Як вивести цвіль в квартирі: корисні поради

Ніхто не застрахований від появи цвілі в квартирі. Найчастіше вона з’являється у вологих і погано провітрюваних приміщеннях, наприклад, у ванній кімнаті. Цвіль на підлозі, стінах, стелі – явище не тільки естетичне, але й небезпечне для здоров’я. Тому якщо ви помітили плями, необхідно якомога швидше від неї позбутися. У цій статті ми розповімо, як це зробити.

Чим небезпечна цвіль

Спори цвілі присутні у воді та повітрі, але ми їх не помічаємо, поки вони не потраплять в сприятливе середовище і не почнуть розростатися. Розмножуючись, цвіль виділяє у повітря продукти своєї життєдіяльності, які для людини є отрутою. Вони викликають захворювання дихальної системи (нежить, кашель) і алергічну реакцію, пригнічують імунну систему. Можуть бути причиною хронічних важко діагностованих захворювань. Іноді постійно хворому людині достатньо змінити місце проживання, і оселитися в квартирі без цвілі, щоб його здоров’я зміцніло, і він перестав хворіти.

Як позбутися

Щоб позбутися від цвілі в квартирі, необхідно провести цілий комплекс заходів:

  • зменшити вологість у приміщенні, після прийняття ванни або душа залишати двері в кімнату відкритою;
  • встановити хорошу витяжку або вентилятор, щоб повітря постійно циркулював;
  • перевірити водопровідні труби і переконатися, що вода ніде не протікає і не застоюється;
  • всі стики, на які потрапляє вода, обробити герметиком;
  • викинути всі речі, уражені цвіллю;
  • механічно очистити стелю, стіни і підлогу від цвілі;
  • обробити всі поверхні антисептичним засобом.

Засоби від цвілі

Засіб для видалення цвілі можна придбати в магазині будматеріалів. На упаковці такого товару буде написано, як його застосовувати, і яких заходів обережності треба дотримуватися. Розглянемо, чим найчастіше обробляють поверхню уражену цвіллю.

Антисептична грунтовка. Вбиває вже наявну цвіль, і захищає від її появи в майбутньому. Наноситься за допомогою малярської кисті на суху, очищену від плісняви та бруду поверхню. У різних виробників концентрація ґрунтовки відрізняється, тому інформацію про кількість шарів потрібно читати в інструкції.

Відбілювач. Активна речовина побутового відбілювача – гіпохлорид натрію. Він знищує не тільки саму цвіль, але і її спори. Їм можна обробити плитку на підлозі і стінах у ванній кімнаті, скла. Область застосування відбілювача обмежена, так як багато речей під його впливом знебарвлюються. Крім того, цей засіб має різким запахом і виділяє токсичні пари, тому користуватися ним можна тільки в добре провітрюваному приміщенні. Якщо відбілювач потрапить на шкіру, то в цьому місці буде хімічний опік. Перш ніж видаляти цвіль за допомогою відбілювача, надіньте кофту з довгими рукавами і гумові рукавички. Розведіть у відрі відбілювач теплою водою, в пропорції 1:10. За допомогою малярської кисті нанесіть рідину на уражену поверхню.

Оцет. Звичайний столовий оцет, який застосовується в кулінарії, є слабо концентрованою кислотою, і може знищувати багато видів цвілі. Він має різкий запах, але на відміну від відбілювача не виділяє токсичні випаровування. Оцет наносять на зацвілу поверхню за допомогою пульверизатора або змоченою ганчірки, у цьому випадку треба користуватися гумовими рукавичками. Через годину поверхню необхідно промити водою, а приміщення провітрити. У разі необхідності процедуру повторюють через тиждень.

Перекис водню. В будь-якій аптеці продається 3% перекис водню. Вона є антисептичним та протигрибковим засобом, не має їдким запахом, не виділяє токсичних випарів. Перекис ефективно знищує цвіль. На відміну від багатьох інших антисептиків її можна використовувати на забарвлених поверхнях і тканинах. Правда з обережністю, так як при тривалому контакті вона може надати відбілюючий дію.

Нашатирний спирт. Цей засіб застосовують для виведення цвілі з непористих твердих поверхонь, наприклад, скла або кахельної плитки. Якщо цвіль вразила пористий матеріал, то нашатирний спирт у боротьбі з нею не ефективний. Спирт змішують з водою в пропорції 1:1, і розпилюють на уражену поверхню за допомогою пульверизатора. Через 2-3 години зону обробки промивають теплою водою. Нашатирний спирт володіє різким запахом, тому застосовувати його можна тільки в добре провітрюваному приміщенні. Ні в якому разі не можна для посилення дії змішувати спирт з відбілювачем. Розпочнеться хімічна реакція, що супроводжується виділенням токсичного пара.

Харчова сода. Це абсолютно безпечний засіб для видалення цвілі, яке не містить токсичних речовин. Її застосування не зашкодить ні людині, ні тварині. У склянку теплої води додається чайна ложка соди, розмішати до повного розчинення. Цією рідиною з пульверизатора обприскується заражена цвіллю поверхню. Також можна вологу губку змочити в соді і промити нею запліснявілі місця і речі. Не рекомендується повністю змивати соду. Невелику кількість засобу, що залишився на поверхні, запобігає повторне розмноження цвілі.

Мідний купорос. В 10 літрах води потрібно розвести 100 г мідного купоросу. Даний розчин наноситься на підлогу, стіни і стелю за допомогою малярського пензля або пульверизатора. Після повного висихання обробленої поверхні, повторіть процедуру.

Виконавши запропоновані заходи, і застосувавши перераховані вище засоби, ви позбудетеся від цвілі. Якщо в майбутньому помітите перші ознаки появи плісняви, негайно прийміть заходи по її видаленню, поки вона не розмножилася по всій поверхні і не почала виділяти в повітря токсичні речовини.

Залишити коментар