Від чого з’являються воші у людини?

Проблема педикульозу стара, як світ. За довгі роки її «популярності» вчені дізналися про воші практично все і винайшли надійні засоби захисту. Чому з’являються воші, необхідно знати кожному хоча б з тієї причини, щоб убезпечити себе і своїх близьких від зараження.

Воші: міфи і реальність

Воші – це захворювання паразитарного типу, яке найчастіше вражає волосяні ділянки тіла людини. Паразити будуть відчувати себе як вдома на голові, бороді, бровах і навіть на віях. Зараження вошами незалежно від типу локалізації в медицині називається педикульозом.

Чому з’являються вошей на голові? Відповідь на це питання відомий напевно багатьом. Однак, незважаючи на наукові факти, в побуті досі ходять дивні чутки і повір’я. Буває так, що теорії обивателів доходять до цілковитого абсурду. Пропонуємо вам відразу розвіяти найбільш невдалі міфи:

 • Воші можуть з’явитися від нервів. Це абсолютно невірне твердження, засноване лише на тому, що всі хвороби виникають від стресів. Звичайно, якщо сильно понервувавши, ви перестанете приймати душ і мити голову протягом місяця, ймовірність появи вошей буде велика.
 • Воші можуть стрибати і літати. Якщо більш уважно подивитися на фото паразитів і їх побратимів, то можна побачити, що літати воші ніяк не можуть з-за свого фізіологічного будови. Просто кажучи, крил у них немає.
 • Паразити можуть перебувати під шкірою і виповзають при ослабленні імунітету. Воша – повноцінне комаха, для існування якої необхідний кисень. Так як під шкірою такої «їжі» ні, воші завестися там просто не можуть.
 • Кішки і собаки – носії вошей. Насправді характерною відмінністю вошей від бліх є те, що вони живуть виключно на людському тілі. Їх не приваблює кров домашніх вихованців, тому паразитувати в купі вовни вони не хочуть.

У чому ж тоді істина, і звідки з’являються воші у людини? Правда одна – паразити передаються при тілесному контакті від людини до людини, а ще при користуванні спільними речами: гребінцями, головними уборами, одягом, постіллю. При цьому заразитися на відстані від хворої людини не можна, дістати паразитів можна лише при тісному спілкуванні. І хоча стрибати і літати вони не можуть, повзають досить швидко.

Як зазначають лікарі, педикульоз діагностується у багатьох дітей у ранньому дошкільному або шкільному віці. Чому найчастіше з’являються воші у дітей? Причина цього — дитяча безтурботність і необережність. Дитина охоче ділиться своїми речами, йому також цікаві предмети вжитку інших людей. Звідси і виникає проблема.

Отже, шляхи зараження педикульозом такі:

 • під час тісного спілкування з переносником;
 • при користуванні спільними побутовими предметами: гребінцями, шапками, рушниками;
 • через купання у водоймах із застійною водою, в басейнах, саунах, озерах;
 • через постільну білизну;
 • при відвідуванні перукарні, де не дотримуються санітарно-гігієнічні норми;
 • при тривалому знаходженні в місцях з великим скупченням народу.

Варто також зазначити, що найбільш поширений педикульоз у районах з низькими санітарними умовами і серед людей, які не дотримуються гігієни. В цілому обзавестися вошами навіть людині з кришталево чистими волоссям нескладно. Набагато важче позбутися від волосяних шкідників.

Як позбутися від шкідників?

Що робити, якщо з’явилися воші? Звичайно ж, негайно позбавлятися від шкідників всіма доступними методами. Традиційні методи лікування не припускають прийому спеціальних таблеток або лікарських препаратів, а використовуються виключно зовнішні кошти, яких на сьогоднішній день достатньо.

Ефективність таких препаратів велика, а цінова політика характеризує лише країну виробника, популярність бренду і зручність використання. На вибір покупцеві фармацевти всього світу надають наступні види товарів:

 • шампуні;
 • концентрати спеціальних емульсій;
 • креми;
 • спреї;
 • розчини.

При використанні будь-яких хімічних засобів важливо дотримуватися інструкцію, дану виробником, та заходи безпеки. Одні препарати необхідно розбавляти водою, інші наносять на вологе волосся. Крім того, повністю позбутися від гнид лише медичним шляхом неможливо. Волосся необхідно постійно і дуже ретельно вичісувати.

Варто відзначити, що існує безліч різноманітних народних методів позбавлення від вошей, наприклад, миття волосся гасом або втирання часнику в шкіру голови. Однак подібні дідівські методи вже давно зжили себе. Ви тільки уявіть, якою буде стояти сморід від таких процедур, а можливість виникнення побічних ефектів набагато більше, ніж від аптечних засобів.

Профілактика — перш за все

Знання про те, чого з’являються воші у людини, багато в чому дозволяють уникнути непотрібних гостей на своїй голові. Допомагають в цьому, звичайно ж, профілактичні заходи. У дитячих садках і шкільних установах медики проводять регулярне обстеження дітей, а ось дорослому варто взяти на замітку наступні правила:

 1. Регулярно міняйте постільну і натільну білизну, стирайте його бажано при високій температурі.
 2. Уникайте тісних контактів з тими людьми, чий соціальний статус і гігієна викликають у вас певні підозри.
 3. Ніколи, навіть якщо дуже потрібно, не користуйтеся гребінцем, одягом, спідньою білизною та рушниками іншої людини.
 4. Дотримуйтесь елементарних правил особистої гігієни.
 5. Жінкам з довгим волоссям бажано збирати локони в тугу косу або хвіст.

За великим рахунком уникнути появи вошей нескладно. Ці комахи не здатні літати, далеко стрибати або жити під шкірою людини роками. Спосіб зараження лише один – тілесний контакт. При дотриманні певних заходів обережності, регулярної гігієни та звичайної профілактики педикульоз обійде вас і ваших дітей стороною.

Залишити коментар