Відсутність місячних, тест негативний: причини

Деякі порушення менструального циклу знайомі майже будь-якій жінці: період починається занадто рано або затримується, триває довго або мало, в середині з’являються кров’янисті виділення або кровотеча. Отже, відсутність місячних, тест негативний: причини.

Циклічність жіночої природи

Кожен місяць в жіночому організмі дозріває яйцеклітина, яка може бути запліднена. В середині менструального циклу відбувається овуляція – вихід яйцеклітини з яєчника. Якщо вона не запліднюється, справа доходить до менструації, яка супроводжується піхвовим кровотечею в обсязі до 150 мл крові.

Менструальний цикл займає у більшості жінок 28 днів. Але тривалість циклу в 25-35 днів також вважається нормальною. В цілому жінка має близько 500 менструальних періодів протягом життя. Між 45 і 55 роками цикл стає нерегулярним. Це час називається менопаузою. Саме вона в більшості випадків є причиною відсутності місячних в 45 років. В кінці менопаузи менструації припиняються зовсім, а дітородний період закінчується.

Відмінною особливістю менструального періоду у молодих дівчат, до яких місячні приходять вперше, є нерегулярний цикл. Це цілком нормально, оскільки гормональний баланс в період статевого дозрівання знаходиться в стані становлення.

Аменорея: причини порушень і можливі ускладнення

Відсутність менструального циклу називають аменореєю. Це найбільш часто зустрічається гінекологічне порушення у жінок. Поняття не включає в себе відсутність менструації під час вагітності та лактації, дитячий вік і постменопаузу.

Лікарі розрізняють два типи порушень циклу:

 • первинну аменорею, коли у дівчаток, які досягли віку 16 років, немає менструацій;
 • вторинну аменорею, якщо менструальний період не наступає більш ніж 3 місяці.

Відсутність місячних два місяці при негативному тесті на вагітність – це не привід для паніки, а необхідність відвідати гінеколога і розібратися в причинах.

Причини первинної аменореї:

 • хромосомні аномалії в 40% випадків;
 • порушення розвитку головного мозку;
 • загальні ранні порушення, такі як цироз, лейкоз, лімфома Ходжкіна і важкі захворювання щитовидної залози;
 • анатомічні зміни в статевих органах;
 • вроджені гормональні порушення.

Які чинники провокують вторинну аменорею?

До загальних причин, які призводять до порушення регуляторних механізмів, належать виключні ситуації, такі як сильний стрес, надмірні фізичні навантаження, ожиріння чи значна втрата ваги, різні гормональні дисбаланси.

Є й інші чинники тривалої відсутності місячних:

 • Порушення механізму регулювання між структурами мозку і яєчниками, яке може бути викликаний травмами або пухлиною. Нормалізація процесу може зайняти до шести місяців.
 • Хвороби гіпофіза можуть призупинити стимуляцію яєчників. Це можуть бути пухлини, порушення кровообігу або надмірна крововтрата.
 • Підвищене виробництво пролактину. Це гормон, який виділяється під час годування грудьми для стимуляції молочної залози і пригнічує нормальну функцію циклу. Його причина ховається в пухлини або прийом певних ліків.
 • Порушення функції яєчників. До можливих факторів належать кіста яєчників, ожиріння, променева або хіміотерапія, перевиробництво андрогенів.
 • Анатомічні зміни, які можуть статися в результаті аборту.

Різні порушення ендокринних залоз

Важливу роль у порушеннях менструального циклу відіграють гормони щитовидної залози, кори наднирників — глюкокортикоїди та андрогени (чоловічі статеві гормони). Вони тісно пов’язані з гормонами гіпофіза, гіпоталамуса і жіночими статевими. До їх дисбалансу можуть призвести:

 • Хвороби щитовидної залози — гіпертиреоз або гіпотиреоз.
 • Дисфункція кори наднирників, яка синтезує глюкокортикоїди:
 1. синдром Кушинга: при цьому захворюванні з різних причин занадто високий рівень кортизолу в крові;
 2. гіперандрогенія – підвищене виробництво андрогену;
 3. вроджена гіперплазія надниркових залоз.
 • Хронічна ниркова недостатність.
 • Цукровий діабет 1 або 2 типу.

Позаматкова трубна вагітність

В 1-2% всіх вагітностей запліднена яйцеклітина імплантується не в матці, а в одній з маткових труб.Ризик позаматкової вагітності збільшується з віком жінки.Це одне з найнебезпечніших ускладнень, яке може виникнути при відсутності місячних.

Клінічні ознаки позаматкової вагітності на ранніх термінах знаходяться в діапазоні від повної їх відсутності до загрозливого для життя шоку та втрати крові. Найбільш поширеними симптомами є:

 • Відсутність менструацій.
 • Болю в області тазу, що спричинені розтягуванням або розривом фаллопієвої труби.
 • Викликають підозра на позаматкову вагітність постійні кров’янисті виділення і тягнучі болі в животі.
 • Через стимуляції діафрагмального нерва біль може з’явитися в області плеча та грудної клітини.
 • У важких випадках відбувається кровотеча в черевну порожнину, колючі болі в животі.

У цих симптомів може бути дуже швидкий і гострий початок і розвиток, яке вимагає негайного хірургічного втручання.

Особливості проведення тестів на вагітність

Тест на вагітність реагує на хоріонічний гонадотропін людини. Він виявляється у сечі через 14 днів після запліднення. Для правильного результату тест-смужка утримується протягом кількох секунд у контейнері з сечею. Через кілька хвилин друга смужка показує наявність зачаття. Якщо тест проводиться дуже рано, результат може виявитися негативним, тому повторіть його через кілька днів. Для тіста краще використовувати ранкову сечу.

Головне у всьому цьому — не займатися постановкою діагнозу і вже тим більше самолікуванням, а при виникненні сумнівів і підозр потрібно звернутися до фахівців.

Залишити коментар