Вчимося в’язати подвійну гумку спицями

Навіть досвідчені в’язальниці не завжди знають, як правильно в’язати спицями візерунок під назвою «тубулярна гумка». На практиці ця нескладна і дуже популярна в’язка дозволяє отримати гладке полотно, яке має вигляд безшовної труби.

Навіть саме поняття «тубулярная» має безпосереднє відношення до слова «тубус» (тунель, труба), тому досить змістовно та реалістично характеризує тип візерунка. Друга його назва, більш поширена — «порожня гумка», яка, втім, виглядає не як звична «рифлена» гумка, а швидше, як панчішна в’язка.

Ви напевно неодноразово бачили таку порожню «трубу», вона часто застосовується для виготовлення елементів в’язаного одягу — манжет і комірців для дорослих і дитячих светрів, планок, клапанів кишень, поясів і не тільки.

Також принцип тубулярної в’язки можна використовувати при виготовленні широких декоративних шнурків. Крім того, за допомогою тубулярної гумки можна скоротити число петель при переході до в’язання манжета або будь-якого іншого звужується елемента від основного полотна.

Як в’язати подвійну гумку спицями?

До радості початківців рукодільниць, в’язати подвійну гумку спицями нескладно: правда, з самого початку потрібно проконтролювати кількість петель на спиці — воно повинно бути парним, це дуже важливо. Щоб візерунок виглядав максимально естетично і акуратно, рекомендується набирати петлі італійським способом, при якому вони спочатку лягають на спицю як виворітні і лицьові.

Стандартна схема в’язання тубулярної гумки проста:

  • спочатку в’яжемо перший ряд за схемою «1 на 1»: перша петля — в’яжеться як лицьова, наступна знімається як зворотна (маємо робочу нитку перед лівою спицею і знімаємо петельку), третя — знову лицьова, так і пров’язуємо всі петлі ряду, чергуючи два прийоми;
  • тепер переходимо до другого ряду: прийоми використовуються всі ті ж (провязування лицьовій петлею + зняття наступної за нею петлі як виворітного), але робити це необхідно в зворотному порядку — над лицьовою петлею першого ряду знімаємо виворітну петлю, над знятої петлею пров’язуємо лицьову, і так до кінця ряду.

Далі послідовно дотримуємося тієї ж схеми в’язання подвійної гумки спицями — чергуємо ряди (перший-другий, перший-другий), поки наше полотно не досягне потрібної довжини. Якщо мова йде про круговому в’язанні, схема трохи видозмінюється. Вимоги до петель залишаються колишніми, їх має бути парна кількість.

Пров’язуємо перший ряд по колу точно так само, як і при в’язанні прямий тубулярної гумки, а потім розподіляємо по різних спицям другий ряд.

Для цього готовий, повністю провязанный перший ряд розташовуємо на двох спицях (на одну — лицьові петлі, на другу — зняті).

Далі продовжуємо в’язання на двох парах спиць. Зовнішню сторону візерунка в’яжемо круговими рядами з одного клубка, а внутрішню частину полотна — від одного клубка поворотними рядами.

Звичайно, можна використовувати і один клубок, але в цьому випадку доведеться орудувати парами спиць по черзі, інакше не вийде зробити наскрізний отвір для вставки гумки. Кожен майстер вибирає найбільш комфортний для себе метод роботи. Слід враховувати один важливий нюанс: при виконанні такого візерунка витрата ниток більше, ніж при звичайній в’язці, тому купуйте клубки «із запасом».

В іншому ж порядок в’язання спицями порожнистої гумки надзвичайно простий, достатньо один раз спробувати зробити це власноруч, щоб зрозуміти принцип.

Залишити коментар