Тест позитивний, а УЗД вагітність не показує

Завдяки прогресу в області медицини з’явилося багато способів дізнатися про вагітність. У більшості випадків про настання цього особливого періоду говорять відразу кілька обстежень, але іноді результати різні.

Наприклад, всім відомий тест на вагітність може показувати позитивний результат, тоді як на УЗД плід не виявляється, і немає інших симптомів вагітності. У цих випадках жінка хоче знати, чому тест позитивний, а ознак вагітності немає?

Коли УЗД не визначає плід?

Виділяється чотири причини такої ситуації:

  • несправність апарату УЗД;
  • недостатній досвід, кваліфікація лікаря;
  • незвичайна будова матки жінки;
  • недостатній термін для визначення вагітності за допомогою УЗД.

Завдяки сучасній техніці можна вчасно виявляти неполадки зі здоров’ям малюка в утробі, контролювати процес вагітності. Робота гінекологів та інших фахівців стає більш ефективною за допомогою УЗД. Але було б помилкою думати, що апарати, з допомогою яких проводиться ультразвукове дослідження, завжди показують достовірні результати. Якщо апарат старий, то не вийде визначити плодове яйце на початкових етапах його розвитку. Крім того, техніка може просто дати збій і показати неправильні результати.

У більшості випадків на дані ультразвукового дослідження впливають кваліфікація і досвід лікарів, які його проводить. Не рідкісні ситуації, коли вагітність плутали з маткової міомою або просто не помічали її, хоча плід розвивався в організмі жінки кілька тижнів.

Вплинути на результати може незвичайна будова матки пацієнтки. При наявності такої проблеми визначити настання вагітності за допомогою УЗД досить важко, тому діагностика може проводитися на великих термінах вагітності.

Важливим чинником є і термін вагітності, на якому жінка здійснює ультразвукове дослідження. Деякі фахівці дотримуються думки, що наявність вагітності можна виявити, навіть якщо термін приблизно один тиждень. Але в більшості випадків це не так.

Іноді тест показує позитивні результати, а жінка не відчуває жодних ознак вагітності. Стан під час носіння плоду у всіх жінок різний. Хтось відчуває на собі чи не кожен ознака, причому досить явно, інші переживають період спокійно. Деякі можуть прийняти за чергові менструації імплантанційне кровотеча, коли при закріпленні яйця до матки розриваються маленькі кровоносні судини. Такі жінки думають, що не вагітні, а тест показує зворотне.

Деякі цікавляться, чому тест позитивний, а живіт болить як перед місячними? Це може бути пов’язано з тонусом матки, особливостями жіночого організму та іншими причинами. У будь-якому випадку необхідно говорити лікаря і не відкладати похід до нього!

Коли робити УЗД?

Перше ультразвукове дослідження краще робити раніше, приблизно в 4 або 5 тижнів. В цей час апаратура може показати ембріон, до цього ймовірність визначення вагітності мала. Навіть на невеликому терміні досвідчений фахівець може визначити наявність патологій у малюка в утробі.

Планові обстеження ультразвуком обгрунтовані і розділені на декілька періодів. Не можна пропускати жодного з них! Перше планове обстеження роблять в період 12-13 тижнів.

Методи підтвердження вагітності

Крім УЗД і тесту є інші способи підтвердження вагітності. Швидко і достовірно виявити нове життя всередині себе можна за допомогою гормонального дослідження. Хоріонічний гонадотропін — гормон, вироблення якого починається майже через 7 днів після того, як відбулося запліднення. Визначити його можна за допомогою біохімічного аналізу, тобто потрібно натщесерце здати кров з вени.

Визначити вагітність може і досвідчений гінеколог. Він досліджує матковий розмір, колір слизової оболонки піхви, шийки матки. Але додаткове дослідження він проводить обов’язково.

Визначити вагітність сьогодні можна різними способами. Зазвичай вибирається кілька методів, щоб точно знати, чи потрібно готуватися стати матір’ю. При настанні вагітності важливо відразу стати на облік, дотримуватися призначень лікаря і берегти себе!

Залишити коментар