«Вбити час»: як провести вільний час з користю?

Здавалося б, наше життя таке швидкоплинне, що ми постійно відчуваємо дефіцит часу для будь-яких корисних звершень. Але трапляється, що ми потрапляємо в ситуації, коли цей самий час буквально нікуди дівати.

Що робити, коли нема чого робити?

Взяти для прикладу роботу: в сучасному житті вона передбачає нескінченну низку авралів і неробства, причому не можна точно сказати, який з цих циклів втомлює нас більше.

Як у таких випадках скоротати вільний час?

Звичайно, можна займатися відвертою нісенітницею, на зразок гри в тетріс на планшеті або смартфоні. Але таке «вбивання» часу зовсім не понесе вам користі.

Куди приємніше і продуктивніше реально зайнятися цікавими речами, здатними навіть принести вам матеріальний профіт. Ви «вбиваєте двох зайців одним пострілом» – з одного боку, вам не нудно, з іншого – ви отримуєте від процесу власну вигоду.

І хай вона буде навіть не матеріальної, а духовної – це всяко краще, ніж витратити кілька годин на те ж саме неробство, тільки з виконанням якихось нескладних завдань.

Щоб правильно провести час вдома, на роботі, в школі, поїзді або лікарні, важливо визначити свої пріоритети в цій справі. Що в принципі ви любите займатися? Може бути, у вас є тяга до мистецтва і написання картин? А може, ви любите писати вірші і прозу? Або захоплюєтеся будь хенд-мейд?

Дивно, але в звичайному буденному режимі нам дуже часто не вистачає вільних хвилин і годин на творчі заняття. Так чому б не скористатися нагодою і не звернути свій вільний час на користь собі і саморозвитку?

Якщо до кінця робочого дня залишилося кілька годин

Трапляється, що ви виконали всю роботу, яка була запланована на сьогоднішній день, а до кінця робочого дня залишається цілих два або три години. І звичайно, ніяке начальство не відпустить вас додому, просто тому, що цього вимагають рамки корпоративної дисципліни. Що в такому випадку робити?

Альтруїсти негайно ж мають намір допомагати іншим і виконати їх роботу за «спасибі». Але цього робити ні в якому разі не можна: по-перше, ваші колеги швидко «прознают» добру душу і почнуть використовувати вас постійно, що в кінцевому підсумку може позначитися на вашій власній професійній продуктивності.

По-друге, ви не отримаєте за це ні матеріальної, ні моральної компенсації (швидше шеф буде незадоволений такими діями, ніж поставиться до них похвально і відзначить у вас потенційного кандидата на підвищення).

І по-третє, ви самі нічого не винесете з цього невдячного заняття – раз вже ви взялися допомагати, значить, ви вмієте більше, ніж ваш колега, і відповідно, нічого нового в цей момент не навчитеся.

Використовуйте свій вільний час так, щоб витягти з нього певну користь. Якщо ви знаєте або відчуваєте, що звільнитеся раніше, зберіть з собою на роботу складові свого хобі.

Наприклад, пряжу і спиці, альбомні листи і олівці для начерку ескізів, органайзер для написання поеми або розповіді.

Не проводьте свої вільні години в інтернеті, особливо в соціальних мережах.

Вони – справжні злодії нашого часу! І в них ви не знайдете нічого корисного, якщо тільки не спілкуєтеся з улюбленими людьми, які перебувають далеко від вас. Втім, інтернет – все ж не найгірший варіант проведення часу, особливо якщо в ньому ви можете почерпнути для себе якісь корисні навички та вміння.

Як правильно провести час на роботі:

 • Знайдіть у мережі екзотичний рецепт страви для сімейного вечері, складіть список продуктів і сплануйте приготування після роботи;
 • Займіться творчістю – напишіть вірш, намалюйте ескіз до картини, придумайте гостросюжетну лінію для свого майбутнього роману;
 • Зверніться до хенд-мэйду – пошиття ляльок, валяння, ліпленні, в’язання, формування декорацій для дому або офісу. Це може принести вам не тільки моральне задоволення, але і дохід;
 • Подработайте на біржах фріланса в інтернеті – це також корисно, особливо якщо вам постійно не вистачає грошей;
 • Розробіть сценарій для нового плаття, блузи або піджака, якщо вмієте шити. Знайдіть відповідні викрійки в інтернеті і занесіть їх у свій альбом;
 • Зробіть зарядку – якщо ви стежите за своїм здоров’ям і станом тіла, це корисно робити навіть під час обідніх перерв та інших «антрактів» на роботі.

Можна займатися чим завгодно – головне, щоб це було приємно і корисно для вас самої. Не допускайте, щоб потім вам доводилося шкодувати про безплідний проведення часу, яке можна було провести цікаво і продуктивно.

Лікарня – пекло для трудяг і нероб

Чому пекло? Та тому що навіть затяті ледащо, потрапляючи в неї, починають любити всяку працю. Вони готові робити що завгодно, лише б припинилася низка цих безцільно прожитих днів. Відступають навіть переживання перед болісними процедурами – настільки будь-яка людина хоче скоріше звільнитися від цього моторошно монотонного буття.

Як можна скоротати час в лікарні, якщо до виписки ще далеко?

 1. Складіть детальний список планів на час одужання (якщо ви лежите на збереженні при вагітності, корисно почитати книги по догляду за дитиною, раннього розвитку, а також передбачити все, що потрібно купити до приходу в будинок малюка);
 2. В’яжіть, вишивайте, робіть вироби;
 3. Дивіться телепередачі та фільми, на які у вас зазвичай не вистачає часу вдома;
 4. Пройдіть свою улюблену гру на комп’ютері, ноутбуці або планшеті;
 5. Подумайте, як можна скоротати час в інтернеті, щоб це було корисно для вас – вивчіть різні туторіали, потренуйтеся виконувати певні техніки макіяжу, знайдіть відео-уроки того, що вам найбільш цікаво (творчість, бізнес, кулінарія та інше);
 6. Освойте новий навик у використанні сучасної техніки – наприклад, програму для редагування фотографій.

Час можна проводити як завгодно, головне, щоб це не суперечило вашим показаннями до лікування і не завдавало шкоди здоров’ю (по крайней мере, якщо ви хочете швидше виписатися).

Школа та університет

Питання про те, як можна скоротати час у школі чи університеті, на перший погляд може здатися дуже дивним, адже в навчальних закладах прийнято отримувати знання. І дійсно, тут краще не розкладати перед собою нитки з бісером – за це вас можуть просто вигнати з уроку чи лекції.

Тому якщо вже ви вважаєте, що знаєте все, про що говорить викладач, приступите до наступної теми і почніть вивчати її. Або направте свою енергію на підготовку до випускних іспитів – так ви не тільки вб’єте нудну пару, але і позбавите себе від необхідності зубрити напередодні заліків безсонними ночами.

Якщо ви в дорозі…

Як варто скоротати час в поїзді – досить цікаве питання. В нашу епоху інформації люди звикли звертатися до інтернету, щоб убити выдавшиеся вільні хвилинки і годинник. У поїзді їх буде безліч, але от халепа – мережами WiFi обладнані дуже небагато транспортні засоби. Принаймні, в нашій країні.

Перед дорогою запасіться цікавими книгами та журналами, скачайте серіал або пару фільмів, купуйте ліцензійну гру, яку ви давно мріяли пройти. Інструменти для свого хобі тягнути з собою безглуздо і незручно, особливо якщо ви маєте в багажі досить багато речей.

Тому краще за все звернутися саме до ноутбука. Або «проковтнути» цікаве чтиво.

Чим зайнятися вдома у вихідний?

Звичайно, вихідні краще проводити поза домом, оскільки вони бувають єдиними можливостями «вийти в світ». Але якщо погода підвела, або ви погано себе почуваєте, щоб вирушати на прогулянку або вечірку, варто придумати собі цікаве заняття, щоб ваші вихідні не пройшли даремно. І почати краще всього з генерального прибирання. Вона може виявитися зовсім не нудним, особливо якщо проводити ревізію шаф і комор.

Розберіть все непотрібне і без роздумів надішліть на звалище. Пам’ятайте про одну східної мудрості нове не прийде, поки не піде старе!

Звільніть своє житло від непотрібних речей. Наведіть порядок скрізь, включаючи найпотаємніші місця квартири. І лише потім займіться вологим прибиранням – вимийте вікна і підлоги, почистьте текстиль, виперіть штори, пропилососьте килими, витріть пил. Вам буде набагато приємніше перебувати в чистоті.

Як ще вбити час вдома? Розважтеся біля комп’ютера, подивіться душевне кіно, почитайте корисну книгу. Займіться своїми хобі. А якщо вже зовсім лінь, поспіть, адже здоровий сон – це те, чого так не вистачає в суєтних буднях кожному з нас.

І нехай ваш тайм-менеджмент дасть вам справді соковиті плоди!

Залишити коментар