У чому користь вправи місток?

Багато інструктори, які працюють в тренажерних залах і фітнес-клубах, стверджують, що гімнастична вправа «місток» є самим корисним і дозволяє досягти найвищого рівня тренованості м’язового корсета в області хребта. На чому грунтується така думка?

«Місток»: користь і шкода вправи для здоров’я людини

Мозок, в тому числі спинний, – найважливіша частина людського організму. Тому підтримка м’язового корсета спини і гнучкості хребта дає суттєві переваги. Пошкодження хребта здатні на все життя прикувати людини до інвалідного візка.

Стовп хребта надійно фіксується зв’язками і м’язовою тканиною. Вони служать захистом, який оберігає кісткові елементи, а, отже, і спинний мозок від травмування.

Крім того, завдяки еластичності м’язів забезпечується рухливість хребта, з легкістю виконуються його прогини і випрямлення.

Забезпечуючи вправа «місток» гнучкість хребетного стовпа і тренуючи м’язи розтяжкою спини, людина повністю контролює свої рухи, виробляє відмінну координацію, перешкоджаючи розвитку таких захворювань, як м’язова атрофія, невропатичні патології, остеопороз.

До речі, від еластичності спинних м’язів і гнучкості хребта багато в чому залежить дихання людини, так як частково рухливість діафрагми забезпечується роботою кістково-м’язового скелета. Тому вправа «місток» корисно при багатьох захворюваннях дихальної системи. А підтримка правильної функціональності хребта і спинного мозку гарантує глибокий сон і зниження нервових розладів.

Виконуючи гімнастичний елемент 2-3 рази в тиждень можна домогтися наступних результатів:

 • зміцнити глибокі м’язи спини і підвищити гнучкість хребетного стовпа, покращуючи поставу;
 • посилити приплив крові до розташованої між хребцями хрящової тканини і, таким чином, знизити ризик їх передчасного зносу;
 • виключити ймовірність зсуву хребців;
 • усунути відкладення кальцію в зоні шийних хребців;
 • підвищити координацію рухів;
 • поліпшити функціональність суглобів;
 • збільшити об’єм легенів, так як відбувається розширення грудної клітки.

Тим не менш, не варто вважати що вправа «місток» дає можливість позбутися практично від будь-якої проблеми, пов’язаної з хребтом. Насправді можна принести організму істотну шкоду, неправильно виконуючи елемент. Зайва розтяжка здатна призвести до значних хворобливих відчуттів і надовго вивести «спортсмена» з ладу.

Незважаючи на те, що в будь-якій школі учнів навчають вправі, як встати на «місток», існують протипоказання до даного виду гімнастичних занять. В основному це захворювання хребетного стовпа. Навіть якщо вправа рекомендовано в комплексі лікувальної фізкультури, освоювати елемент краще під керівництвом досвідченого інструктора, в найдрібніших деталях знайомого з технікою виконання вправи «місток».

Чому техніка вправи виявилася забута?

На жаль, встати на «місток» зараз зможуть рідкісні відвідувачі тренажерного залу. У більшості випадків увага приділяється розробці групи м’язів черевного преса і рук.

Природно, кубики на животі, масивні плечі і руки виглядають вельми привабливо. Опуклий рельєф дозволяє бути «крутим» хлопцем і користуватися успіхом серед дівчат.

Інструктори фітнес-центрів пропагують гнучкість і підтримують ідеї тренування всіх м’язів.

Однак вправа «місток», для сідниць і спини надзвичайно корисне, перестало користуватися популярністю. Його складно виконувати без додаткової підтримки, воно погано вписується в загальний ритм заняття. Тому перевага віддається комплексу елементів, що дозволяють провести час у фітнес-центрі, можливо, з меншою ефективністю, але весело і активно.

Користь гімнастичного елементу незаперечна, але забувається, як тільки людина покидає стіни школи. Тому незайвим буде згадати, як правильно виконувати «місток».

Правила виконання гімнастичного елементу

Вважається, що елемент виконаний ідеально, якщо дотримані 4 правила:

 1. При ослаблених м’язах, виконуючи гімнастичний елемент, людина піднімає тіло, спираючись на кінцівки, але при цьому тулуб залишається практично прямим. Ідеальне виконання характеризується максимальним пригибанием спини.
 2. Одне з найважливіших умов – правильне положення сідниць. Таз повинен бути піднятий над підлогою високо, набагато вище, ніж рівень опущеною голови. Якщо сідниці майже торкаються поверхні, вправу виконано неправильно.
 3. Кінцівки необхідно максимально випрямляти. А для цього слід велику увагу приділяти розробці суглобів, тому що одночасне випрямлення в подібному положенні рук і ніг для новачка досить проблематично.
 4. Дана вправа виконується при рівному і глибокому диханні. В цьому випадку навантаження на діафрагму незначна, і дихання не буде збиватися. Майстри вважають, що саме спокійне глибоке дихання є однією з головних ознак правильної техніки.

Природно, перший час, щоб встати на «місток», доведеться довго і наполегливо, починаючи з піднімання тулуба з положення лежачи. Але у міру підвищення гнучкості хребта і зміцнення м’язового корсета спини, достатньо буде прогнутися назад, закинувши за голову руки, і торкнутися ними підлоги.

Не хочеться відчувати себе руїною, скаржитися на постійні болі в спині, страждати від відкладення солей? Можна встати на «місток» і зміцнити кістково-м’язовий корсет, позбавивши себе від неприємних відчуттів.

Залишити коментар