Тривожний стан без причини – причини, лікування, симптоми депресивного стану

Прискорений ритм життя, тиск інформаційних технологій, численні соціальні проблеми – все це лише верхівка айсберга, що давить на плечі і нервову систему сучасної людини. Як результат – апатія, розлади ЦНС різного ступеня тяжкості, безсоння, тривожний стан без видимої на те причини.

Буває, що навіть медикаменти та професійна допомога не допомагають розірвати коло: незадоволеність своїм суспільним становищем переростає в тотальні неврози, страхи, невпевненість в собі і т. д. Подальша терапія змушує переконатися у своєї «ненормальності», і всі прикладені зусилля не ведуть до повноцінного одужання.

Чому ми відчуваємо тривогу?

А тим часом психічні розлади можуть бути викликані цілком банальними причинами: постійними стресами, завуальованими хронічними хворобами внутрішніх органів і систем, тотальною втомою, відсутністю належного нічного відпочинку і т. д.

Періодично виникає тривожне стан не завжди є ознакою серйозної психологічної патології. Нерідко воно стає логічним продовженням нервового перезбудження або занепокоєння. А вже вони – незмінні супутники нетиповою, складної або небезпечної ситуації. Подібне відчуття не варто плутати з патологічним страхом, який з’являється сам по собі, а не під впливом якихось зовнішніх обставин.

Частота, з якої людини «накривають» симптоми страху без причини, залежить і від буйності його фантазії. Чим більше він випускає її на волю, тим страшніше картини майбутнього малює уява, тим сильніше відчуття безпорадності, емоційного і, як наслідок, фізичного виснаження.

Тривожний стан: симптоми

Психічні прояви тимчасового нервового розладу, яке в народі просто називають безпричинною тривогою, виглядають наступним чином:

 • Безпосередньо напад тривожності без видимої на те причини;
 • Необгрунтоване почуття трапилася або насувається лиха;
 • Тремтіння у всьому тілі і навіть у середині такого;
 • Різка і всеосяжна слабкість;
 • Тривалість нападу, не перевищує 20 хв;
 • Відчуття нереальності всього, що відбувається навколо;
 • Нездатність повноцінно орієнтуватися в навколишньому просторі;
 • Іпохондрія – необхідність терміново розпочати лікування вигаданого або підозрюваного захворювання;
 • Часта і непередбачувана зміна настрою;
 • Постійна втома;
 • Ненормальний сон.

До соматичних і вегетативних ознаками тимчасового нервового розладу можна віднести:

 • Болі в голові без чіткої локалізації:
 • Запаморочення;
 • Прискорене биття серця;
 • Хворобливі відчуття в області серцевого м’яза;
 • Задишка;
 • Брак повітря;
 • Нудота;
 • Рідкий стілець тощо.

Тривожно-депресивний стан: причини

Депресивний стан може бути викликано як фізичними, так і психологічними обставинами. Враховуючи той факт, що свою роль може зіграти і негативна спадковість, незрозумілу тривогу у дитини починають лікувати з встановлення подібного явища у його батьків.

Психологічні причини тимчасового нервового розладу можуть полягати в наявності:

 • емоційних стресів, супроводжуючих переїзд на нове місце проживання або перехід на нову роботу, приміром;
 • активізувалися глибоких емоційних вражень, мають статеву, агресивну чи іншу природу.

Фізіологічні фактори виглядають наступним чином:

 • Ненормальна діяльність ендокринної системи, коли кора наднирників переживає конкретні органічні метаморфози, або в конкретних ділянках мозку проводиться зайве кількість гормонів, які несуть відповідальність за регулювання настрою, виникнення страху або тривоги;
 • Непосильна фізична активність або тяжка робота;
 • Складно протікає хвороба.

Всі зазначені обставини не можуть самі по собі спровокувати тривожний синдром. Скоріше, вони розташовують до такого, тоді як сам необґрунтований невроз розвивається в момент психічного перенапруження.

Варто зауважити, що симптоми безпідставною тривоги можуть виникати після зловживання спиртним, а, точніше, в момент похмілля. При цьому основною патологією вважається алкоголізм, тоді як невроз є лише одним з його численних ознак.

Як зняти тривожний стан в домашніх умовах?

Найцікавіше полягає в тому, що позбутися від нав’язливого почуття тривоги вдається шляхом коригування мінімальної звичного раціону. Зокрема, з нього забирається кава та напої з кофеїном, спиртне, жирні і рафіновані продукти, гостра і копчена їжа, напівфабрикати і т. д.

Наголос робиться на мед і горіхи, морквяний фреш і звичайні яблука, фрукти, рибу та дієтичні сорти м’яса.

Народне лікування рекомендують використовувати по відношенню до дітей малих років, яким не хочеться пропонувати хімічні препарати.

Наприклад, позбавитися від проблеми виходить за допомогою таких засобів:

 1. Трава під назвою огірочник. Столову ложку подрібненої сировини заливають склянкою киплячої води, настоюють півгодини і проціджують. Половину склянки готового пиття потрібно випивати тричі на добу до їди. Для дітей малих років дозу зменшують до ? склянки;
 2. Овес. Зерна в кількості 0,4 кг миються і підсушуються, після чого заливається літром холодної води і доводять до кипіння. Потім відвар нудиться до повного розм’якшення вівса, проціджують і готовий до вживання. Весь обсяг потрібно випити за добу, а на наступний день готувати свіжий. Лікування вівсяним зіллям триває місяць, після чого залишкові симптоми знімаються шляхом вживання чаю із звіробою;
 3. Для лікування дітей малих років використовується настій м’яти перцевої або меліси. Ложка сухої трави заливається склянкою окропу, нудиться хвилин 10 на слабкому вогні, а готове питво випивається дитиною протягом дня;
 4. Для того щоб екстрено позбутися нав’язливої тривоги, рекомендується приготувати відвар на основі кореневищ цикорію. Двадцять грам подрібненої сировини заливаються склянкою киплячої води і нудяться 10 хв. Після проціджування зілля п’ється по ложці п’ять разів на добу;
 5. Теплі розслаблюючі ванни з додаванням меду, молока, тополевої листя або меліси – ось що безпечно і дієво для заспокоєння дитини малих років.

Профілактичні дії

Неважливо, скільки вам років, дотримуючись нескладних рекомендацій, ви зможете уникнути візиту до невропатолога або навіть психотерапевта.

Виглядають поради так:

 1. Дотримуйтеся здорового способу життя;
 2. Приділяйте достатньо часу сну і відпочинку;
 3. Займайтеся фізичними навантаженнями в міру своїх сил;
 4. Повноцінно їжте;
 5. Знайдіть для себе хобі і виділіть час для такого;
 6. Дружите з приємними і оптимістичними людьми;
 7. Освойте аутотренінг.

Намагаючись боротися з тривогою за допомогою медикаментозних засобів, ви можете втратити основну причину проблеми і запустити таку. Всі ці «Ново-пасситы», «Персены» і «Грандаксины» варто приймати тільки після консультації з лікарем. Саме він підбирає ліки, відповідне віком і станом здоров’я, наявних протипоказань і т. д.

Залишити коментар