Термінові пологи: значення терміна і опис процесу

Майбутні мами в очікуванні малюка змушені знайомитися з багатьма медичними термінами. Іноді вони стикаються зі «страшними» діагнозами, які на ділі виявляються нешкідливими, нормальними явищами.

Поняття «термінові пологи», почуте вагітною жінкою, часто шокує її, вирішила, що з якоїсь причини їй потрібно народжувати швидко, раніше строку. Між тим цей термін має зовсім інше значення, яке потрібно знати.

Що означають «термінові пологи»?

Термінові пологи відбуваються в період від 37 до кінця 42-го тижня, тобто поява малюка виявляється зовсім не передчасним: він народиться точно в строк.

Великий розрив часових рамок пояснюється тим, що періоди народження дитини у всіх жінок різні. Хтось готовий зустрітися зі своїм малям вже на 37-й тижні, а кому-то доведеться дочекатися самого кінця терміну. Це не вважається патологією: просто кожен організм індивідуальний, не можна передбачити точну дату розродження.

По тривалості термінові пологи можуть бути досить затяжними: від дев’яти до вісімнадцяти годин. Особливо це стосується жінок, які народжують вперше. Тому виникнення перейм не повинно викликати у породіллі паніки і страху, що вона не встигне доїхати до пологового будинку. Навпаки, якщо вагітність проходила нормально, не було ніяких особливих вказівок, можна акуратно, без зайвих переживань зібратися і прибути в пологове відділення.

Термінові пологи: їх різновиди

Класифікація будується за способом розродження і включає в себе два різновиди своєчасних пологів:

 1. Термінові мимовільні пологи, здійснювані без лікарського втручання. Народження природним шляхом, без додаткових операцій дуже корисно малюкові, однак ситуації, коли жінка народжує самостійно, зустрічаються далеко не часто. Це залежить від багатьох факторів: від віку породіллі, її стану здоров’я, будови тазу і т. п. Якщо виникає ризик, що самовільні пологи нашкодять матері або дитині, медперсонал пропонує породіллі інші способи появи малюка на світ.
 2. Термінові оперативні пологи, коли медперсонал допомагає жінці народити, наприклад, за допомогою кесаревого розтину. Раніше вважалося, що даний метод розродження небезпечний і шкідливий для малюка. Однак при відсутності протипоказань до операції ніякого ризику для його здоров’я чи життя не виникне. Єдиний мінус кесаревого розтину в тому, що дитина, народжена таким способом, має більш низьким імунітетом, ніж з’явився безопераційним шляхом. Але медицина володіє різними засобами, які без шкоди для дитячого організму допоможуть підвищити його захисні функції.

Показаннями до оперативного втручання є:

 • дуже затяжні пологи (більше дванадцяти годин);
 • поступове ослаблення родової діяльності;
 • кровотечі;
 • зміна частоти серцебиття малюка.

Крім кесаревого розтину, здійснюються й інші способи вилучення плоду:

 1. Застосування акушерських щипців, якими лікар, акуратно захопивши немовля за голову, витягує його. Безпеку даного методу повністю залежить від навичок лікаря, який повинен вміти працювати таким інструментом так, щоб не нашкодити малюкові.
 2. Вакуум-екстракція – процедура, під час якої дитині накладають на голову спеціальну чашку, приєднану до насоса. Останній створює вакуум між поверхнею чашечки і шкірою немовляти. За допомогою цього пристосування доктор поступово витягує плід.
 3. Розрізи промежини необхідні, коли відбуваються стрімкі пологи: у цьому випадку виникає загроза розривів тканин промежини. Це невелика операція, що не представляє собою ніякої небезпеки для життя матері або дитини. Рішення про те, чи варто проводити її, приймається вже під час пологової діяльності.

Оперативне втручання не повинно лякати майбутню маму, адже сьогодні воно не має ніяких небезпечних наслідків. Іноді це єдиний засіб зберегти дитині життя. Досвідчені лікарі зроблять операцію якісно, допоможуть дитині народитися здоровою.

Термінові стрімкі пологи

Багато хто вважає, що велика тривалість пологової діяльності – погана ознака і, якщо жінка знаходиться в пологовій більше десяти годин, починають хвилюватися, пророкуючи негативний результат того, що відбувається.

Однак довгий розродження – це нормальне явище, чого не можна сказати про стрімких пологах. Останні відбуваються протягом чотирьох годин, якщо пологи перші, або двох – в інших випадках.

Небезпека такого явища зумовлена неможливістю організму так скоро підготуватися до появи дитини, а це тягне за собою розриви промежини або травми плода, претерпевающего занадто великий тиск з-за швидких пологів.

Причинами стрімкого розродження можуть стати наступні чинники:

 1. Наявність гінекологічних хвороб.
 2. Неправильне перебіг вагітності, розвиток патологій.
 3. Гормональні збої, порушення обмінних процесів.
 4. Постійні стреси, висока збудливість нервової системи.
 5. Занадто ранній або пізній вік породіллі.

Стрімкі пологи можуть бути строковими, передчасними або запізнілими. Сильні перейми відбуваються безперервно, а дитина народжується практично відразу.

Проміжною ланкою між нормально протікає і стрімким розродження є швидкі пологи, що здійснюються за чотири – шість годин.

Як викликати пологи терміново?

Іноді вагітна жінка так і не народжує малюка по закінченні визначених нормою 42-х тижнів. Якщо така ситуація виникає, лікар повинен запропонувати прискорити родовий процес штучним шляхом. Це необхідно, оскільки наслідки переношування плода небезпечні для його здоров’я.

Існують стаціонарні і народні методи родостимулирования. Важливо розуміти, що від грамотного підходу до цього питання залежить життя не тільки жінки, але і її майбутньої дитини. Тому не варто звертатися до неперевіреними способів, як викликати пологи в домашніх умовах. Стаціонарне родостимулирование відбувається тільки під наглядом фахівця, що забезпечує вдале вирішення проблеми.

До методів, що викликають пологи в стаціонарних умовах відносять наступне:

 1. Амніотомія – розтин плодового міхура, який сприяє стимулювання пологової діяльності. Дуже важливо провести обстеження перед процедурою, щоб виключити протипоказання. Під час операції жінка не відчуває ніяких больових відчуттів. Амніотомію призначають, коли виявляється, що шийка матки вагітної ще не до кінця дозріла. Пологи починаються вже через два – три години після процедури.
 2. Введення Окситоцину. Це препарат, який замінює природний гормон гіпофіза, що впливає на скорочення матки. Медикамент вводиться в організм вагітної допомогою крапельниці. У Окситоцину є протипоказання: наявність на матці будь-яких операцій, схильність до підвищеного внутриглазному тиску, астма.

Якщо було вирішено прискорити розродження, необхідно постійно вимірювати серцебиття малюка. Це роблять з допомогою кардіографа, або стетоскопа.

Для нормального протікання будь-якого родового процесу, потрібно пам’ятати про психологічний стан і правильне харчування майбутньої матері. Вживання вітамінів, відсутність стресів, хороший сон допоможуть організму впоратися з непростим для нього завданням та швидше відновитися після пологів.

Залишити коментар