Чому хочеться крейди?

Вагітність може викликати різке зміна в смакових пристрастях жінки. Буває, що майбутня мама стає раптом любителькою поєднання оселедця з медом, тунця з бананом, шоколаду з лососем або солоних огірків з медом. Більшість жінок відчувають у вагітному стані аномальні кулінарні бажання.

Про що можуть свідчити харчові пристрасті вагітних жінок

Деякі вагітні жінки мають дивні харчові фантазії, їх може відвідувати бажання є предмети, які не є продуктами харчування. Це може бути земля, пил, шерсть, пральний порошок, крем для рук або крейда.

Тоді виникає питання, який саме крейда можна їсти вагітним?

Відповідь проста: чого б вам захотілося з’їсти незвичайного, ні за яких обставин не варто дозволяти собі таку їжу – вона може мати несприятливі наслідки і завдати шкоди здоров’ю матері і дитини.

Багато експертів вважають, що непреодолимее бажання поїсти незвичайних продуктів демонструє необхідність доповнення раціону поживними речовинами, необхідними для здорової вагітності.

Наприклад, якщо жінці хочеться шоколаду, горіхів і шпинату – це сигнал, що її організм, можливо, відчуває нестачу магнію.

Якщо ви не можете відірватися від полуниці, є ймовірність, що ваше тіло потребує фолієвої кислоти. Безперервні перекуси фруктами і овочами можуть бути викликані недоліком бета-каротину, а велике бажання поїсти квашеної капусти і огірків може попередити про нестачу вітаміну С.

Якщо ви об’їдається під час вагітності рибою, швидше за все, ваше тіло потребує поповнення запасів жирних кислот або фосфору і калію. Якщо жінці під час вагітності хочеться крейди, це може бути просто примхою, а може бути ознакою нестачі кальцію в організмі.

Значення кальцію при вагітності

Цей елемент є одним з багатьох мінеральних сполук, які підтримують здоровий розвиток плоду. Він є основним компонентом кісток і зубів, бере участь у скороченні м’язів, у процесі згортання крові і в багатьох інших біохімічних реакціях. Вагітні жінки належать до однієї з найбільш вразливих груп людей за дефіциту цього елемента.

Майбутня мама, вживаючи в їжу продукти, багаті цим елементом, допоможе дитині побудувати міцні кістки і зуби, а також розвивати здорове серце, нервову систему, м’язи і забезпечити хороше згортання крові. Дефіцит цього елементу може підвищувати ризик передчасних пологів. Його благотворний вплив обумовлено діастолічним дією на гладкі м’язи матки і артерій. Наслідком його дефіциту у дітей може бути зниження щільності кісткової тканини, що призводить до рахіту.

Тому варто проконсультуватися з лікарем, чому хочеться вагітним крейди, і варто обговорити питання додаткового прийому спеціальних вітамінних комплексів для вагітних. Однак не варто зловживати такими препаратами, так як надлишок вітамінів і мінералів також шкідливий.

Краще зробити наголос на вживання продуктів, багатих кальцієм, це:

  • молоко і молочні продукти, сири і сир;
  • сардини і оселедець;
  • цибуля і капуста;
  • боби.

Крім того, слід зменшити вживання продуктів, які негативно діють на засвоєння цього елемента в організмі, ось чому не варто зловживати кавою та шоколадом. Ці продукти заважають йому добре засвоюватися.

Таким чином, ви можете збільшити кількість кальцію в раціоні, поліпшити його засвоєння організмом і задовольнити потребу дитини в цьому необхідному елементі. Крім того, це допоможе зміцнити ваші власні кістки, зменшуючи ризик виникнення їх майбутніх хвороб, наприклад, остеопорозу. Як пояснює календар вагітності, близько 2/3 кальцію, одержуваного дитиною після 30 тижнів вагітності, береться з раціону матері, а решта заповнюється із запасів, що зберігаються в її тілі.

Попит на кальцій під час вагітності

Попит на цей елемент у дорослих жінок становить 400 мг на день, але протягом вагітності, це значення збільшується до 1000 мг. Кожна майбутня мама повинна збагатити свій раціон продуктами, багатими цим елементом.

Тому меню вагітної жінки має включати, крім інших продуктів:

  • молоко, 200 м – це близько 300 мг кальцію;
  • йогурт, 1 чашка – приблизно 400 мг;
  • можна їсти відварений шпинат, 1/2 чашки – приблизно 100-130 мг;
  • сир, 1 чашка – близько 100-120 мг;
  • насіння кунжуту, 1 їдальня ложка – це 88 мг;
  • смажений мигдаль, 30 г – близько 70 мг.

Крім того, організм вагітної потребує продукти, що містять вітамін D, який допомагає організму засвоювати кальцій. Людський організм виробляє вітамін D самостійно, використовуючи сонячне світло, але в холодну пору року, коли сонця недостатньо, цей вітамін необхідно отримувати з їжі. Багаті цим з’єднанням такі продукти, як яєчні жовтки і риба: лосось, макрель і сардини.

Який препарат можна вживати вагітної

Будь-яка жінка, а тим більше вагітна, перед прийомом будь-харчової добавки, вітамінів або препаратів повинна проконсультуватися з лікарем. Задаючись питанням, чи можна їсти крейду майбутньої мами під час вагітності, краще звернутися за порадою до лікаря. Майбутня мама за рекомендацією лікаря може приймати препарати кальцію.

З іншого боку, надлишок цього елемента в організмі може призвести до запорів, підвищує ризик утворення каменів у нирках та інгібує поглинання інших поживних речовин, таких як залізо і цинк. Якщо є крейда при вагітності, то наслідки можуть бути ще гіршими, тому це досить нерозумна витівка.

Краще застосовувати препарати в аптечних формах. Кальцієві добавки доступні в багатьох видах, таких як цитрат і карбонат кальцію. Що стосується біодоступності цих речовин, то краще засвоюється в організмі цитрат кальцію, його можна приймати між прийомами їжі. Карбонат кальцію потребує додаткової кислоти з шлунку, тому краще вживати його під час їжі.

Перед застосуванням конкретного препарату, ви повинні прочитати інформацію, що міститься в інструкції.

Інгредієнти, такі як кісткове борошно або доломіт, можуть містити свинець, ртуть, миш’як і інші токсичні речовини, шкідливі для здоров’я.

Коли справа доходить до вибору препарату, є одна загальна норма. Препарат повинен містити розчинне, переважно органічне з’єднання кальцію. Перш ніж цей елемент буде поглинений, він повинен бути спочатку розчинений. Більшість препаратів містять карбонат кальцію. По-перше, це найдешевше з’єднання, по-друге, воно має порівняно невелику хімічну молекулу, тому краще засвоюється.

Карбонат кальцію – за хімічним складом, це наш шкільний не зовсім їстівний крейда, тільки в чистому вигляді, без шкідливих добавок. Ви ніколи не пробували розчиняти його в воді? Звичайно, він важко розчиняється. У пацієнтів зі слабкою кислотністю шлункового соку, поглинання цього елемента також буде проходити дещо гірше.

Раціональне харчування до і під час вагітності сприяє збереженню здоров’я майбутньої матері і хорошого розвитку дитини. Харчування має бути по можливості, як можна більш різноманітним, що дозволить не тільки забезпечити організм необхідними елементами живлення, але і буде сприяти нормальній роботі травної системи.

Якщо в раціоні не вистачає кальцію, то замість того, щоб їсти крейду при вагітності, майбутній мамі слід приймати збалансовані і протестовані аптечні препарати і лише за показаннями лікаря.

Завжди потрібно пам’ятати, що в такому положенні без консультації з лікарем не можна приймати ніякі препарати, навіть такі як вітаміни і мікроелементи, щоб не нашкодити здоров’ю малюка.

Залишити коментар