В яких випадках Пертусин призначають при вагітності?

Пертусин – це медикаментозне відхаркувальний засіб, що включає в свій склад синтетичні та рослинні компоненти. Активна речовина – бромід калію, а також екстракт чебрецю (чебрецю повзучого).

Як «працює» засіб?

Рослинна речовина в складі засобу сприяє відхаркуванню: стимулює вироблення особливої речовини у верхніх дихальних шляхах, розріджує мокротиння. Відповідно, в’язкість останньої зменшується, вона значительнолегче відходить при кашлі.

Бромід калію виявляє седативний ефект, заспокоюючи нервову систему, знижує збудливість, частково пригнічує кашльовий рефлекс.

Даний засіб активізує вії шару миготливого епітелію і перистальтику бронхіол, відповідно, мокротиння просуваються з нижніх відділів легень до верхніх дихальних шляхів і виводяться з організму.

В якій формі випускають ліки

Препарат реалізують тільки як сироп. Останній має коричневий колір і приємний запах. У 100 г рідини містить 12 г рідкого экстрактатимьяна повзучого (чебрецю) і 1 г броміду калію. В якості додаткових компонентів використовуються цукровий сироп і етиловий спирт. Реалізується у темних флаконах по 100 мл, поміщених в картонні упаковки. До нього додається мірна ложка.

До складу препарату » Пертусин Год не входить етиловий спирт 85%, замість нього використовують етанол 95%, але за механізмом дії вони практично не відрізняються.

Також естьтаблетки, які не є аналогом сиропу, так як містять лише сухий екстракт лікарської рослини, але не бромід калію.

Чи можна застосовувати Пертусин при вагітності і коли це потрібно?

Інструкція говорить, що цей засіб не рекомендується до застосування у жінок в період виношування малюка, а також під час лактації. Однак це пов’язано з тим, що досліджень серед цієї групи пацієнток не проводилося. Якщо ризики для плода істотно нижче, ніж користь для матері, то лікар призначає препарат. Під час лактації грудне вигодовування слід на деякий час припинити.

Як правило, Пертусин при вагітності призначається комплексно, тобто в поєднанні з іншими.

Показанням до застосування є запальні процеси в органах системи дихання, які супроводжуються кашлем і в’язкого мокротою:

 1. ГРВІ та ГРЗ;
 2. Грип;
 3. Трахеїт;
 4. Бронхіт. Можна пити ліки не тільки при гострому, але і при хронічному перебігу захворювання;
 5. Трахеобронхіт;
 6. Фарингіт;
 7. Ларингіт;
 8. Пневмонія;
 9. Туберкульоз легенів;
 10. Муковісцидоз;
 11. Коклюш;
 12. Бронхіальна астма;
 13. Хронічна обуструктивнаяболезнь легенів.

Пертусин, призначений під час вагітності

Приймають його всередину, обов’язково після трапези. Кількість прийомів – середньому тричі на добу. Не рекомендується робити це до їжі, тому що може зникнути апетит. Терапія звичайно триває 1-2 тижні. Може знадобиться повторний прийом кошти, але призначати його повинен тільки лікар. З обережністю призначають людям, які керують ТЗ, діяльність яких пов’язана з чіткими діями і швидкою реакцією. Це обумовлено тим, що в засобі міститься спирт, хоча і в незначній кількості.

Дозування залежить від віку хворого:

 • дорослим призначають тричі на добу по 1 ст. л. (15 мл);
 • дітям 3-6 років – стільки ж прийомів, але по 1/2 або 1 ч. л.;
 • від 6 до 12 – стільки ж прийомів, але по 1-2 ч. л.;
 • більш старшим – тричі на добу за 1 дес. л.

Пертусин під час вагітності не можна комбінувати з протикашльовими препаратами, тому що вони утруднюють виведення мокротиння. До таких відноситься «Дигідрогеноцитратпісля», «Коделак», «Синекод», «Либексин», «Терпинкод».

Такі засоби лікарі призначають при наявності сухого кашлю. Якщо їх застосовувати одночасно з відхаркувальними засобами, то мокрота буде застоюватися в бронхах, що призведе до активного розмноження в ньому патогенних мікроорганізмів і запального процесу. Проте комбінована терапія не виключається, але вона проводиться за наступною схемою: у денний час приймаються відхаркувальні, а ввечері – протикашльові ліки, щоб вночі неприємні відчуття не завдавали занепокоєння.

Протипоказання

 1. Непереносимість будь-якого з речовин, що входять в ліки;
 2. Серцева недостатність;
 3. Виражений атеросклероз;
 4. Артеріальна гіпотензія;
 5. Анемія;
 6. Індивідуальна непереносимість фруктози;
 7. Порушення засвоєння глюкози або галактози (мальабсорбція);
 8. Захворювання печінки і нирок;
 9. Алкоголізм;
 10. Епілепсія;
 11. Дефіцит сахарази-изомальтозы;
 12. Наявність черепно-мозкових травм;
 13. З обережністю при цукровому діабеті, так як засіб містить сахарозу.

Побічні ефекти

Під час вагітності препарат викликає з стороныпищеварительной системи нудоту, печію. Серед алергічних прояви найчастіше спостерігається шкірний свербіж, кропив’янка, набагато рідше – ангіоневротичний набряк.

Якщо лікування сильно затягнувся, висока ймовірність розвитку бромізму – комплекс симптомів, що виникають при тривалому прийомі бромідів у великих дозах – шкірний висип у вигляді синюшним вугрів, нежить, кон’юнктивіт, депресивний стан, апатія, гастроентероколіти, схуднення, безсоння, зниження частоти серцебиття, розлад координації рухів.

При передозуванні симптоми бромізму посилюються, також присутній блювання.

Терапія в даному випадку спрямована на усунення симптомовпередозировки. Прийом кошти потрібно негайно припинити. Хворому показано рясне пиття у вигляді злегка підсоленої води (до 5 л на добу), а також сечогінні препарати. При важкому передозуванні внутрішньовенно вводять сольові розчини і сечогінні препарати.

Бережіть себе, не займайтеся самолікуванням і будьте здорові!

Залишити коментар