Як розмножити заміокулькас

Заміокулькас – це незвичайне кімнатна рослина, яка має зелені перисті листки темно зеленого кольору. На квітковому ринку воно з’явилося зовсім недавно, але вже отримало високу популярність, завдяки тому, що рослина невибаглива, невибаглива і здатне жити в слабоосвітленому приміщенні. Особливо його люблять ті, хто розводить домашні рослини, а також професійні дизайнери.

Розмноження заміокулькаса бульбами

Як правило, бульби рослини розмножується самостійно, це можна побачити при пересадці дорослого квітки. Його необхідно акуратно розділити на кілька частин, залишаючи точку зростання, після цього ушкоджені ділянки слід підсушити, залишити на деякий час на повітрі, присипати деревним вугіллям, тільки потім садити в новий горщик.

Увага! Розрізати цілий бульба не можна, це призведе до того, що рослина загине.

Поділ бульби не самий оптимальний варіант розмноження заміокулькаса, тому що доведеться чекати, поки кущ розростеться, а це дуже довго.

Розмноження заміокулькаса листами

Кожен чоловік хотів би мати в своєму будинку заміокулькас, квітка, який ще називають доларовими деревом, але не завжди є можливість придбати рослину. В магазині, як правило, продаються елітні види рослини, які коштують недешево, а після покупки можуть не пережити адаптацію і загинути.

Розмножити заміокулькас в домашніх умовах листочком дуже просто, мова йде не про маленький листочок, а про цілу гілку з пластинами. Не обов’язково відривати від дерева його частина, після пересадки, як правило, залишаються листочки, які можна спочатку залишити в торфі на півтора місяця, а потім посадити в грунт.

Рослина слід періодично поливати, але не з лійки, а бажано методом обприскування, і ґрунт і листя, таким чином, можна розрахувати зволоження заміокулькаса і не залити його, інакше листя загинє.

Треба пам’ятати про дренаж, який укладається на дно горщика, це може бути не тільки керамзит, але і простий пінопласт. Краще всього, звичайно, використовувати керамзит, так як матеріал натуральніше, засипати ним дно горщика, зверху шар зволоженої землі і тільки після цього грунт висаджується листочок. Для розмноження можна висаджувати не тільки листя заміокулькаса з живцями, але і без них.

Горщик не обов’язково накривати, також не знадобиться і додаткове освітлення, якщо листя посадити в кінці травня, то вже в середині червня з’являться бульби, при правильному догляді.

Розмноження живцями заміокулькаса

Найоптимальніший період для такого процесу – це весна або літо, період вегетації, для розмноження заміокулькаса знадобиться держак тільки від здорової рослини. Погано вкорінюються живці, взяті з рослини, нещодавно придбаного в магазині, це пояснюється тим, що квітка обробляють різними стимуляторами росту. А це, в свою чергу, прискорює процес плодоношення і цвітіння заміокулькаса, але для вкорінення це великий мінус. Тільки через рік такий квітка можна розмножувати живцюванням, його верхня частина повинна бути зеленою, а нижня схожа на дерево.

Зростання такої рослини, як заміокулькас відбувається повільно, численними етапами, перший час квітка росте, потім завмирає в стані спокою, потім знову продовжує розвиватися. Саме в період спокою необхідно зрізати черешки і вкорінювати рослина, але перед цим поміщати їх у посудину з водою, куди додають таблетку активованого вугілля, вона робить воду прозорою.

Висаджувати живці заміокулькаса можна в звичайну грунт, при цьому, не забувати про шар дренажу, органічні або мінеральні добавки не обов’язкові, досить нижню його частину занурити в спеціальне удобряющее засіб. Після цього, глибше, помістити в підготовлену землю і злегка присадити, для черешка підійде горщик невеликого розміру.

У перший час живці залишають в умовах підвищеної вологості, десь на два тижні, коли молода рослина пустить коріння, його можна переставити на підвіконня. Щоб квітка правильно ріс і розростався, його слід часом удобрювати, і звичайно, уважно доглядати за ним.

Грунт для вкорінення заміокулькаса

Для того, щоб рослина вкоренилося, необхідно підготувати спеціальний грунт, рівними частинами змішати пісок і готовий субстрат, можна використовувати пісок у чистому вигляді, підійде також готова ґрунт, призначена для фіалки або кактуса. Вона відрізняється тим, що легко пропускає воду і повітря. Живці заміокулькаса можна вкорінювати не тільки в землі, але і у воді або в сфагнумі. Що стосується місткості, використовують одноразові стаканчики, розмір залежить від самого живця, їх поміщають в теплому місці, де температура повітря становить 22 градуси і потрапляє розсіяне світло.

Поливати молоді рослини слід максимально акуратно, тому що легко привести до загнивання черешка, а коли через стінки одноразових стаканчиків будуть проглядатися маленькі корінці, зволоження можна трохи збільшити.

Розмноження листочками

Заміокулькас можна розмножувати маленькими листочками, їх зрізають від великого куща, залишають обсихати на кілька годин, після цього, нижню частину рослини обсипають різними засобами, які стимулюють ріст корінців. Це може бути Корневін, Циркон, або активоване деревне вугілля, можна використовувати одразу декілька препаратів.

Після всіх процедур листочки заміокулькаса готові вкорінюватися, нижню частину заглиблюють в грунт, що складається з піску і торфу, зволожують її, накривають прозорою ємністю, таким чином, створюючи парниковий ефект. Але час від часу, ємність слід знімати і провітрювати листок.

Можна висаджувати листочки без парника, використовуючи універсальний грунт або землю, які спеціально призначені для посадки сукулентів або кактусів. У такому ґрунті слід зволожувати розпилювачем не тільки листочок, але і саму землю, і вже через два місяці, на місці зрізу у листочка утворюється маленький бульба, що нагадує по виду горошину. Через деякий час на місці цієї горошини утворюється великий бульба з білими корінцями.

Як правило, від розміру садивного матеріалу залежить поява нових листочків, чим менше, тим довше доведеться чекати, це може бути півроку або навіть рік.

Розмноження заміокулькаса у воді

Розмножувати квітку можна ще одним простим методом, відрізаний листочок помістити у воду до тих пір, поки не з’являться корінці, для прискорення процесу кінчик рослини слід обробити спеціальними засобами, які будуть стимулювати ріст кореневої системи. Але багато професійні фахівці, що займаються розведенням квітів, радять розмножувати заміокулькас, використовуючи грунт.

Корисні поради для підтримки молодих рослин

Є деякі рекомендації, які допоможуть правильно доглядати за молодими рослинами, щоб вони швидше пішли в ріст:

  • В якості грунту краще всього використовувати спеціальний ґрунт для сукулентів або універсальний варіант, де присутні добавки перліту та вермикуліту, вони роблять землю пухкої, а також є джерелом поживних речовин.
  • Важливо правильно створити надійну дренажну систему, використовуючи керамзит.
  • Молоді рослини заміокулькаса пересаджують тільки один раз в рік, без порушення грунту, методом перевалки у великий горщик, і поливати їх можна після цього процесу тільки через 3 дні.
  • Заміокулькас не любить зайву вологу, тому краще зайвий раз не полити, щоб уберегти бульби від загнивання. Влітку рослину поливають два рази на місяць, тільки якщо верхній шар ґрунту сухий.
  • Квітка не любить прямих сонячних променів і занадто темного приміщення, також, від сонця буде опік листя, а в темному приміщенні квітка втрачає свої декоративні якості.
  • Удобрювати заміокулькас слід один раз в два тижні, а якщо обприскувати листя добривами, вони перетворюються, рослина витягується, ущільнюються листя і черешки, квітка набуває інтенсивний відтінок.
  • Водні процедури допоможуть підтримувати листя гладкими і красивими, це треба робити теплою водою під душем, землю прикривати плівкою.

У народі вважають, що такий квітка приносить в дім достаток і успіх у фінансовому плані, тому його дарують на важливі урочисті події.

Додаткову інформацію, як правильно розмножувати заміокулькас, можна подивитися на відео

Залишити коментар