Посадка, догляд за ліліями: основні правила

Однією з найбільш розкішних квіток, яка порадує своїх власників неймовірним ароматом і дивовижною красою, безумовно, є лілія. Саме вона входить до числа найбільш давніх цибулинних рослин, вирощуваних в домашніх умовах. Старовинні манускрипти, різні античні фрески тільки підтверджують, що ця квітка особливий – навіть у цих документах після всього минулого часу знаходять зображення вишуканих білих рослин.

Можливо, це одна з причин, чому багато сади пишаються наявністю білосніжних вишуканих квіточок у своєму асортименті.

В Європі широкого поширення лілії набули тільки після чергового візиту хрестоносців, які серед інших цибулинних рослин привезли і ця квітка. Через деякий час, особливо в епохальні роки

Ренесансу, лілія вважалася символом дівочої чистоти. Посадка неї завжди вважалася почесною справою, і до такого процесу, як догляд ставилися вкрай серйозно.

На сьогоднішній день азіатські гібриди є найбільш популярними серед вітчизняних садівників. По-перше, вони більше, ніж які-небудь інші представники, пристосовані до місцевого клімату. По-друге, цей вид найменш вибагливий, досить податливий догляду, розмноження просте. Чудово з представленим сортом впорається навіть новачок.

Однак вкласти достатню кількість зусиль і терпіння в догляд та розмноження лілій все одно необхідно.

Грамотний підхід до вибору місця для посадки

Дані витончені і неймовірно ніжні квіти не можна висаджувати, не продумавши кожної деталі. Особливо посадка і догляд екзотичних видів вимоглива до процесу. Дуже важливо підібрати не тільки час, в яке їх варто розсаджувати, але і ряд інших аспектів: місце для клумби, грамотну схему для висадки, вирахувати правильне відстань між паростками, найкращу глибину для цибулин і багато іншого.

Щоб загальна картина після того як квіточка розквітне, виглядала красиво і гармонійно, має бути враховано багато деталей: висота рослини, форма, розмір, і, безумовно, забарвлення. Припустимо, довгі квіти найкраще розсаджувати щодо маленькими групками, а низькі красиво будуть виглядати попереду. Посадка такій композиції буде гармонійна з флоксами, півоніями. Якщо дані рослини розміщувати поруч один з одним, можна бути впевненим, що клопоту щодо укриття їх в зимову холоднечу стане в кілька разів менше.

Лілії з успіхом прикрасять будь-яке громадське місце, де руку до їх вирощування докладуть
професіонали, так і приватний двір, в якому їх можуть виростити садівники-любителі. Адже виростити прекрасні квіти в домашніх умовах цілком реально.

Трубчасті або азіатські гібриди воліють жити на відкритому місці, але також вони будуть раді легкому тіньочку. Але висаджувати рослинки під деревами не можна: там грунт суха, постійно тіниста. А ґрунт для цих рослин має велике значення.

Якщо прийнято рішення розводити ці квіти на клумбі біля свого будинку, потрібно подумати про те, яка ґрунт буде постачати їх поживними речовинами і всілякими вітамінами, адже в такому процесі, як догляд, нюанс природної підживлення важливий. По-перше, вона повинна бути чистою, пухкої, водопроникної. По-друге, ніяких бур’янів, безумовно, на грунті бути не повинно.

Яким сортам віддавати перевагу при покупці цибулин?

Безперечно, сортів лілії дуже багато: видів, підвидів, класів. Однак варто згадати про декілька з тих, які найкращим чином приживаються на вітчизняному грунті.

Вищезгадана азіатська займає перше місце в списку тих, які краще вирощувати в домашніх умовах. Вони стійкі до будь-яких морозів. Розмноження швидке і просте. Після висадки кілька років ці рослини спокійно можуть радувати оточуючих людей, без будь-яких пересадок. Цвітіння оних починається на початку липня. Догляд за ними не такий складний, як за більш екзотичними квітками.

Ці рослини найбільш популярні, але іноді краще придивитися до тих видів, посадка яких дасть трохи інший результат – їх квіточки направлені в різні сторони. Таким чином, вони більш природно виглядають серед загальної картини, надають особливо грайливого і романтичного настрою. Після відвідування такого квітника на душі буде легко і радісно.

В домашніх умовах садівники воліють серед такого типу рослин вибирати вид «Танго» — це квіти, які прикрашені великою кількістю цяточок, в центрі зливаються в одне ціле плямочка. Схожий з цим типаж – сорт «Брашмарк». Дивлячись на них, можна подумати, що якийсь художник вміло поводив своїм пензлем по пелюстках.

Красивим сортом є гібрид лісових представників даних рослин.

По суті, більш логічним буде вирощування цих красунь у тих країнах, де клімат відноситься до середніх смугах. Зазвичай квіти дивляться вниз. Посадка рослини передбачає разовий процес як мінімум у десять років. Пересідати ця лілія не любить, дуже довго звикає до грунту і нового оточення. Якщо все ж вітчизняні садівники вирішуються виростити лісові квіточки в домашніх умовах, варто вибрати місце, яке розташовується в півтіні.

Ще один красивий вигляд – це гібриди трубчастого рослини. Однак цих представників не можна назвати дуже надійними друзями. Нерідкі випадки, коли після морозів ці рослинки вимерзають. Дуже часто ризикують захворіти всілякими ботанічними проблемами. Однак аромат поданих лілій не може залишити байдужим абсолютно нікого. Якщо подарувати їм належний догляд, терпіння, можна очікувати позитивних результатів.

Догляд та вирощування лілій

Необхідно вивчити всі нюанси, які можуть вплинути на догляд за яким сортом цієї рослини.

У першу чергу потрібно запам’ятати, що вирощувати їх, до якого б типу лілії не ставилися, краще всього на відкритому просторі. Вони повинні отримувати достатню кількість свіжого повітря і сонячних променів.

Важливо продумати наступний нюанс: після рясних дощів або поливів грунт не повинна стати надмірно вологою. Застій вологи протипоказаний, цибулини можуть загнити і тоді цвітіння не буде. В домашніх умовах багато вдаються до використання гною – цього робити теж не варто, тому що зелень буде цвісти бурхливо, але квітка цибулини буде пошкоджено.

Серед інших вимог, які потрібно вкладати у вирощування лілії в домашніх умовах:

  • достатня кількість яскравих ранкових променів сонця;
  • температура не повинна перевищувати +30 градусів;
  • грунт необхідно регулярно прополювати і рихлити;
  • підгодовувати лілії потрібно мінеральними речовинами;
  • у той час, коли починають закладатися бутони, а також під час цвітіння поливати потрібно більш інтенсивно, але не заливати.

Догляд за ліліями передбачає зріз бутонів після цвітіння в перший рік.

Без сумніву, так надходити дуже шкода, але після цього рішучого кроку цибулина вбере життєві сили, і незабаром її розмноження не принесе ніяких труднощів. Також в наступний сезон господарі порадіють неймовірно красивим і великим квіткам.

В домашніх умовах догляд за цими красунями не так і складний, важливо лише правильно підійти до таких нюансів, як посадка, розмноження, безпосереднє вирощування рослин.

Дуже цікавим варіантом квітки лілії для квартири може стати вирощування амазонської королеви. Якщо підібрати правильний догляд за амазонської лілією будинку, то вона буде радувати оточуючих ароматом і красою цвітіння більш ніж один раз в рік. Найважливіше, що в домашніх умовах утримувати ця квітка не так і складно, а радість, яку він принесе, буде воістину неоціненну. Після деяких доданих старань до такого процесу, як вирощування амазонки, можна буде лише дотримуватися кількох порад з поточного догляду, і насолоджуватися видом рослини.

Посадка і догляд за ліліями як на відкритому ґрунті в скверах і парках, так і в домашніх умовах в приватному будинку, а також у квартирі вимагає дотримання певних правил.

Однак після того, як власноруч висаджені рослини дадуть перше цвітіння, можна буде сміливо заявляти – гра коштувала свічок!

Залишити коментар