Свічки, мазь і вагінальні таблетки Клотримазол для вагітних

Одним з найбільш ефективних препаратів з числа протигрибкових є Клотримазол. Гінекологи призначають його для боротьби з таким підступним захворюванням, як молочниця.

Клотримазол належить до розряду препаратів, дозволених для лікування цієї хвороби в період виношування дитини.

Можна Клотримазол жінкам при вагітності?

Захворюваність молочницею під час виношування висока. Це обумовлено змінами гормонального фону і зниженням імунітету. Крім того, вона може виникнути після прийому антибіотиків, переохолодження, стрес і т. д. Захворювання характеризується зростанням умовно-патогенних мікроорганізмів – грибків роду Кандіда.

Останні, потрібно відзначити, завжди присутні в організмі, але в невеликій кількості. Коли число корисних лактобатерій знижується, грибки починають безконтрольно розмножуватися.

Спровокувати хворобу може носіння трусиків-стрінгів, статева зв’язок із зараженим партнером, облягає синтетична білизна, цукровий діабет, прийом гормональних препаратів, анально-генітальний та орально-генітальний статевий акт.

Молочниця може бути самостійним захворюванням або виникнути на тлі іншої патології. Супроводжується вона печінням, сверблячкою в зоні зовнішніх статевих органів, біль при статевому акті, сирнистими білими піхвовими виділеннями і порушенням сечовипускання.

Препарат є синтетичним засобом антигрибкового і антибактеріальної дії. Він високоефективний у боротьбі з дріжджовими та пліснявими грибками, трихомонадами, дерматофітами і різними бактеріями: гарднерелами, бактероїдами, стрептококами і стафілококами.

Існує два способи застосування Клотримазолу: зовнішній і місцевий. Реалізується препарат в декількох формах: мазь, крем, розчин і вагінальні таблетки.

Принцип дії: введений в малих доза, він гальмує синтез білків, які необхідні для прогресування молочниці; великі дози призводять до накопичення перекису водню, що веде до руйнування мембран клітин шкідливого мікроба, в результаті чого він гине.

Препарат здатний накопичуватися в роговому шарі шкіри, тому при лікуванні грибкових захворювань діє найбільш ефективно.

Інструкція по застосуванню свічок Клотримазол та інших форм препарату при вагітності

Склад

Головне діюча речовина – клотримазол. В якості додаткових компонентів до складу свічок входить: эвтанол, спан, полісорбат, цестастериловый і бензиловий спирт, синтетичний спермацет, очищена вода. Вагінальні таблетки включають в свій склад лактозу, кукурудзяний крохмаль, соду, винну кислоту, аеросил, магній стеариновокислий і, звичайно ж, сам клотримазол. У розчині для зовнішнього застосування крім головного діючої речовини присутня изопропила миристинат, безводний етанол. В мазі допоміжні компоненти відсутні, вона повністю складається з клотримазолу.

Рекомендації по застосуванню

Лікарі призначають своїм пацієнткам це засіб за низкою показань. Наприклад, вагінальні таблетки Клотримазол показані при наявності генітальних інфекцій, спровокованих бактеріями, чутливими до клотримазолу, і грибками роду Кандида. Засіб у вигляді крему часто призначають в якості складової терапії різнобарвного лишаю, дерматомікозу, а також кандидозноговульвовагинита. Мазь найефективніше себе зарекомендувала в боротьбі з мікозами шкірних складок, висівкоподібному лишаєм, эритразмой, поверхневими кандидозами, спровокованими дерматофітами, іншими видами дріжджових і цвілевих грибків, ускладненими мікозами.

Розчин найчастіше призначають при ураженні грибком слизових оболонок і шкірних покривів: при мікозах кистей/стоп, гладкої шкіри тулуба, шкірних складок, волосистої частини голови, кандидозі, эритразме, пароніхії, отрубевидном лишаї.

Свічки, крем і Клотримазол таблетки: як діють при вагітності

Медики і ті, хто лікувався цим препаратом, що підтверджують його високу ефективність. Саме це пояснює широку поширеність цього засобу в боротьбі з грибковими захворюваннями навіть при вагітності.

Результат після застосування можна помітити вже найближчим часом: якщо грибкове ураження незапущенное, то засіб впорається з ним за лічені дні. В іншому випадку, коли хвороба значно поширилася або протікає важко, препарат локальної дії застосовують в комбінації з іншими медикаментами.

Знищуючи хвороботворні мікроорганізми, активна речовина більше ніде себе не проявляє, тобто діє виключно на шкідливі бактерії.

Системне действиепрепарата Клотримазол

Активна речовина все-таки потрапляє в крові, проте в мізерно малих кількостях. Тому значного впливу він не надає. Але все ж науково доведено, що певна частка ліки все ж залишається в організмі і, крім того, воно здатне безперешкодно проникати через плацентарну оболонку до плоду.

Суттєва небезпека для малюка в утробі існує тільки на початковому етапі – в першому триместрі. Це обумовлено тим, що в цей період відбувається формування органів і тканин.

Інструкція свідчить, що препарат заборонений в перші три місяці гестації. Так як Клотримазол не входить до списку життєво важливих препаратів, то лікування таких відкладають на більш пізній термін, коли небезпека для майбутньої дитини істотно знизиться.

Клотримазол Крем і інші форми: побічні ефекти при вагітності

Якщо лікар призначив вагінальні таблетки, то після їх застосування в кров жінки потрапить приблизно 3% від загальної кількості активної речовини. А якщо використовувати мазь або крем, то це число ще більше знижується. Такі кількості активної речовини в крові не можуть мати значного впливу на організм, тому його використання не повинно викликати побоювань.

Єдине, що потрібно враховувати – препарат не рекомендується до застосування в першому триместрі, у період грудного вигодовування і при наявності порушень функцій печінки. Крім того, в число протипоказань, звичайно ж, входить підвищена чутливість до головного активної речовини та до будь-якої з допоміжних компонентів.

Терапія може спровокувати появу побічних ефектів. Приміром, не виключаються алергічні реакції, які проявляються свербежем, печінням, висипом, лущенням і почервонінням шкірних покривів. Також під час вагітності можуть виникнути біль переймоподібного характеру внизу живота. Статевий акт під час лікування супроводжується больовими відчуттями, викликаними подразненням слизової оболонки піхви.

Мазь і свічки Клотримазол: дозування при вагітності

  1. Вагінальні свічки і таблетки, які можуть містити 100 – 200 – 500 мг активної речовини, вводять якомога глибше у порожнину піхви. Ставлять їх увечері, перед самим відходом до сну. Звичайно курс терапії триває 7 днів, однак дозування, як і тривалість застосування, може призначатися лікарем в індивідуальному порядку. Вагітні при закладанні свічки або таблетки повинні скористатися призначеним для цієї мети аплікатором. Робити це потрібно вручну, щоб не пошкодити ніжні слизові оболонки і шийку матки;
  2. Крем, а також мазь застосовують зовнішньо. Ними змащують уражені ділянки шкірних покривів, а також вульву. Шар засобу повинен бути тонким, але суцільним. Тривалість курсу терапії визначається індивідуально, виходячи з тяжкості захворювання і ряду інших параметрів;
  3. Розчин застосовується для втирання в шкірні покриви і нігтьові пластини. Як правило, їм обробляють уражені ділянки тричі на добу протягом 1 місяця. Також він може використовуватися для лікування молочниці. В даному випадку його вводять у сечовивідний канал.

Клотримазол при вагітності: особливості терапії

У першому триместрі цей засіб вкрай не рекомендується. У цей час ризик негативного впливу на плід дуже великий. На більш пізніх термінах, у другому і третьому триместрі, його призначають тільки за показаннями. Використовувати це протигрибковий речовину можна лише за рекомендацією провідного вагітність гінеколога.

Здоров’я жінки і майбутньої дитини як під час терапії, так і після такої знаходиться поза небезпекою. Саме тому строгі протипоказання до його застосування відсутні. Незважаючи на це, користуватися таким без призначення лікаря не рекомендується.

Клотримазол – це лікарський препарат, який є комплексом хімічних речовин, і тільки фахівець може вирішити, чи потребує пацієнтка в ньому, або ж ні.

Залишити коментар