захворювань пов’язано з вживанням в їжу даного продукту.

Калорійність яйця курячого має важливе значення при цьому, але все-таки в першу чергу варто звернути увагу на велику кількість протеїну, яке дозволяє, обійшовшись малою кількістю їжі, насититься на тривалий період часу.

Калорійність перепелиного яйця схожа з курячим, тому розраховуючи їх вага в грамах при приготуванні страв, можна не шукати додаткову інформацію, а орієнтуватися на вже відомі дані.

Перепелині яєчка відмінно підходять для дитячого і дієтичного харчування.

Тим, кого цікавлять подробиці

Прагнучи досягти ідеальної фігури, дівчата ретельно вираховують калорії і складають ідеально підходить для себе раціону харчування. Цікаво, що калорійність сирого яйця приблизно така ж, як і у вареному і смаженому вигляді, а саме 157-159 ккал на 100 г продукту (калорійність яєчка вареного 1 шт. вважають з урахуванням його ваги без шкаралупи).

Тобто, суттєвої різниці немає, калорійність курячих яєць, зварених по-різному, майже не розрізняється.

Але враховуючи рекомендації обов’язкової термічної обробки даного продукту, щоб уникнути зараження сальмонельозом та іншими неприємними захворюваннями, більша перевага віддається вживання не сирого, а вареного або смаженого яйця в їжу.

Зверніть увагу, що калорійність смаженого яйця вказана без урахування масла, яке вживалося для приготування, а якщо воно подається у вигляді омлету, то, підраховуючи калорії, обов’язково потрібно врахувати жирність молока.

Яєчна дієта

Наявність вареного яйця в щоденному раціоні – це не тільки можливість зробити його більш різноманітним і повноцінним, але і один з варіантів боротьби із зайвою вагою. Якщо вранці з’їдати 2 шт. курячих яєць, можна не тільки на тривалий термін наситити свій організм, але також подарувати собі гарний настрій, зарядитися бадьорістю і енергією.

Вживання в їжу курячих яєць в будь-якому вигляді дозволяє забезпечити організм людини необхідною кількістю вітамінів і мікроелементів. Причому можливість урізноманітнити раціон за рахунок дозволу прийому в їжу вареного, смаженого і сирого яєць, а також вживання їх у вигляді омлету.

Існує навіть спеціальна дієта на основі цього білкового продукту, коли на сніданок з’їдається 2 яйця, а потім протягом доби вживається до 1 кг (за 4-5 прийомів) сирих і варених овочів, фруктів. Дотримуватися даного раціону можна протягом 5-7 днів. При цьому за тиждень можна скинути до 3-4 кг.

Сніданок чемпіона

Дорослі люди часто не звертають уваги на складові свого меню, але кожна мама знає, що від того, як поснідає дитина, залежить весь день і, піклуючись про його здоров’я, намагається зробити його найбільш повноцінним і в той же час смачним. Можливість приготування омлету з яєць з молоком є просто паличкою-виручалочкою для більшості сімей. Чудове блюдо для сніданку перед школою або садком забезпечить організм дитини усім необхідним.

Значення присутності в раціоні дитини омлету підтверджена науково. Саме тому таке блюдо найбільш часто зустрічається в меню садків і шкільних їдалень. Калорійність омлету, приготованого з 2 яєць з молоком приблизно 220 ккал.

Все добре в міру

Вживання в їжу перепелиного або курячого яєць може не тільки принести користь, але в разі надмірного їх кількості або неправильного приготування, спровокувати загострення хронічних захворювань, або ж стати причиною виникнення багатьох з них.

Навряд чи хтось із нас може уявити своє меню без яєць, і неважливо, як вони будуть приготовані: у вигляді омлету з молоком, варені або сирі.

Наявність на столі кожної родини курячого або перепелиного варіанту обов’язково для забезпечення нормального функціонування всього організму.

Залишити коментар