Тонкощі вибору: який спінювач молока краще?

Ще якихось 30 років тому справжні гурмани готували каву з меленого цикорію і вважали, що такий напій має неповторний смак і аромат. Однак з тих пір багато чого змінилося. Сучасні цінителі благородного напою вважають за краще готувати каву по дивовижним італійськими рецептами, завдяки яким можна насолоджуватися ароматним латте, фраппе, еспрессо, макіато.

Але обов’язковим «атрибутом» цих напоїв є добре збита молочна пінка, яку може утворити лише якісний спінювач молока. Саме про нього і піде мова в цій статті.

Що являє собою спінювач?

Спінювач молока або, як його ще називають, капучинатор – це пристрій, який під час збивання молока збагачує його киснем, за рахунок чого на поверхні рідини утворюється густа піна.

Завдяки такій техніці можна готувати кавові напої на базі еспресо, які володіють поліпшеними смаковими якостями, в порівнянні з традиційним кави. Розрізняють два основних типи капучинаторов: механічний (ручний) і автоматичний, який підключається до кавомашині.

Автоматичний спінювач молока оснащений пульверизатором, за рахунок якого молоко змішується з гарячою парою. Завдяки такому процесу і утворюється красива молочна пінка на поверхні напою. У варіанті з механічним пристроєм, збивання густої піни відбувається за рахунок збагачення рідини бульбашками повітря: в ємності з нержавіючої сталі, куди заливається молоко, знаходиться пружинка, обертання якої і змушує утворюватися піну.

Паровий капучинатор: особливості пристрою

Навіщо потрібен паровий спінювач молока? Володарі кавоварок навряд чи б задовольнилися вживанням тільки класичної кави.

А щоб приготувати смачний і ароматний напій з додаванням молока, без красивою і ніжною пінки іноді просто не обійтися.

У такій ситуації виручити може паровий капучинатор. Що ж він може робити?

Завдяки таким хитромудрим пристроєм з легкістю можна приготувати такі види напоїв:

 • капучіно;
 • маччиатто;
 • кон лече;
 • латте;
 • мокачіно.

Парові спінювачі підключаються до кавомашині двома способами:

 • На деякі моделі обладнання збивача під’єднують замість панарелло. Під час включення кавоварки молоко автоматично втягується спеціальною трубкою у спінювач, де і відбувається формування пінки. Потім, крізь спеціальний отвір вона виливається в чашку;
 • У сучасних моделях кавоварок, капучинаторы або інтегровані в саме обладнання, або ж підключаються до спеціального роз’єму в диспенсері. В даному випадку молочні напої виходять при натисканні лише однієї кнопки, оскільки весь процес відбувається автоматично.

В обох варіанти сам капучинатор працює однаково. Різниця полягає тільки в тому, що другий варіант більш автоматизований. Однак і коштує таке оснащення значно дорожче. Крім того, в деяких моделях промивка вспенивателя відбувається самостійно, тому щасливому володареві обладнання навіть не доводиться займатися чищенням техніки після приготування напою.

Автономний збивача: типи і особливості

Що ж являє собою автономний збивача? Вже з назви стає ясно, що така техніка працює сама по собі, без підключення до кавового апарату.

При цьому виділяють два типи автономних вспенивателей:

 • Ручний. Даний вид пристосування дуже нагадує ручний міксер, так і працює за таким же принципом: рідина спінюється завдяки введенню в неї віночка, за рахунок швидкого обертання якого відбувається збагачення молока киснем;
 • Автоматичний. Спінювач являє собою резервуар з нержавіючої сталі, усередині якого розташована спеціальна пружинка, яка приводиться в дію електромоторчиком. Рух пружинки і змушує молоко збиватися. Таке обладнання може йти як з підігрівом, так і без нього.

Очевидно, що самим бюджетним варіантом стане придбання саме ручного сучасного вспенивателя молока. Такий апарат може працювати від мережі або акумулятора. За ним досить легко доглядати і сам по собі прилад не займає багато місця.

для своєї родини

Як правильно вибрати спінювач молока? Багато в чому вибір обладнання визначається наявністю кавомашини. Якщо її у вас немає, то коло «підозрюваних» звужується до автономних взбивателей.

Як же правильно вибрати механічний спінювач?

 • Ціна. Якщо ви не маєте наміру викладати кругленьку суму за техніку, самим бюджетним варіантом стане «кавовий міксер». Ручні спінювачі коштують недорого, але за якістю утвореної пінки не поступаються автоматичним;
 • Наявність функції підігріву. Деякі автономні взбиватели з резервуарами оснащуються додатковими спіралями, які підігрівають молоко. Цінителям гарячих напоїв варто звернути увагу саме на цей тип оснащення;
 • Догляд. Очевидно, що доглядати за ручним пристосуванням істотно простіше, для цього достатньо тільки сполоснути металеву насадку;
 • Додаткові функції. На жаль, ручні взбиватели практично не мають додаткових опцій, а ось автоматичні можуть оснащуватися зручним дисплеєм і кнопками регулювання, що відповідають за швидкість руху пружинки. Чим швидше вона буде обертатися, тим густіше утворюється молочна пінка.

А як же вибрати капучинатор для кавомашини:

 • Необхідність контролю. Вибираючи капучинатор, який використовується замість панарелло, доведеться стежити за процесом від початку і до кінця. При цьому іноді виникає небезпека обпектися гарячим молоком, якщо обрана ємність буде недостатньо глибокою;
 • Ціна. Інтегровані в кавоварку капучинаторы найзручніші у використанні, але і найдорожчі;
 • Додаткові функції. Щоб привести паровий збивача в дію, потрібно просто натиснути на кнопку «старт». При цьому інтегровані в кавоварку моделі можуть додатково оснащуватися дисплеєм і кнопками регулювання температури молока, густоти пінки і т. д.
 • Догляд. Паро-механічні спінювачі, оснащені трубками для виведення пінки, нерідко розбризкують молоко, тому після кожного приготування кави доводиться протирати забруднені поверхні. Крім того, спінювачі, які не є інтегрованими в оснащення, потребують промивання трубок після кожного приготування напою.

Кілька важливих рад

Щоб не розчаруватися в якості отриманого кави, варто прислухатися до таких порад:

 • Для утворення смачною і густої молочної пінки підійде тільки цільне і досить жирне молоко (більш 5%);
 • При використанні механічних «кавових міксерів», віддавайте перевагу моделям з досить великими насадками, вони дають більш густу піну;
 • Для приготування напоїв використовуйте тільки якісний кави. Тоді в поєднанні з повітряної молочної пінкою напій дасть прекрасний аромат.

Навіщо потрібен спінювач молока? Якщо ви відносите себе до числа консерваторів і не вважаєте вищезазначені види напоїв справжньою кавою, викладена інформація вас навряд чи зацікавить.

Але справжнім гурманам, які цінують тонкий аромат кави з молоком, неодмінно припаде до смаку обладнання, завдяки якому вдається створювати ніжні і смачні кавові напої з густою і красивою молочної пінкою.

Залишити коментар