Як гасити кредит, якщо немає грошей?

Маючи намір взяти грошовий кредит в банку, людина має приблизно розраховувати, яким чином буде його повертати. Більшість позичальників сподіваються на преміальні, додатковий дохід, а також відкладені кошти з щомісячної зарплати. Однак ніхто не застрахований від виникнення форс-мажорних обставин.

У разі звільнення, захворювання або ж народження дитини вільні кошти моментально випаровуються, у зв’язку з чим виникає цілком природне питання «як швидко погасити кредит?». Давайте розглянемо декілька практичних рекомендацій, які дозволять впоратися з проблемою і виплатити кошти, взяті в борг у банку.

Чого робити не варто?

Якщо ви розумієте, що особисті фінанси не дозволяють вам регулярно вносити щомісячні платежі на погашення тіла кредиту, ні в якому разі не вдавайтеся до таких дій:

 • Не пропадайте без сліду. Якщо сума заборгованості досить велика, насамперед у людини виникає паніка, в результаті чого приходить зовсім несподіване, але неправильне рішення – зачаїтися. В такій ситуації працівники банку починають дошкуляти позичальника дзвінками і листами, якщо відповіді не слід, вони вносять його в список «сумнівних клієнтів». В цей час невблаганно наростає пеня і сума боргу тільки збільшується;
 • «Трошки почекаємо». Коли грошей немає, і ви реально думаєте, що найближчим часом вільні кошти не з’являться, не слід діяти. Якщо вам з якихось причин ще не стали надзвонювати колектори, не думайте, що вони про вас не пам’ятають. В той час як ви сидите вдома і «гризете нігті», ваша кредитна історія погіршується не по днях, а по годинах. Краще відразу ж проявіть ініціативу і зв’яжіться з працівниками банку;
 • Не біжіть за допомогою в сусідній банк. Звичайно, інші банки можуть дати вам енну суму грошей, якщо ви до цього не були їх клієнтом. Однак люди в паніці нерідко беруть нові кредити під ще більші відсотки, щоб погасити стару заборгованість. На жаль, такі дії зменшують ваші шанси розквитатися з банками назавжди;
 • Не варто доводити справу до суду. Природно, рішення суду навряд чи вас втішить, тому пристави, швидше за все, вас зобов’яжуть у певний період виплатити всю суму. А як погасити кредит в такій ситуації? Ну, хіба що продажем заставного майна (будинки, машини, квартири, дачі). Якщо ви не бажаєте такого результату, не «виносьте сміття з хати» і домовлятися з банком без третіх осіб.

Боргова яма: шукаємо вихід

Чи можна погасити кредит?

Якщо кошти з вашої кредитної картки вичерпалися, а зарплата не дозволяє вам вилізти з боргової ями, можна вдатися до таких методів вирішення проблеми:

 • А чи є кошти у близьких і знайомих? Щоб уникнути серйозних сутичок з банком і колекторами, попросіть допомоги в знайомих. Можливо, вони не дадуть достатньо коштів, щоб ви могли достроково погасити всю суму заборгованості. Але платежі на 2-3 місяці виграли б для вас час, за який можна було б знайти додаткові способи закриття кредиту;
 • Друга робота. Якщо ви не працюєте цілодобово, «як раб на галері», спробуйте підшукати додаткові джерела доходу. Для цього може підійти робота в інтернеті, торгове представництво, можливо, і на своїй основній роботі ви змогли б трохи натиснути, якщо зарплата відрядна;
 • Податкові відрахування. Якщо ви опинилися в борговій ямі за іпотеки, яку брали перший раз у своєму житті, держава зобов’язується надати вам приємні бонуси у вигляді податкових вирахування. Відрахування складається з 13% від тієї суми, яку ви повинні заплатити за квартиру і ще 13% — від суми вже виплачених вами відсотків. У загальному і цілому, набігає досить серйозна і вагома сума, що дозволяє відстрочити спілкування з колекторами на деякий час.

Як погасити непідйомний кредит, якщо немає грошей взагалі, а виплати потрібно робити вже «вчора»?

У такій ситуації слід йти в банк з повинною. Цей варіант стане самим розумним. Насправді, банківські структури не зацікавлені в тому, щоб вас роздягнути і роззути. Крім того, ні один з них не прагне доводити справу до суду, тому панікувати у такій ситуації не варто.

Що може запропонувати банк?

Як ми вже з’ясували, ховати голову в пісок, залишаючи всі інші частини тіла на поверхні, не варто. Так ви нічого не доб’єтеся, крім погіршення ситуації і невблаганного наростання суми заборгованості. Якщо ви розумієте, що «справа пахне гасом» – завчасно сповістіть співробітників банку про те, що у вас виникла нестача коштів. Варто зауважити, що оповіщення краще робити у письмовому вигляді, але на худий кінець зійде і телефонний дзвінок.

Що запропонує банк в патовій для вас ситуації:

 • Реструктуризацію заборгованості. Якщо вам вдасться переконати кредитора в тому, що підстави для невиплати коштів досить серйозні, швидше за все, вам буде запропонована реструктуризація боргу. У такій ситуації кредит, звичайно, не пробачать, однак щомісячна сума виплат може суттєво зменшитися;
 • Кредитні канікули. При народженні дитини або ж захворювання позичальника, кредитор також може увійти в становище і запропонувати кредитні канікули. Що це означає? На якийсь час ви зможете зітхнути з полегшенням, оскільки всі виплати будуть відстрочені на деякий період. За цей час ви зможете прийти в себе і знайти фінанси для погашення боргу. Плюс такого рішення в тому, що позичальник не буде змушений сплачувати штрафи і переживати про те, що завтра до нього у двері постукають колектори;
 • Продаж заставного майна. Як погасити банківський кредит достроково? Відповідь не найприємніший, але очевидний – продати майно, під яке ви брали гроші у банківській організації. Якщо нерухомість, під яку вам дали енну суму, не є єдиною і ви не будете жити на вулицю, найлогічніше буде її продати. Однак шукати покупця бажано без участі кредитора, тоді ви зможете виручити за майно справедливі гроші.

Можна розрахуватися материнським капіталом?

Ідея про вирішення фінансових проблем материнським капіталом приходить в голову дуже багатьом позичальникам.

Але це може бути чревате наслідками, адже надані державою кошти можуть піти тільки на такі потреби:

 • оплата освіти дитини:
 • купівля житла;
 • збільшення накопичувальної частини пенсії матері.

Чи можна погасити інший вид кредиту материнським капіталом?

Немає. Якщо хто-то пропонуємо вам грошову винагороду за продаж сертифіката маткапитала, ви повинні знати, що це підсудна справа, яка загрожує реальним терміном. Тому навіть не думайте вирішувати свої фінансові проблеми, вдаючись до таких авантюр.

Не варто думати про те, що опинившись в борговій ямі, вибратися вам вже не судилося. Головне – тверезо проаналізувати ситуацію, проконсультуватися з фахівцем фінансової установи, яка надала вам позику, і прийняти правильне рішення.

Якщо позичити кошти у знайомих або родичів не вдається, краще звернутися до кредитора до того, як він засумнівається у вашому бажанні повертати борги.

Як правило, позикодавці йдуть назустріч, і проблема вирішується набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд.

І ні в якому разі не намагайтеся «перекрити» борг, знову взявши в борг, і боронь вас Господь від напівкримінальних лихварських контор. Будьте розсудливі!

Залишити коментар