Сусідами будемо! Які овочі можна і які не можна садити поруч?

Мистецтво планування городу — це не тільки зручність, краса і облік сівозміни, але і грамотний вибір сусідів по посадкам. Які овочі можна садити поруч один з одним на одній грядці, а яким така компанія буде неприємна, а деколи виявляється і зовсім нестерпною — питання, що часто ігнорується і який, тим не менш, заслуговує особливої уваги.

Читайте матеріал і не допускайте помилок!

Які овочі можна садити поруч з огірками?

Кращими сусідами огірків вважаються бобові культури: квасоля, горох та інші. Найкраще посадити їх по периметру огіркових рядів.

Вони збагачують грунт азотом, причому не тільки при активному вегетативному циклі, але і, що називається, посмертно. Тому не висмикуйте їх після збору врожаю, а просто зріжте верхню частину, і вони будуть продовжувати виконувати свою корисну місію.

Непогано почувають себе огірки поруч з часником і цибулею. А ось хрестоцвіті типу різних капуст їм абсолютно байдужі. Що стосується редиски, то вплив цієї культури неоднозначно, тому все ж краще не ризикувати і знайти для редиски більш цікаве і корисне місце. Наприклад, біля моркви або навіть упереміж з нею.

Далеко не всі садять на городі кукурудзу або соняшник. Між тим, огірки сказали б за це спасибі і додали б 20% до урожаю! Крім того, високі стебла можуть послужити для них шпалерами.

А ось посадки кінзи, базиліка та інших пряних трав краще розмістити подалі від огіркових грядок. Виняток становить тільки кріп, з яким вони дружили і в городі, а не тільки в маринаді. А ще огірки категорично проти сусідства з томатами, картоплею.

Саджаючи цибулю поруч з огірками, врахуйте, що при автоматичній системі гідратації настане момент, коли перший вже буде вимагати припинення поливу, а другої все ще буде в ньому потребу.

Які овочі можна садити поряд з часником?

Часник — один з найбільш миролюбних сусідів, який вміє ладити майже з усіма. Чудово взаємно він уживається з листовим салатом, петрушкою, морквою і згадуваними вище огірками.

Дуже добре почуває себе поруч з ним полуниця, а сам він виростає крупніше і ароматні в безпосередній близькості від чорної смородини. А ось горох та інші бобові — найгірші супутники для часнику.

Які овочі не можна садити поруч на городі?

Серед овочів є як просто недолюбливающие один одного культури, так і затяті антагоністи.

  • Томати та капуста просто терпіти не можуть один одного. Справа в тому, що для росту їм необхідні одні і ті ж поживні речовини, і при близькому сусідстві вони починають голодувати і зупинятися в розвитку.
  • Якщо посадити поруч з помідорами кукурудзу, то обидва можуть бути уражені одним і тим же грибком. Так що сміливо відправляйте кукурудзу до огірків — там їй будуть раді!
  • Сусідство перцю і кропу також може призвести до зупинки в рості і того, і іншого, та й умови вирощування їм потрібні зовсім різні.
  • Спаржа погано себе почуває поряд зі своїми родичами — цибулею, часником, а також деякими квітами (гіацинти, лілії).

Які овочі добре садити поруч?

  • Прекрасні взаємини склалися у бобових і гарбузових. Кабачки і квасоля будуть тільки раді один одному.
  • Любителі італійської кухні нітрохи не здивуються тому, що томат і базилік дружать не лише в тарілці, але і на грядці. Помідори при цьому зростуть смачніше й пахучіше, до того ж знизиться ризик нападу на них багатьох шкідників. Але все ж не садіть їх занадто близько: томати не люблять ділитися життєвим простором навіть з друзями.
  • Моркву і редис просто створені один для одного! Однаковий режим поливу, різна глибина коренів, а крім того, до тих пір, поки перша відчує себе тісно, вже другу подергают і з’їдять. Ще один плюс — запах моркви не переносять шкідники, які псують редиску.

Для кожної овочевої культури існує своя детальніша таблиця, які овочі можна садити поруч, а які треба відселити подалі. Перед посадкою бажано ознайомитися з цими рекомендаціями. А ще слід врахувати, що, якщо у відкритому грунті взаємний вплив культур ще деяким чином згладжується, то в умовах обмеженої площі теплиць воно загострюється. І в цьому разі потрібно бути особливо уважними до вимог овочів, оскільки це зовсім не порожні їхні капризи.

Залишити коментар