Гриб трюфель в домашніх умовах: секрети вирощування

Напевно, всі чули про таке грибі, як трюфель. Тільки от пробували його одиниці. Це і не дивно, рослина визнано в усьому світі делікатесом, знайти на прилавках магазинів – справа досить непроста, так і зустрівши гриб в супермаркеті, далеко не кожен зможе дозволити придбати його для проби, ціна «кусається».

Саме із-за своєї високої ціни цей грибок так приваблює людей, багато хто хоче виростити трюфель і заробити хороші гроші. Правда, все більше громадян з недовірою ставляться до ідеї вирощування цієї рослини в домашніх умовах, а даремно. Звичайно, справа ця непроста, клопітка, вимагає певних зусиль і підготовки, але цілком реальне.

Тому сьогодні поговоримо про те, як в домашніх умовах виростити трюфель.

Трохи про делікатес

Якщо раніше прерогатива вирощування трюфелів була у французів, вони навіть називають грибок «чорним діамантом», то в даний час делікатес виховують у різних куточках планети.

Варто сказати, що трюфель – дуже таємниче рослина. Справа в тому, що навіть фахівці точно не можуть розповісти про те, як ростуть ці гриби. Адже вся «життя» делікатесу проходить під землею і безпосередньо залежить від того, на коренях якого дерева вони «паразитують». Назвати грибочки паразитами в прямому сенсі слова навіть язик не повертається. Так, безумовно, гриби живляться від коренів інших дерев і чагарників, обволікаючи рослини своїми нитками. Але при цьому і делікатеси допомагають своїм «годувальникам», обвиваючи їх коріння, трюфеля сприяють збереженню вологи і захищають від мікробних захворювань.

Основною частиною трюфеля є грибниця, яка здатна жити довгий час, за умови, що її ніхто не зашкодить. З неї виростають плодові тіла, що мають спори, які і сприяють розмноженню у подальшому.

Цікавий той факт, що, припустимо, грибів, що ростуть на поверхні землі, для розмноження необхідна допомога сил природи: вітру, води. Підземні делікатеси розмножуються інакше, їм у цій нелегкій справі допомагають тварини. Лісові звірі з’їдають «чорний діамант», переварившись, спори потрапляють у ґрунт разом з фекаліями. Саме так і зароджується життя нової грибниці.

Про вирощуванні трюфелів в домашніх умовах

Самостійне вирощування делікатесу можливо, правда, для цього потрібно дотримати наступні умови, інакше успіху не буде:

  • створити оптимальний клімат;
  • знайти ділянку придатний для посадки;
  • правильно підготувати ґрунт;
  • купити якісний посадковий матеріал.

Поговоримо про всіх умов вирощування «чорного діаманта» докладно.

Перше, що ви повинні знати, збираючись у домашніх умовах ростити гриб трюфель – це клімат, який йому потрібен. Ростуть вони при помірно теплому кліматі.

Варто розуміти, що цей делікатес вельми примхливий, тому якщо ви проживаєте в регіоні, де часті перепади температур є нормою, то вам варто відмовитися від ідеї ростити грибочки.

Виростити їх при таких погодних умовах навряд чи вийде.

Якщо з кліматом в місці вашого проживання все в порядку, то можна спробувати виростити «чорні діаманти». Для цього необхідно придбати сіянці, вони продаються в спеціальних магазинах. Для вашої задумки підійдуть ліщина або саджанці дуба, які повинні бути щеплені спорами трюфелів. Сказати вартість таких сіянців дуже складно, так як ціна може змінюватись в залежності від регіону.

Після покупки дерев, потрібно визначитися з місцем їх посадки. При виборі відповідного містечка орієнтуйтеся на те, що ця територія повинна бути захищена від палючого сонця, сильного вітру, а також недоступна для тварин. Крім цього, по сусідству не повинно бути буйної рослинності, інші дерева і чагарники будуть заважати. Так, все досить складно, але для успіху задуманої операції доведеться попрацювати і створити ідеальні умови, адже саме вони для трюфелів потрібні.

Пару слів варто сказати про ґрунті, адже вона важливий чинник у вирощуванні делікатесу. Для грибочків потрібна лужна земля. Не турбуйтеся, якщо грунт на вашій ділянці кисла, все можна виправити. Для цього вводите в землю поступово вапно, такі маніпуляції дозволять підвищити рівень лужної грунту.

Переходимо до посадки

Перед посадкою потрібно підготувати грунт, для цього в неї вводиться гербіцид. Тільки підходить не кожен препарат. При купівлі віддавайте перевагу тому, в якому міститься глюфосинат амонію. Він хороший тим, що швидко розкладається. Але пам’ятайте, що удобрювати землю потрібно заздалегідь, інакше є ризик погубити грибниці.

Висаджувати в грунт саджанці, щеплені спорами грибів, потрібно навесні, коли нічна температура не опускається нижче нуля, а заморозків не очікується.

Перед посадкою важливо очистити грунт від бур’янів та іншого сміття, а вже потім садити молоді дерева.

Щоб після всіх ваших мук гриби з’явилися, потрібно висаджувати деревця за наступною схемою:

  • Ямку для посадки робіть не глибше 75 див. Перш ніж занурювати саджанець в землю, полийте її водою;
  • Занурюючи саджанці в лунку, будьте обережні, не пошкодите кореневу систему. Засипте ямку з деревцем землею, рясно полийте;
  • Навколо кожного саджанця потрібно мульчувати грунт. Для цього добре підійдуть старі листя дуба;
  • Використовуючи поліетиленову плівку, укрийте саджанці;
  • Надалі не забудьте підживлювати дерева комплексними добривами, які можна придбати в спеціалізованих магазинах.

Про урожай

На жаль, з’явиться урожай не так скоро, як хотілося б. У середньому, якщо ви все правильно
зробите, до першого збору пройде близько 5 років, зате, наступні 25 років можна насолоджуватися хорошим урожаєм.

«Чорні діаманти» зазвичай ростуть невеликими групками по 3-7 штучок. Якщо уважно придивитися, то грунт, під якою розташовуються грибочки, буде трохи піднята.

Від поверхні вони будуть знаходитися приблизно в 20 сантиметрах. Варто зазначити, що розміри грибів можуть варіюватися від 0,5 до 1,2 кг.

Пам’ятайте, що шукати урожай потрібно не тільки під землею, в місці зростання саджанців, але і між ними. Тому якщо хочете зібрати весь урожай повністю, не лінуйтеся. Озброїтеся невеликий лопаткою і починайте обережно копати, важливо при цьому не пошкодити коріння дерев.

На сьогодні це вся корисна інформація. На питання, чи можна в домашніх умовах чи виростити трюфель, відповідь однозначна – можна. Але це лише в теорії, що вийде на практиці, сказати складно.

Якщо у вас є мрія вирощувати «чорні діаманти», то варто спробувати. Удачі і вірте в себе!

Залишити коментар