Пересадка троянд: сам процес і відповідний час

Коли краще пересаджувати троянди? Робити це необхідно в ранні весняні дні або вже пізньої осені. Однак при зимівлі троянд можливо несподіване виникнення проблем. Тому строки осінньої пересадки – серпень і вересень. Літо вважається не найкращим часом для посадки, але зайнятися цим можна. Просто необхідно допомогти рослині нормально адаптуватися на новому місці.

Загальні правила пересадки

Якщо у вас рожевий кущ великого розміру, потрібно залишити квітці 40 сантиметрів, а в разі великої кількості пагонів, частина з них видалити. Тим самим можна надати красиву форму куща. Якщо розмір куща порівняно невеликий і корінці не пошкодилися, все одно слід підрізати і незрілі пагони, а квіти і бутони видалити.

Перший місяць після переміщення бажано поливати квітку як можна частіше. Також необхідно вчасно її прибирати в тінь, а також обприскувати. У літній час пересадку краще проводити в похмуру погоду, так як в жаркий час вона просто не приживеться.

У регіонах із м’якою зимою квіти краще саджати восени, а якщо в районі клімат більш суворий, у відкритий грунт висаджують трояндочки навесні. Однак садівники рекомендують висаджувати дані квітки восени, тоді навесні вони порадують першим цвітінням.

Восени в середній смузі трояндочки можна висаджувати в грунт з середини вересня до жовтня. Більш рання пересадка несприятливо позначиться на саджанцях. Більш пізня посадка збільшує ймовірність того, що саджанці просто не встигнуть дати коріння і постраждають взимку від морозів.

Можна пересаджувати трояндочки влітку?

Щоб правильно перемістити рослина, необхідно дотримувати наступні кроки:

 • Лопаткою потрібно позначити коло підкопування кущів з розрахунком, щоб не пошкодити основні і бічні корені;
 • Кущ необхідно копати з усіх боків, щоб ком з корінням було вільно з ями витягнутий;
 • Лопатою слід підчепити і перевернути в яму кореневої грудку, поклавши набік кущ;
 • Кущ вийняти з ями поставити на тканину. Загорнути в неї кореневої ком, щоб при перенесенні земля не обсипалася;
 • Кущ слід перенести до заздалегідь підготовленої ями, звільнити кореневої грудку від матеріалу і помістити в підготовленій ямці не глибше, ніж він був раніше, до пересадки;
 • Кущ слід добре полити.

Пересадка троянд в горщику влітку

Це краще робити в серпні, коли квіти будуть рости рясно, а до моменту появи бутонів повністю сформують коріння. Для пересадки потрібно взяти невеликі горщики, так як у великих земля буде просідати повільніше. І завдяки цьому коріння почнуть загнивати.

Також великі горщики виглядають непривабливо в інтер’єрі кімнати. У великих горщиках рослина дає рясну зелень і зовсім трохи квітів.

Намагайтеся вирощувати горщикові рослини в маленьких вазах і проводите їх часту пересадку, додаючи в землю мінеральні добрива. Щоб квіти добре росли, краще пересаджувати їх на роздроблений земляний шар для захисту кореневої системи. Горшкові рослину можна пересаджувати протягом всіх літніх місяців.

Для зміцнення вкорінення рослину потрібно поставити в тінь на пару днів і проводити помірну поливання.

Як пересадити троянди восени

Восени пересадка повинна відбуватися в середині жовтня. До цього моменту рослина повною мірою вкорениться до настання перших морозів. Перед посадкою викопані кущі потрібно трохи вкоротити і підрізати довгі пагони.

Основні правила процесу восени:

 • Місце посадки потрібно добре підготувати. Для цього викопати глибоку яму, щоб кущі знаходились на тій же глибині, що й раніше;
 • Викопувати кущі для посадки потрібно обережно. По колу в діаметрі півметра зробити лопаткою насічки, акуратно підчепити земляний ком і витягнути його;
 • Рекомендується зберегти коренів як можна більше і обережно переносити кущ з земляним грудочкою до нової ямі;
 • Землю навколо куща безпосередньо після посадки треба прим’яти, а потім, провести розпушення.

Рекомендується здійснювати пересадку кущів в саду в гарну землю з додаванням мінеральних добрив, що стимулюють ріст коренів. В залежності від сорту троянди потрібно знати, як правильно їх пересаджувати. Наприклад, перед пересадкою кущових троянд пагони потрібно обрізати на 2-3 см, в’юнкі сорти обрізають наполовину, штамбові – на 1/3.

Для пересадки рожевого куща необхідно перенести земляну грудку, поставивши його на тканину, яку зав’язують вузлом. Тканина в кінці можна буде видалити або залишити. Матерія без додавання синтетики просто перегниє в ґрунті.

Як пересадити річну троянду після покупки в магазині

Щойно придбану троянду потрібно відразу ж пересаджувати або дочекатися кінця цвітіння. Показник тісноти рослини в горщику – це те, що в дренажних отворах вилазять коріння. У цьому випадку необхідно негайно пересаджувати рослину, не чекаючи закінчення цвітіння.

Квітам при великій згуртованості просто не вистачає поживних речовин і кисню, тому коріння швидко зневоднюють. Внаслідок цього опадає листя, рослина може загинути.

Основні правила пересадки квітів після покупки:

 • Якщо горщик для пересадки буде з отвором, то потрібно додати шар дренажу не менше 1 сантиметра. Для ємностей без отворів шар повинен становити 3 сантиметри. В якості дренажу можна використовувати гальку, керамзит, пінопласт. Також в магазинах продають готові дренажні суміші;
 • Якщо рослини пересаджують після цвітіння, пагони потрібно підрізати, залишивши пару нирок;
 • Найкращий час доби для пересадки при зростаючому місяці;
 • Горщик повинен бути на пару сантиметрів більше в діаметрі. Висота його повинна бути такою ж, як і висота квітки;
 • Рекомендується придбати керамічний горщик. У ньому трояндочки не будуть сохнути і в міру вбирати в себе вологу. Перед посадкою ці горщики потрібно замочити в теплій воді на пару годин. При купівлі пластмасового горщика потрібно вибирати його з товстими стінками і великим піддоном;
 • Земля повинна бути поживною. Можна самому приготувати таку суміш з піску, дерну і торфу у співвідношенні 2:1:2. Якщо немає можливості знайти потрібні компоненти, троянду можна посадити у спеціальний грунт для кімнатних рослин. Він продається в будь-якому квітковому магазині. Якщо ви самостійно готуєте земляну суміш, в неї можна додати трішки дрібного керамзиту. Він буде вбирати зайву вологу і зробить ґрунт більш повітропроникною;
 • Якщо ви вирішили пересаджувати троянди в садову землю, уважно простежте, щоб у ній не було шкідників. В грунті, яка продається в магазинах, можуть міститися великі дози добрив. У них рослина просто згорить або засохне. Використовуйте тільки перевірені марки;
 • При пересадці не варто турбувати земляний ком. Потрібно діставати нову землю тільки по краях горщика.
 • Не обробляйте землю. Можете ущільнити її, рівномірно струшуючи горщик. Якщо після поливу земля осяде, можна зверху підсипати ще до такого ж рівня;
 • Якщо земля зі старого горщика, що містять білі гранули, не забирайте їх, це добрива;
 • Дістаючи троянду зі старого горщика, можна просто перевернути її, пропустивши рослини між пальцями і гарненько струснути. Завдяки цьому з коренів вийде зайва земля;
 • Перед пересадкою краще помістити старий горщик в ємність з водою. Земля добре просочиться. На наступний день пересаджену рослину можна полити відстояною водою кімнатної температури. Не забувайте 2 рази в день обприскувати рослини водою.

Коли можна пересаджувати троянди – влітку, взимку чи восени? Найкращий термін для пересадки це осінь або весна. В такий момент грунт повністю розморожується. При необхідності можна зробити літню пересадку з дотриманням деяких правил, таких як максимальне збереження земляного кома, присутність похмурої погоди і невелика обрізка.

Коли робити пересадку троянд? Влітку можна, але при високій вологості. Краще зупиніть свій вибір на осені, тоді вже навесні вони зможуть порадувати вас дивовижним цвітінням.

Залишити коментар