Вишукані прикраси з бісеру своїми руками

Прикраси є невід’ємною частиною жіночого гардероба. Ми навчилися їх підбирати під образ, стиль одягу, комбінувати. Навіть первісні люди прикрашали свої тіла з допомогою бус, браслетів, сережок і навіть татуювань. Деякі племена і досі використовують прикраси з каміння, пір’я або металу.

Зараз на піку популярності перебувати схоже захоплення – плетіння з бісеру.

Звичайно, таке заняття набуло більш сучасний вигляд і отримав іноземне назва handmade. Та й назвати це просто захопленням як-то вже язик не повертається, це більше схоже на ювелірну роботу.

Які тільки вироби не виходять з-під рук сучасних майстринь! Це і намиста, кольє, сережки і браслети, загалом, всілякі прикраси. А починалося все з дитячих фенечок, які плели дівчата.

Сьогодні для плетіння, використовують не тільки бісер. Для створення більш вишуканих виробів можна додати стеклярус, каміння і намистини різних розмірів. Бісер також може бути різної форми і різного розміру. Фурнітура до них теж підбирається відповідна.

З чого почати?

Схеми для плетіння бувають різні, в залежності від бажаного виробу. Якщо ви хочете якийсь певний прикраса, дотримуйтеся рекомендацій та схем плетіння намист з бісеру, а у кого фантазія розвинена добре, може придумати що-небудь своє.

Але для початку потрібно вивчити стандартну схему плетіння – хрестик. Її ви будете використовувати практично у всіх виробах, кожен раз щось змінюючи або додаючи. Для цього вам знадобляться: голка, товста нитка або волосінь, бісер і ножиці. Якщо використовувати волосінь, то можна обійтися без голки. Бісеріни необхідно підбирати з великим отвором, щоб через нього можна було просмикнути волосінь двічі.

Візьміть відрізок волосіні і вставте один кінець через бісерину, при цьому неважливо, з якого боку, головне, щоб вона опинилася рівно посередині. Потім просуньте знову, тільки тепер правим кінцем в отвір з лівого боку. Так ви закріпіть бісерину, щоб вона не ковзала по волосіні. Тепер нанизайте по одній бисерине на лівий і правий кінець, це будуть боковини вашого хрестика.

Закріпіть це все знову центральної бисериной, протягнувши через неї волосінь так, щоб лівий край увійшов з правого боку, а правий з лівої, навхрест, і затягніть. У вас вийшов хрестик. Це і є основна схема, що дозволяє зробити базове намисто з бісеру своїми руками, яка використовується практично для всіх виробів.

Намисто з бісеру «американський палять», детальний опис

Для цього намиста вам знадобиться бісер двох різних кольорів, наприклад, білого і червоного, і великі намистини для центру, чорного кольору. Кольори можна підбирати на свій розсуд.

Спочатку сплетіть смужку схемою хрестик, використовуючи замість першої та центральних бісерін, намистини, це буде основа. Одна сторона вийде білого кольору, друга – червоного. Довжина смужки повинна бути такою, якої довжини буде задуманий виріб.

Потім візьміть новий відрізок волосіні і протягніть через першу намистину, закріпивши кінець двома вузликами. Нанизайте на довгу частину 6 — 8 бісерін того ж кольору, що і вся сторона, наприклад, білого, потім просуньте волосінь під центральною бусиною в отвір бісеріни протилежного кольору, червоного. Тут нанизайте червоний бісер, теж 6 — 8 штук і відповідно просмикніть через бісерину на іншій стороні, білу. Так продовжуйте до кінця вашої основи. Тепер прикріпіть застібки.

Прикраса готова. Таке намисто підійде до повсякденного і класичного стилю одягу.

Схеми плетіння повітряного намиста з бісеру

Як зробити просте намисто з бісеру ви вже знаєте, це нескладно, а от що б зробити повітряне намисто, доведеться потрудитися.

Для такого вишуканого прикраси вам знадобляться:

  • бісер або намистини, на ваш розсуд;
  • камінчики або шматочки черепашок з дірочками;
  • невеликий гачок;
  • тонка волосінь;
  • ковпачки – 2 шт.;
  • застібка;
  • круглогубці;
  • невидимки з кульками 70-80 шт.;
  • гачки з дроту – 2 шт.;
  • голка.

Процес плетіння буде довгою і копіткою. Запасіться терпінням і приступайте.

Для початку нанизайте на волосінь з допомогою голки бісер, намистини, камінці або те, що ви підготували, в довільному порядку. Довжина такої смужки повинні бути не менше 150 див. Потім візьміть гачок і після кожної бісеріни або намистини, зробіть повітряну петлю з волосіні. Довжина смужки зменшиться приблизно до 50 см. На кінці зробіть вільну петельку для кріплення до застібці.

Потім, покладіть отриману частину прикраси на рівну поверхню, покриту простирадлом чи ковдрою, і закріпіть на краях невидимкою до поверхні.

Щоб виріб вийшов шикарним і повітряним, таких смужок у вас повинно вийти 30-35 штук. І все потрібно по порядку укласти поруч і закріпити голочками, щоб частині не сплуталися. Наступним кроком буде об’єднання всіх смужок в одну.

Для цього акуратно, щоб не упустити жодної, нанизайте всі крайні петлі на спеціальний гачок, з обох сторін. На кінець гачка надіньте спеціальний ковпачок або конус, і з допомогою круглогубців зробіть петлю, такого розміру, щоб вона не пролазила в отвір конуса. Тепер прикріпіть до отриманих петель з дроту застібки.

Ваше кольє готово!

Завдяки тому, що прикраса з бісеру має невелику собівартість, але в той же час виглядає досить витончено і красиво, побачити його можна як на грудях у зірок в телевізорі, так і у жінок з середнім достатком.

А так як наші жінки талановиті і володіють добре розвиненою фантазією, кількість схем плетіння з бісеру кольє і намиста з кожним днем збільшується. Їх можна знайти у журналах, спеціальних книгах і, звичайно, в інтернеті.

Залишити коментар