Чому не виходить завагітніти під час овуляції?

Кожна дівчина знає, що таке овуляція і навіщо вона потрібна. А сімейні пари, які хочуть зачати дитину, так і з нетерпінням чекають періоду її настання. Проте буває так, що навіть в особливо сприятливий момент яйцеклітина не запліднюється. Чому не виходить завагітніти овуляцію? З’ясовуємо причини з наукової точки зору.

Секс в «правильне» час – заставу успішного зачаття

Для початку давайте визначимося з таким поняттям, як «правильний» секс. Адже займатися любов’ю без презерватива в призначений день Х буває недостатньо хоча б тому, що малорухомі сперматозоїди просто не встигають «добігти» до потрібного місця. І це одна з причин, чому не вийшло завагітніти в день овуляції.

Другим ключовим чинником, вирішальним, настане вагітність в цьому менструальному циклі, є життєздатність чоловічих клітин. Виходячи з відомих наукових даних термін життя сперматозоїда, що потрапив в лоно матки, становить від 5 до 7 днів. І тут варто звернути увагу на те, що якщо жовте тіло за цей термін не покине свого фолікула, запліднення не відбудеться.

Саме тому лікарі рекомендують починати активні спроби зачати малюка за 2-3 дні до передбачуваної дати овуляції, а до цього повністю утриматися від любовних утіх. Завдяки такому підходу шанс завагітніти найближчим часом збільшується в кілька разів.

Порушення в чоловічому організмі

Часи, коли у всіх проблеми з зачаттям дитини звинувачували тільки жінку, давно канули в Лету. Сьогодні будь-який досвідчений фахівець по безпліддя на питання, чому не виходить завагітніти під час овуляції, відповість вам, що обстеження варто проходити обом партнерам. У медичних колах вже давно вважається, що в 30-40% випадків безпліддя у проблемі винні саме порушення, які відбуваються в чоловічому організмі.

Ми не будемо заглиблюватися в це питання настільки глибоко, адже всім і без слів ясно, що якщо чоловік п’є, курить, то зі статевою функцією розладів не уникнути. Тому давайте зупинимося лише на основних причини невдалих спроб зачати малюка:

  • Сперматозоїди з низькою активністю. Ми вже згадували про цю проблему трохи вище, але не обговорювали можливі її причини. А привести до подібної патології можуть різні фактори, такі як куріння, спадковість, неправильне харчування і стреси. Крім того, лікарі стверджують, що тривале утримання так само, як і занадто часті статеві акти, знижує якість сперми.
  • Розширення вен в насіннєвому каналі і яєчках – варикоцеле. Діагноз характеризується підвищенням температури насінної рідини. А як відомо, сперматозоїди переживають подібні перепади вкрай болісно, і в результаті знижується їх працездатність.
  • Інфекції, що передаються статевим шляхом. Безладні статеві зв’язки в минулому і наслідки подібних утіх також негативно позначаються на чоловічої плодючості. Зокрема, такі хвороби, як гонорея і сифіліс, перенесені в минулому, можуть привести до чоловічого безпліддя.

Для багатьох чоловіків усвідомити проблему коштує чималих моральних зусиль. Але пройти необхідні обстеження все-таки потрібно, особливо якщо результати аналізів у жінки не виявили серйозних відхилень.

Основні труднощі при зачатті у жінок

Однак все ж залишається величезний відсоток того, що до зачаття нездатна саме жінка. Здавалося б, овуляція настає в строк, менструальний цикл регулярний, а ось довгоочікуване запліднення яйцеклітини не відбувається.

Гінекологи вважають, що проблему в першу чергу варто шукати можливі відхилення в органах репродуктивної системи. Розглянемо їх:

  • Спайки – непрохідність маткових труб. Ця проблема частіше всього зустрічається у раніше народжували, які робили аборти і зазнали операцій на внутрішніх органах малого тазу жінок. У такому разі овуляція настає в строки і навіть жовте тіло покидає фолікул, однак сперматозоїди просто не можуть дістатися до потрібного місця через непрохідність внутрішніх шляхів.
  • Загин шийки матки і вагітність — два взаємовиключні поняття. Іноді подібне явище зустрічається у жінок з народження, а у 30% випадків з’являється в процесі життя. Як правило, загин шийки відбувається разом з утворенням спайок в маткових трубах.
  • Ендометріоз, кистоз і полікістоз. Будь-які приховані захворювання інфекційного характеру можуть стати основною причиною безпліддя. Найчастіше подібні хвороби тривалий час протікають в прихованій формі та діагностуються при зверненні жінки до лікаря після багатьох спроб зачаття.

Це лише основні причини жіночого безпліддя. Насправді ж чинників, що знижують шанс успішного запліднення яйцеклітини, може бути набагато більше. Це і погана екологія, постійні стреси, надмірна вага, куріння, надмірне вживання кофеїну і багато іншого. Визначити точний діагноз може лише фахівець, який займається проблемами безпліддя і має можливість провести всі необхідні тести.

Проте в житті бувають і такі випадки, коли у жінки вже був досвід народження малюка, а ось повторне зачаття не відбувається. Чому не виходить завагітніти овуляцію другою дитиною? Якщо ніяких проблем і відхилень в організмі виявлено не було, то в медицині на цей випадок є особливий термін – вторинне безпліддя. При цьому неважливо, як проходили попередні пологи — природним шляхом або за допомогою кесарева розтину. На жаль, але в наш час подібний діагноз ставиться 20% жінок.

Що робити, якщо вагітність так і не наступила?

У будь-якому випадку зневірятися не варто. У медичній практиці не вважається відхиленням, якщо жінка до 30 років не може завагітніти в перший рік сімейного життя. Не будемо докучати вам науковими дослідженнями і медичними термінами, а просто наведемо для роздумів такі дані:

  • шанс зачаття в перші 3 місяці становить лише 25%;
  • зачати дитину через півроку сексу без презерватива вдається у 80% випадків;
  • практично з 100% вірогідністю яйцеклітина заплідниться після активних занять любов’ю протягом року.

Щоб розвіяти всі сумніви і точно переконати себе в тому, що незабаром все вийде, на всякий випадок пройдіть медичне обстеження і здайте аналізи разом зі своїм партнером. І не впадайте у відчай, навіть якщо їх результати будуть невтішними. В наші дні безвихідних ситуацій не буває, а медицина зробила такий колосальний прорив, що безпліддя у 80% випадків цілком виліковне.

Залишити коментар