Способи боротьби з постійним відчуттям голоду

У головному мозку є відділ гіпоталамус, який відповідає за насичення. При нестачі глюкози в організмі в мозок надходить сигнал про бажання прийняти їжу. Всі знають, як позбутися від почуття голоду – потрібно просто поїсти. Отримуючи вітаміни і глюкозу, гіпоталамус надходить сигнал про насичення, і людина відчуває себе ситим.

Але іноді системи організму можуть давати збої, з-за чого людина відчуває постійне відчуття голоду, скільки б він не їв. Чому ж це відбувається?

Причини неприємного явища

Вивчивши всі можливі причини, слід розібратися, з чим пов’язано постійно переслідує відчуття голоду. У жінок найчастіше подібний стан провокує дотримання жорстких дієт для схуднення.

Обмеження в калоріях і кількості їжі ведуть за собою нестачу вітамінів, мінералів і поживних речовин, тому навіть після їди людина відчуває насичення. Людям з великими фізичними навантаженнями також не вистачає поживних речовин, щоб заповнити енергію, витрачену під час роботи.

Деякі люди позбавлені гена, який контролює насичення. Потрібний сигнал не надходить у мозок, тому незалежно від кількості з’їденого, людина залишається голодний. Постійне почуття голоду можуть викликати гормональні зміни (прийом гормональних препаратів, підлітковий період, менструацію у жінок), захворювання травної системи. Причиною постійного почуття голоду навіть після їжі можуть стати гельмінти. Зазвичай люди, в організмі яких мешкають гельмінти, їдять дуже багато і залишаються худими, швидко втомлюються.

З підвищеним апетитом часто стикаються люди, які мало сплять. Організм намагається компенсувати з допомогою їжі енергію, не придбану в період відпочинку. А ще під час сну виробляється лептин – гормон, що здійснює контроль над апетитом. Нестача цього гормону провокує безконтрольний прийом їжі. Психологічні стреси також нерідко викликають бажання їсти в необмежених обсягах.

Помилкове відчуття може з’явитися з-за спраги або нудьги. Спробуйте частіше пити воду, можливо, організму просто хотілося пити, і іншої причини навіть не існує. Апетит не проходить? Швидше за все, це пов’язано з нудьгою. Якщо не контролювати свій стан і постійно є, дуже скоро з’явиться психологічна залежність від їжі, яка потягне за собою проблеми з ожирінням та інші захворювання обмінних процесів.

Чим відрізняється почуття помилкового голоду від цього

Щоб допомогти собі і зрозуміти, як позбутися від почуття голоду, потрібно з’ясувати: стан викликано фізіологічною потребою або це просто підвищений апетит.

При фізіологічному стані:

 • апетит з’являється поступово, при цьому не хочеться чого-небудь смачненького, а будь
  калорійної їжі;
 • організм ослаблений, в животі чути бурчання;
 • вживши звичайну порцію їжі, людина відчуває насичення і припиняє є;
 • чоловік задоволений, що поїв;
 • прийоми їжі не пов’язані з психологічними проблемами.

При неправильному стані:

 • виникає бажання з’їсти щось конкретне (цукерку, булочку, смажену картоплю, солоності), звичайної їжі не хочеться;
 • апетит виникає різко, яскраво проявляється при вигляді розрекламованого продукту;
 • постійно хочеться отримати приємні відчуття від їжі, але машинально уплітаючи гору смакоти, не вдається навіть сконцентруватися їх смаку;
 • процес прийому їжі іноді сприймається як спроба позбавитися від стресу або відтягнути прийняття серйозного рішення, виконання важкої роботи;
 • часто після чергової порції їжі людина себе картає за виявлену слабкість.

Усунення проблеми

Якщо проблема криється в жорсткій дієті або посиленому фізичному праці, то на питання: як утамувати відчуття голоду, існує лише одна відповідь: є більше калорійної корисної їжі та вітамінів. Для нормального функціонування організму йому потрібно отримувати всі необхідні речовини. А якщо виснажувати себе шкідливими дієтами, це може обернутися проблемами зі здоров’ям.

Щоб постійне почуття голоду перестало переслідувати, намагайтеся вживати їжу, що містить вітаміни В (м’ясо, печінка, зелень, яйця, фрукти та овочі).

Необхідно стежити за своїм режимом дня: спати не менше 8-ми годин на добу, при цьому лягати до 10-11 годин вечора.

Оскільки винуватцями постійного апетиту можуть бути паразити, захворювання травної та ендокринної системи, необхідно записатися на прийом до лікаря, пройти обстеження.

Якщо постійне відчуття голоду «уявне», виникає від нічого робити, потрібно постаратися відволіктися, зайняти себе чим-небудь. На користь піде прогулянка або виконання фізичних вправ. Після такого проведення часу організму дійсно знадобиться заповнити енергію, тоді можна буде сідати за стіл.

Відразу після їжі побалуйте себе маленьким десертом. Наприклад, з’їжте цукерку. Вона складається з простих вуглеводів, які швидко всмоктуються в кров і тут же наповнюють енергією. Це дасть відчуття ситості, що дозволить вийти з-за столу не переїдаючи.

Як притупити почуття голоду

Як же допомогти собі, якщо постійне відчуття голоду стало проблемою, і навіть після повноцінної їжі воно не проходить?

Для початку потрібно навчитися харчуватися правильно. Порції повинні бути невеликі, але пережовувати їжу слід добре. Замість того, щоб їсти даремні булки, вафлі і різні напівфабрикати, краще вживати домашні страви. Спеції і соуси обмежте, вони посилюють апетит. А ось вітамінні комплекси не завадять.

Кілька способів притупити голод:

 • пити зелений чай з лимоном;
 • пити теплу або талу воду;
 • приймати відвар чайного гриба;
 • жувати кунжутне насіння;
 • пити трави, що знижують апетит;
 • прийняти настоянку валеріани;
 • пити імбирний чай (але не на ніч);
 • розминати козелок.

Трави, що пригнічують апетит

Відмінний метод для людей із зайвою вагою, які не знають, як позбутися від почуття голоду – вживання лікувальних трав, здатних знижувати апетит і пригнічувати відчуття голоду.

Їх існує 2 виду:

 1. Обволікаючі – пригнічують апетит. Ці трави продукують слиз і обволікають шлунок, що продовжує насиченість організму;
 2. Набухаючі – знижують апетит. Ці трави набухають і заповнюють шлунок, чому людина відчуває ситість.

Які трави потрібно використовувати: насіння льону, зимолюбка, корінь солодки, корінь алтею, кульбаба, кукурудзяні рильця, ламінарія, меліса. Всі ці трави ефективні і нешкідливі в помірних кількостях.

Але більшість людей відзначають саме насіння льону. Їх дуже легко готувати: досить залити теплою водою і дати настоятися. А можна просто посипати насінням їжу або придбати їх у порошкоподібному вигляді і запивати водою.

Потрібно пам’ятати, що трави – це ліки, не варто ними зловживати і використовувати з будь-якого приводу.

Доцільно з’ясувати причини, які призвели до підвищеного апетиту, а потім вже приймати рішення про те, пити трави чи ні.

Постійне почуття голоду – це проблема, яку потрібно вирішувати. Чим раніше, тим легше це буде зробити. Навіть якщо причину не вдалося виявити, буде корисним налагодити свій режим дня, перейти на здорове харчування і зайнятися спортом.

Залишити коментар