Як зробити стілець для ляльок з підручних матеріалів

Лялька – улюблена іграшка дівчаток, з допомогою якої дитина не тільки проводить своє дозвілля, але й пізнає навколишній світ. Це своєрідна модель людини, що живе звичайним життям: у ляльки є свій будинок, одяг, меблі, сім’я.

Всі необхідні іграшкові речі зараз широко представлені в дитячих магазинах. Однак процес створення предметів меблів своїми руками не менш цікавий малюкові, ніж сама гра, а тому є хорошим способом спільного відпочинку батьків з дітьми. Крім того, творчість необхідно для розвитку дитини, його мислення, посидючості та дрібної моторики.

Один з найважливіших предметів лялькового побуту – стілець. Він може мати різне призначення: у вітальню, їдальню, комп’ютерний, а якщо мова йде про великих пупса, то обов’язково знадобиться крісло для годування.

Існує багато варіантів, як зробити стілець для ляльок своїми руками. Матеріали, здатні послужити основою саморобної меблів, настільки прості, що такі вироби значно заощадять бюджет, на відміну від готових іграшкових речей.

Як зробити стілець для ляльок з пляшки

Метод виготовлення іграшкової меблів з пляшки своїми руками хороший універсальністю: з цього матеріалу можна зробити справжній кухонний гарнітур – стіл і стільці для ляльок. Останні вийдуть з широкою спинкою і ручками, як у крісел.

Готові вироби можна розфарбувати в будь-який колір, дивлячись по перевагам дитини, загальному стилю оформлення лялькового будиночка.

Що знадобиться:

 • пляшки з-під лимонаду (пластикові) – три штуки;
 • темний фломастер;
 • лист щільного паперу;
 • двосторонній скотч;
 • яскрава тканина (клапті);
 • вата, ватні диски (як наповнювач);
 • ножиці.

Як робити:

 1. У першу чергу готують весь матеріал, роблять шаблон крісла з паперу. Складають аркуш навпіл, на згині малюють половину свого майбутнього стільця – полспинки, ручку. Вирізавши його по контуру, розгортають шаблон і отримують симетричний силует крісла.
 2. Пляшку горизонтально розрізають навпіл. До нижньої частини прикладають шаблон, міцно притискаючи його руками, обводять фломастером. Вирізають по контуру так, щоб дно пляшки залишилося цілим, але між ручками залишався проріз для ніг ляльок.
 3. Далі працюють з верхньою частиною пляшки. На відстані чотирьох сантиметрів від горловини вниз проводять пряму лінію по колу, відрізають за неї верхівку. Пробка залишається щільно прикрученою. Це буде ніжка крісла.
 4. З допомогою шматочка двостороннього скотчу приклеюють ніжку до крісла. Всю виріб покривають обраними по своєму смаку фарбами.
 5. Після того як крісло висохло, на дно кладуть наповнювач, попередньо загорнутий в тканинний клапоть. Стілець своїми руками готовий.

З другої пляшки роблять те ж саме, а третя знадобиться при виготовленні столу. Підставка його вирізається з верхньої частини пляшки, як зазначено вище, тільки з великою відстанню від горлечка, а стільниця – з щільного картону.

Стілець для годування ляльок своїми руками

Початкове знайомство з світом ляльок у дітей відбувається в ранньому віці з так званих пупсів – іграшкових немовлят майже в натуральну величину. З ними дитина приміряє на себе першу знайому йому роль – роль батька: дбає, укладає спати, годує, сповиває, носить на руках і всіляко спілкується зі своїми пупсами.

Саме таким лялькам необхідно крісло для годування. З-за розмірів пупсів часто використовують цей стільчик самої дитини. Однак цікавіше зробити ляльці окреме місце, особливо якщо у неї є свій іграшковий обідній стіл.

Що знадобиться:

 • дерев’яні бруси;
 • олівець і ватман (можна використовувати старі шпалери) для креслення;
 • наждачний папір;
 • рулетка;
 • фанера;
 • шурупи, куточки;
 • лобзик, викрутка.

Як робити:

 1. Вже з набору необхідних інструментів видно, що виготовлення крісла для годування – справа чоловічих рук. Спочатку необхідно, скориставшись мережею Інтернет, знайти креслення створюваного стільця, перенести його на ватман з урахуванням розмірів столу і самого пупса.
 2. Підготувати весь необхідний матеріал та ескіз, вирізують всі необхідні деталі стільця для годування: спинку, ніжки, поперечки.
 3. Всі вирізані елементи обробляють наждачним папером, щоб вийшло крісло гладким, і дитина, яка буде їм грати, не міг поранитися або загнати скалку в руку.
 4. Всі деталі стільчика для годування ляльок з’єднують, як зазначено на кресленні. Замість кутів краще зробити закруглені елементи.
 5. Готовий стілець потрібно оббити м’якою тканиною, з метою убезпечити свого малюка.

Як зробити комп’ютерний стілець для ляльок

Своїми руками можна зробити також інший вид стільців – комп’ютерні. Вони відрізняються особливою будовою та наявністю коліс.

Що знадобиться:

 • лялька для зняття з неї вимірів;
 • яскраві серветки;
 • щільний картон (можна взяти кришку від взуттєвої коробки);
 • невеликі намистини (краще чорні);
 • корпус старої ручки;
 • клапоть тканини білого кольору;
 • утеплювач (наприклад, поліестер);
 • олівець;
 • клеевойпистолет;
 • кусокпроволоки;
 • фарби;
 • трубочкиот детскогосока;
 • циркуль;
 • нитки.

Як робити:

 1. Поклавши ляльку на картон і притримуючи її рукою, відмірюють висоту спинки майбутнього стільця. Те ж саме роблять з сидінням: за допомогою циркуля на картоні малюють три кола потрібного розміру, вирізають їх склеюють між собою.
 2. По центру сидіння роблять отвір, куди потім вставлять ніжку (діаметр отвору дорівнює діаметру корпусу ручки).
 3. Краї кіл змащують клеєм, покривають серветкою, щоб приховати зріз.
 4. З утеплювача вирізають пару кіл відповідного розміру, потім приклеюють їх до сидіння.
 5. Далі працюють з білою тканиною. Поклавши на неї сидіння, обводять олівцем коло. Вимірюють висоту сидіння, від намальованої лінії відступають відстань на два сантиметри більше, ніж отримана висота. Притримуючи махають руками, роблять по колу позначки, які потім з’єднують циркулем.
 6. Зазначений велике коло вирізують – це своєрідна оббивка. По периметру тканини потрібно зробити надрізи, акуратно наклеїти її на сидіння.
 7. При виготовленні спинки проробляють ті ж дії. Різниця лише у формі: як правило, її роблять квадратної з закругленими кутами. Отвори в спинці робити не потрібно.
 8. Після того як обидві деталі готові, їх обклеюють кольоровими серветками з усіх сторін, ретельно розгладжуючи руками.
 9. Ручки крісла краще зробити з трубочок. Для цього обрізають куточки трубочок у згину, густо обмотують отримані деталі ниткою. Край нитки закріплюють клеєм.
 10. Ніжки виготовляють з корпусу старої ручки, розпилявши її на чотири частини: три з них повинні бути рівні один одному, а також мати скошені краї, четверта частина може бути коротше інших – вона буде основною опорою стільця, яку вставляють у заздалегідь підготовлене на сидінні отвір, фіксують клеєм.
 11. Інші три ніжки роблять з коліщатками. Коліщатка своїми руками виготовляють таким чином: намистини нанизують на невеликий відрізок дроту, згинають останню і скручують її кінці. Потім їх промазують клеєм і вставляють всередину ніжок. Важливо, щоб клей не потрапив на намистини, інакше колеса не будуть крутитися.
 12. Останнім кроком буде склеювання всіх частин: спинки, сидіння, ручок, ніжок. Місця з’єднання деталей добре промазують клеєм, довго притискають рукою, щоб вони встигли зафіксуватися на своєму місці.

Комп’ютерний стілець своїми руками готовий. Залишилося почекати, поки він просохне, і можна віддавати дитині для гри.

Зробити стіл і стільці для ляльок досить просто: головне – запастися необхідними матеріалами, терпінням, дати простір фантазії. Взявши складну частину роботи в свої руки, дорослий може довірити дитині прикраса вироби, за що малюк буде дуже вдячний.

Залишити коментар