Хатіора: догляд в домашніх умовах

У приміщеннях, де є кімнатні рослини, якось затишніше, чи що. А ще живі кімнатні квіти впливають на характер мікроклімату. Вони також виділяють кисень. Кактуси, наприклад, абсорбують електромагнітне випромінювання, а столітник (алое деревовидне) взагалі цінується за свої цілющі властивості.

Сьогодні в квартирах, зимових садах, на балконах і критих верандах ми вирощуємо сотні різновидів декоративних кімнатних рослин. Всіх їх кличем квітами, правда, багато представників наземної флори рідко радують буйством кольору.

Основна причина відсутності цвітіння – неправильний догляд за рослиною, неналежні умови проживання, хвороби, не сезон. А хочете дізнатися, як цвіте хатіора солеросовая? Екзотичний представник, якого налічується всього декілька видів.

Хатіора особливості видів

Хатіора відноситься до сімейства кактусових, хоча зовні зовсім не схожа на своїх колючих, м’ясистих родичів. Наземна частина рослини дійсно не має листя, а лише багато стебел, що і утворюють кущик. Здається, що рослина не живе, голе і ось-ось загине. В Англії химерний кактус називають «танцюючі кістки».

Хатіора солеросовая має тоненькі членисті стеблинки, які стирчать у різні сторони, або мають дещо знічено. Безліч коротких члеників (не більше 30 мм) мають пляшкову форму. В період цвітіння на кінчиках пробиваються жовті бутончики-дзвіночки, роблять рослина дуже привабливим зовні.

Хатіора салікорнієвідная спочатку дуже схожа на свого родича хатіору солеросовую, як коротенькими сегментованими стеблинками, так і їх формою. Але з віком у неї розвивається одеревенелый розгалужений стовбур. Ще одна характерна особливість – наявність маленьких волосків (редукованих колючок). Зацвітає хатіора салікорнієвідная аналогічно – насичено-жовтими дзвіночками.

Хатіора гарнета вже може похвалитися більш довгими сегментами, та ще й з зазубринки по краю. У цій різновиди квіточки рожеві з діаметром 40-50 мм. А ось хатіора герміна має членики циліндричної форми, що досягають у довжину 50 мм. Також є волоски, а ось малинові квіточки маленькі – до 25 мм.

Рожева хатіора найтемніша по зелені, іноді з проступаючої червоністю. Сегментовані пагони можуть бути як плоскими, так і ребристими. Рожеві квітки з діаметром до 40 мм з’являються поодиноко або цілими групами з одного ареола.

Догляд за рослиною

Догляд за яким кімнатною квіткою передбачає полив, зволоження наземної частини, освітлення, температурний режим, добриво, лікування. Цікаво буде дізнатися і про розмноження хатиоры.

 

Але, про все по порядку.

  1. Полив. Особливу увагу поливу потрібно приділити в періоди цвітіння і спокою. Якщо в першому випадку кількість і частота збільшуються, то під час сну рослині зовсім не поливають. Грунт зволожується зверху кожен раз, як підсохне. Якщо в кімнаті дуже жарко, повітря сухе, то рекомендується періодично зволожувати пагони. У прохолодних приміщеннях не варто сильно заливати хатіору.
  2. Температура. Рослина нормально себе почуває при +18-22 градусів. У період спокою (вересень-жовтень) потрібно забезпечити більш прохолодну середовище (в межах +15). Приміщення з квіткою бажано регулярно провітрювати. Влітку деякі господині і зовсім виносять його на відкрите повітря.
  3. Освітлення. Сонячна сторона – ідеальне місце на підвіконні для хатиоры. Правда, в період літньої спеки все ж рекомендується переставляти горщик в тінь.
  4. Грунт і добрива. «Підгодовувати» квіточка бажано раз у два тижні перед початком і в період цвітіння (літом). Використовуються стандартні добрива для кактусів. Рослина-епіфіт (росте на інших, але не паразитують) не вимагає занадто складних композитів грунту. Відмінно підійде суміш з піску і перегною з додаванням дернового грунту.
  5. Розмноження хатиоры і пересадка. Кожен членик – це потенційно нова рослина. Іноді обломившиеся живці проростають прямо в материнському горщику. Для розмноження потрібно відламати втеча з 3-4 члеників і неглибоко посадити його в свіже підготовлену і зволожений грунт. Перша ознака того, що пора братися за пересадку – відсутність цвітіння. Та й зовні стає помітно, що рослині ну дуже тісно в його «будиночку». При хорошому розвитку такі заходи знадобляться раз на 2-5 років.
  6. Боротьба з хворобами кімнатних рослин. Хатіора – одне з найбільш стійких до хвороб і паразитів рослин. Проблеми у вигляді павутинного кліща або щитівки можуть виникнути влітку, якщо квітка постійно перебуває на свіжому повітрі. Виправить ситуацію стандартна обробка інсектицидами.

Прибула до нас з-за океану (з бразильських тропіків), хатіора зміцнила свої позиції в світі популярних кімнатних рослин. Її іноді називають «зеленими коралами», так як розгалужуючись на всі боки, кущик дійсно дуже схожий на коралові утворення. І стає таким же надзвичайно красивим, коли, здавалося б, мляві стеблинки раптом усыпаются прекрасними квіточками.

Залишити коментар