Що робити, якщо болить кульшовий суглоб? Симптоми, причини та лікування

Тазостегновий суглоб є найбільшим в людському організмі. На нього припадає основне навантаження. Порушення опорно-рухової системи може призвести до непоправних наслідків.

Тому при виникненні болю в області тазу необхідно терміново звертатися до лікаря. Терапевт порадить, до якого фахівця потрібно звернутися і видасть направлення.

Будова тазу

Суглоб опорно-рухової системи має складну будову. Він менш рухливий, ніж плечовий, так як основною його функцією є опора для тулуба людини, а також здійснення пересування при ходьбі і підтримання рівноваги.

Основними елементами є кістки, зв’язки і м’язи. Верх – вертлюжну западину, а під нею розташована голівка стегнової кістки. По краю кульшової западини знаходиться хрящова тканина. На внутрішній поверхні є синовіальна рідина, яка змащує суглобові хрящі.

Причиною виникнення больових відчуттів може послужити:

 • Механічне пошкодження суглоба;
 • Запальний процес, викликаний різними захворюваннями.

Механічне пошкодження

Механічне пошкодження виникає в результаті перенесеної травми. Однією з найбільш поширених травм є перелом самій вузькій частині стегна – його шийки. Її лікування вимагає хірургічного втручання. Зрощення кістки на цій ділянці не відбувається через відсутність окістя, яка могла б живити кісткову тканину. Тому з’єднання кістки виробляють хірургічним шляхом за допомогою спеціальних гвинтів.

При одержанні травми треба негайно звернутися до фахівця, який визначить, що потрібно робити і як лікуватися при болях в тазостегновому суглобі в даному випадку.

Біль при запальних процесах

Виникнення больових відчуттів в області опорно-рухової системи може відбуватися в результаті запального процесу в організмі, що виникає при ряді захворювань. Це можуть бути інфекційні захворювання або запалення сухожиль. Біль може виникнути, якщо порушене кровопостачання.

Ускладнення таких недуг може призвести до пошкодження хряща, зміни необхідної кількості рідини, яка знаходиться в ньому. Вони викликають порушення функцій і виникнення больових відчуттів.

Щоденне фізичне навантаження призводить до зношування кульшового суглоба. В результаті чого стає тонше шар хрящової тканини, запалюється внутрішня поверхня суглоба, що і викликає больові відчуття. Біль може виникати не тільки в місці запалення, але і в області стегна і гомілки. При таких захворюваннях тазостегновий суглоб болить при ходьбі, і відстань можливого пересування пішки буде зменшуватися. Результатом захворювання може стати кульгавість.

Якщо виникла біль в області тазу, рекомендується йти на прийом до фахівця, який за допомогою діагностики визначить причину захворювання. У багатьох виникає запитання: «До якого лікаря йти, якщо болить тазостегновий суглоб?».

Першу консультацію можна отримати у хірурга. По мірі обстеження, можливо, знадобиться консультація інших фахівців.

Це може бути травматолог, ревматолог, ортопед або фізіотерапевт. При обстеженні будуть виявлені причини захворювання.

Причини захворювань, коли болять тазостегнові суглоби і лікування, яке необхідно в даному випадку визначає лікар після обстеження хворого.

Гнійний артрит

Гнійний артрит – це інфекційне захворювання, при якому в суглобі утворюється гнійне запалення. Причини болю полягають в скупченні гною в суглобі. У хворого підвищується температура, в області тазу з’являються почервоніння і набряклість. Різка біль не дозволяє пересуватися або сидіти.

При опитуванні хворого лікар може поставити попередній діагноз, але лікування призначається після проведення рентгенографії тазу. Лікування проводиться антибіотиками. Для створення повного спокою хворому на ногу накладається гіпс або шина. Після зняття загального запалення призначається фізіотерапія та лікувальна фізкультура, яку необхідно робити для запобігання спайок. Люди, які страждають таким захворюванням, часто стають інвалідами.

Артрит

При артриті відбувається процес руйнування і порушення харчування суглоба, внаслідок чого він не може виконувати свої функції, так як втрачається еластичність і пружність. Ця хвороба частіше зустрічається у людей старшого віку.

Враховуючи той фактор, що тазостегнові кістки піддаються великий щоденного навантаження, хрящова тканина з віком стирається і не виконує свої функції.

Вона не може забезпечити ковзне рух кістки із вертлюжної западини. В результаті чого внутрисуставная рідина, яка служить для його змащення виробляється в меншій кількості.

Збільшується тертя кістки, що призводить до деформації кульшового суглоба. Причиною розвитку хвороби може послужити вроджений підвивих, перенесені травми, тривале вживання гормональних препаратів.

Симптоми і біль у тазостегновому суглобі не виникають раптово. Вони проявляються поступово протягом тривалого часу. Неприємні відчуття з’являються при підвищеному навантаженні на таз.

Коли людина знаходиться в спокої, його нічого не турбує. Залежно від стадії розвитку хвороби відбувається збільшення больових відчуттів.

Діагностика захворювання підтверджується рентгенівськими знімками. У початковій стадії захворювання починають лікувати протизапальними препаратами, призначається лікувальна фізкультура.

У міру посилення хвороби потрібно хірургічне втручання.

Болить тазостегновий суглоб при таких хворобах як: бурсит вертикальної сумки, запалення сухожиль, пухлини кісток і м’яких тканин.

Болі в період вагітності

Дуже часто майбутні матусі скаржаться на болі в області таза. У період вагітності в організмі відбуваються суттєві зміни.

Причинами того, що при вагітності болить тазостегновий суглоб, можуть стати:

 • Гормональні коливання, які сприяють розтяжності тазових кісток при пологах;
 • З ростом матки збільшується навантаження на таз у середньому на 11 кілограм;
 • Може спостерігатися дефіцит кальцію, який необхідний для формування скелету дитини;
 • У період вагітності відбувається загострення хронічних захворювань.

Лікування болю в області тазу у майбутніх мам в більшій мірі полягає у профілактичних методи.

Для цього потрібно:

 • Включити в раціон харчування продукти з високим вмістом кальцію. Потрібно щодня вживати молочні продукти. Корисна риба, горіхи та овочі в сирому вигляді;
 • Носити підтримуючий пояс, який перерозподілить навантаження з тазу на скелет;
 • Дотримуватися режиму дня, даючи організму більше часу для відпочинку;
 • Відмовитися на цей період від взуття на високому каблуці;
 • Не перевантажувати організм фізичним навантаженням. Для зміцнення м’язів корисне плавання.

При виникненні болю в області тазу потрібно звертатися до фахівця. Вивчивши симптоми захворювання, лікар призначить відповідне лікування.

Залишити коментар