Як вийти з френдзони?

У сучасному молодіжному сленгу активно приживаються іноземні слова, якими зручніше позначити цілу фразу. Одним з таких стало слово «френдзона», що позначає категорично дружні відносини, не передбачають ніяких зрушень в інші сторони.

Головний момент – маються на увазі відносини між особами різних статей, що не завжди однієї зі сторін сприймається позитивно. Чи можна вийти з френдзони, як це зробити?

А френдзона це?

У першу чергу потрібно розібратися, чи не сталося випадкового непорозуміння, і ту ситуацію Ви намагаєтеся вирішити.

Нерідко, коли люди між собою знайомі недовго і погано, вони бачать френдзоной просту неготовність або нерішучість перекладу відносин на новий рівень, обумовлену вродженими особливостями характеру, мислення і т. д. Під цим же сучасним іноземним поняттям переважно мають на увазі «тотальну сліпоту» однієї сторони до другої в чуттєвому питанні: коли для дівчини або хлопця особа протилежної статі в деякому роді стає безстатевим.

  • Тут теж є певні градації «ступенями тяжкості», але в основному все зводиться до того, що спілкування між людьми протікає так, немов у них відсутні гендерні відмінності.

Так дівчина може розповідати про кожного свого нового залицяльника або колишньому, аж до обговорення інтимної сторони питання, як і хлопець – про своїх подруг. Хоча це вже є останньою стадією, яка базується на дуже міцній дружбі, і в вчорашніх незнайомців не трапляється. Якщо відносини не настільки близькі, спілкування буде проводитися на загальні теми (навчання, робота, здоров’я, заходи в місті і т. д.), можливі спроби поділитися своїми проблемами, тобто «виговоритися», позику грошей і т. д.

  • Особливо яскраво факт виставленої френдзони може проявитися в самому початку знайомства і зародження стосунків, коли обидві сторони не намагаються сподобатися один одному, а просто контактують з-за наявності спільних інтересів. Вони – хороші співрозмовники, «жилетки» та ін. один для одного.

Зрозуміти, треба шукати вихід з френдози, не так складно: якщо дівчина або хлопець починають відчувати романтичні почуття до протилежної сторони, але після пари спроб виявити це хоч якось, не отримують зовсім ніякого відгуку, можна з упевненістю стверджувати – жінку/чоловіка в них не бачать. Звичка це, штучне переконання, або спочатку так поставлені відносини – від причини, по якій була створена френдзона, залежать методи, якими доведеться керуватися, щоб від неї позбутися. Для обох підлог вони приблизно однакові за концепцією, але з рядом індивідуальних нюансів.

Де корінь зла?

Поки не вдасться відповісти на питання, чому виникла така ситуація, вирішувати, як вийти з френдзони і почати зустрічатися, марно. Психологи виділяють 2 головних варіанти подій, які зустрічаються найбільш часто і обумовлюють наступні моделі поведінки обох сторін.

  • Спочатку встановлені рамки відносин, в яких одна із сторін або обидві відразу домовилися, що один для одного вони «брат-сестра», «дві подружки/друга», «колеги», «сусіди», «товариші в біді» і т. д.

Це одна з найбільш явних причин, в якій ініціатива частіше виходить від жінки, яка на момент знайомства або не шукає романтики, або не зацікавлена в конкретному новому знайомому. Втім, від чоловіка подібну розстановку ролей теж можна почути. Дана ситуація – кришталево прозора з тієї позиції, що ніхто не обдурять: всі проблеми були вирішені на березі, і при тіньовому внутрішньому вирішенні однієї сторони про розломі всіх домовленостей винна лише вона, оскільки друга сторона «ні сном, ні духом» і взагалі на це не націлена.

Чи можна вийти з френдзони в цій ситуації? Якщо зміна думки трапилася не в обох відразу (нехай навіть у когось це яскраво виражено, а хтось тільки роздумує, щоб спробувати, і коливається), все марно. Прислів’я «насильно милим не будеш» придумали недарма – змусити когось побачити в іншому людини об’єкт романтичного інтересу неможливо, особливо якщо ще в момент знайомства стало ясно, що це не той типаж, і за час спілкування «потрібним чином» він не розкрився.

  • Туманність намірів і відносин, яка переважно виходить з боку чоловіка. Він робить подарунки, робить знаки уваги, витрачає фінансові ресурси, але при цьому не робить акценту на романтику і своєї інтимної зацікавленості жінкою.

Складність ситуації в різниці мислення обох статей. Жінка по своїй натурі у більшості красивих жестів схильна бачити звичайні розташування і ввічливість. Звичайно, подаровану яхту і віллу в Італії вже не списати на щедрість чужої душі і бажання зробити приємне, але якщо це просто сплачений у ресторані рахунок (наприклад, після ділової (!) обіду), або квіти на свято, ймовірність, що їх це буде сприйнято як спроба залицяння, практично нульова. Роль чоловіка в її житті стає абсолютно незрозумілою, і навіть якщо відбувається віддача з легким фліртом, це лише бажання зберегти увагу до себе, а не зелене світло початку відносин.

Способи виходу з френдзони для хлопця

Що робить чоловіка в очах жінки саме чоловіком? Не фізіологічні ознаки гендеру, а внутрішня сила, характер. Те, що говорить їй – можна стати слабкою, можна покластися, можна знайти захист. З «безстатевим іншому», яким хлопець представлений для дівчини, у якої знаходиться у френдзоне, це сильно різниться, навіть якщо він і проявляє десь свої якості ватажка і самця: захистив від хуліганів, доніс сумки і т. д. Виходячи з цього, перше і головне – показати чоловіче начало.

  • Перестати скаржитися на життя.

Ні, це не заклик збирати все в собі, але плакатися на плечі у жінки для чоловіка неприпустимо: в такій ситуації захисником і опорою почувається вона, і дана зміна ролей відносин краще не робить точно. Можна поділитися проблемами, але зробити це тільки в крайньому випадку і в загальних рисах. Чоловік – той, хто вирішує проблеми, а не смакує їх місяцями, насолоджуючись тим, який він нещасний.

  • Задуматися про зовнішньої привабливості.

Ніхто не вимагає від чоловіків епіляції, різних сорочок кожен день і походів на манікюр. Однак жінці, яку хочуть домогтися, показуються в кращому вигляді, а не в штанях з розтягнутими колінами і нечесаной головою. Внутрішній світ – добре, але оцінюється тільки після зовнішнього.

  • Чітко позначити свій романтичний інтерес до дівчини.

Ні, не всередині себе. Так, прямим текстом. Не потрібно відразу ж просити її про офіційних відносинах, але дати зрозуміти, що в ній є зацікавленість, вона подобається, і її сприймають саме жінкою, а не «своїм хлопцем» – слід відразу. Виняток – якщо вона спочатку поставила рамки: тут, якщо кілька спроб змінити її рішення (розкривши перед ним ті сторони, яких вона чекає, а не настійливими вимогами закохатися) зазнали краху, краще відмовитися від цієї мети.

Як дівчині вийти з френдзони?

Питання на кшталт того, що був заданий для хлопця, може бути перефразовано і для дівчини: як жінка в чоловічому сприйнятті стає саме жінкою? Що в ній повинно бути, щоб до неї з’явився інтерес не як до безстатевому одному? І тут-то все складніше, ніж з чоловіком. Тендітність, ніжність, відтворення відчуття «необхідність міцного плеча поруч». Це одні з основних якостей, з якими, на жаль, деякі дівчата переграють. Зображати даму в біді не треба, як і нескінченно шукати чоловічої допомоги. Однак є важлива відмінність між дівчиною-коханкою і дівчиною-іншому:

  • Кохана показує значущість чоловіка в своєму житті і його перевагу над нею, одне – тримає їх ролі на рівних.

Мова не про те, щоб перекреслити всі поняття емансипації, яких жінки домагалися десятиліттями, але в певний момент потрібно вміти показати, що чоловік поруч сприймається захисником і ватажком. Так, при цьому цілком може бути т. зв. «тіньова влада», тобто ламати себе не потрібно, і йти в тінь теж. Але дати можливість подбати про себе – обов’язково.

  • Не перевантажувати чоловіча свідомість проблемами подружок, двоюрідного племінника троюрідною бабусі, та іншими причинами для сліз і голосінь.

Так, жінка може показувати слабкість. Так, жінка може ділитися переживаннями. Але якщо вона приходить з проблемою чоловікові, він чекає, що вона поставить перед ним завдання для вирішення. Якщо вона просто три години ридає під пляшку пива – це схоже сльозам в жилетку з подружкою.

  • Змінити манеру поведінки і імідж.

Цей момент дуже хиткий і розпливчастий, оскільки він зовсім не означає, що настав час надіти маску і стати зовсім іншим – фальшивим – людиною. Щоб дівчині вийти з френдзони хлопця, їй потрібно відповідати її внутрішньому вимогу до другої половинки. Якщо вона знаходиться у френдзоне, значить, вона зовсім не потрапляє під ці критерії. Відповідно, необхідно, по-перше, точно їх дізнатися, а, по-друге, спробувати скоригувати себе під них. Але тут психологи нагадують, що «скорегувати» і «зламати» – різні речі: рано чи пізно дівчина втомиться жити за чужим сценарієм, і відносини впадуть. Якщо після ряду спроб зацікавити хлопця не вдалося, сенсу заходити далі немає.

У появи френдзони можуть бути абсолютно різні причини, тому єдино вірного способу покинути її немає. Якщо протилежна сторона зовсім не націлена на відносини, постійні наполегливі спроби змінити її рішення лише розігріють конфлікт і стануть причиною повного розриву. В інших же випадках частково можуть допомогти наведені вище поради, але при цьому не можна забувати, що психологічно людина індивідуальна, і те, що спрацювало з одним, для іншого – порожній звук.

Залишити коментар