Як чистити ананас: популярні способи очищення, нарізки і подачі

Вирішили поласувати смачним і соковитим ананасом? Тоді варто його правильно очистити. Відомо кілька способів, як швидко і без особливих зусиль видалити шкірку, порізати і подати екзотичний фрукт.

Як чистити ананас в домашніх умовах?

Цей екзотичний фрукт вже давно є на прилавках магазинів, причому ціна є доступною. Перш ніж розібратися, як правильно чистити плід, необхідно правильно його вибрати. Для цього варто врахувати кілька важливих деталей.

Подивіться на поверхню фрукта, так не повинно бути плям, пошкоджень та інших дефектів, а колір повинен бути рівномірним. Натисніть пальцем на поверхню і якщо спілий ананас, то він буде пружинити.

Листя неодмінно повинні бути зеленими зі злегка підсушеними краями. Поплескайте плід, так про стиглості буде свідчити глухий звук.

Плоди зверху покриті щільним панциром, а всередині мають неїстівну жорстку серцевину. Все це створює труднощі в очищенні, але з ними легко впоратися, знаючи деякі секрети. Почнемо з методу, який користується популярністю в Таїланді та інших екзотичних країнах. Він не найпростіший, але при цьому дозволяє зберегти максимальну кількість соку.

Схема, як чистити ананас:

  1. Для початку відріжте дно, щоб воно стало пласким, що дозволить прийняти фрукту стійке положення. Відразу видаліть і листочки, щоб видно було м’якоть;
  2. Використовуючи тонкий і дуже гострий ніж, зрізайте основний шар шкірки з ананаса. Робити все потрібно акуратно, щоб не видалити багато м’якоті. На чорні оченята на даному етапі не звертайте уваги. Рухайтеся в напрямку зверху вниз;
  3. Подивіться на ананас, а точніше на те, як розташовані чорні оченята. Зауважте, що вони формують якісь спіралі, які рухаються знизу вгору. За допомогою ножа почніть зрізати вкраплення, рухаючись максимально близько до чорним точкам з двох сторін. Проводите безперервні надрізи, формуючи смужку трикутної смуги. Завдяки цьому дасться за раз видалити всі чорні вкраплення. Можна користуватися ножем для чищення фруктів. Після цього переходьте до видалення твердої серцевини.

Існує кілька способів, які дозволять правильно і швидко видалити серцевину в ананасі, виберіть для себе найбільш підходящий варіант:

  1. Можна видалити серцевину з циліндра, рухаючись ножем по колу. Підходить для цієї мети і спеціальний ніж для фруктів. Після цього наріжте м’якоть для подачі;
  2. Фрукт ріжеться на кружечки товщиною приблизно 1 см, а потім вже з кожного кільця слід вирізати жорстку серцевину. Можна залишити серцевину і просто братися за неї рукою, відкушувати м’якоть, а жорстку частину викидати;
  3. Ананас розрізається на половинки і вже потім здійснюється видалення непотрібної частини. Після нарізки вийдуть шматочки у формі букви С;
  4. Плід розрізають на 4 рівні частини, які будуть мати трикутну форму перетину. Залишиться лише одним рухом видалити тверду частину, використовуючи ніж. Зазвичай цей варіант підходить, коли хочеться нарізати ананас дрібно, наприклад, а салат.

Існують і інші способи чищення ананаса, які неодмінно стануть в нагоді. Наприклад, найпростіший варіант – нарізати фрукт товстими шайбами, а потім вже з кожного кільця видалити шкірку і серцевину. Варто сказати, що у цього методу присутній істотний недолік – ананас втрачає багато соку.

Для оригінальної подачі розрізати фрукт на половинки і виріжте м’якоть квадратом. Після цього видаліть тверду частину, а решту наріжте кубиками, які варто покласти в човники з шкірки. Подавати можна зі шпажками.

Ще один варіант – нарізка на чотири частини, зберігаючи основу і листя для прикраси. Видаліть серцевину, а потім, вже поріжте м’якоть на частини. Після того як ананас буде розрізано на часточки, необхідно гострим ножем ближче до кірки порізати м’якоть, щоб вона залишилася єдиним шматком, так роблять багато, коли їдять кавун. Залишиться тільки розрізати частини на смужки, які краще подавати на жорсткій шкірці, формуючи знову цільний шматок м’якоті. Щоб подати фрукт оригінально, розсуньте шматочки в шаховому порядку.

Якщо ананас частий гість на вашому столі, тоді придбайте спеціальний ніж, який дозволить швидко і просто дістати м’якоть, уникаючи зайвої чищення. Зовні він чимось схожий на штопор.

Спочатку з фрукта потрібно зрізати верхню частину з листям, а потім, почати вкручувати ніж. Рухаючись по спіралі, він буде м’якоть розрізати на однакові кільця, причому тверда серцевина виявиться вирізаною. З підстави з шкіркою вийде оригінальний стакан для подачі коктейлю.

Тепер ви знаєте різні способи нарізки ананаса. Не переживайте, якщо з першого разу отримати хороший результат не вдасться, трохи практики і все вийде.

Використовуйте фрукт у звичайній нарізці, а також додавайте в салати і закуски. Навіть після термічної обробки ананас залишається смачним і соковитим, врахуйте це в приготуванні різних страв.

Залишити коментар