Припікання ерозії радіохвилями: переваги процедури як лікування

Терапія радіохвилями – один з нових методів лікування серйозних захворювань. Одне з них – ерозія шийки матки. Воно все частіше зустрічається у жінок молодого віку і з часом може призвести до безпліддя і навіть раку.

Так як припікання є дієвим і безболісним методом лікування, то все більше набирає популярність і викликає інтерес.

Припікання ерозії шийки матки радіохвилями: у чому особливість методу лікування

Одне з найбільш поширених і небезпечних гінекологічних захворювань – ерозія шийки матки. При цьому на епітелії органу утворюються різні пошкодження: ранки, виразки, каверни та інші дефекти. Причини можуть бути самі різні. Але основними збудниками є венеричні захворювання та інші запальні процеси.

Якщо лікування ерозії проводити на занедбаному етапі, то можуть початися більш серйозні запальні процеси. Незаблаговременная реакція на ерозію шийки матки і неправильне лікування в змозі спровокувати безплідність і навіть рак.

Припікання ерозії радіохвилями – один з найновіших способів лікування шийки матки. Суть його полягає в точковому впливі на уражені ділянки епітелію високочастотної енергією. Фахівець під час процедури направляє пучок радіохвиль на ерозію. Пошкоджена тканина піддається дії дуже високої температури. Саме за рахунок цього хворі клітини починають випаровуватися.

Основна перевага такого лікування – безболісність. Досягається вона за рахунок того, що припікання не зачіпає сусідні здорові клітини. Відповідно, негативні наслідки після операції зводяться до мінімуму.

Основні переваги припікання ерозії шийки матки:

 • Відсутність болю. Можливі лише легкі поколювання;
 • Для тих, хто боїться крові – ідеальний спосіб лікування. Він не викликає кровотеч;
 • Після процедури не залишається рубців і шрамів;
 • Повне виключення опіків;
 • Швидке загоєння рани після операції;
 • Не зачіпається здорова тканина шийки матки;
 • Припікання стерилізує, що виключає попадання інфекції під час операції;
 • Радіохвильова операція триває всього 10-15 хвилин;
 • Процедура підходить для жінок будь-якого віку, які народжували і немає;
 • Зводить до мінімуму появу нової ерозії.

Усі ці переваги роблять лікування за допомогою радіохвиль все більш популярною і затребуваною процедурою.

Виділення після припікання ерозії радіохвилями – норма і патології

Ерозія шийки матки спостерігається у половини представниць прекрасної статі всієї планети. До лікування потрібно підходити серйозно і відповідально. Після радіохвильової терапії обов’язково будуть виділення, що свідчать про позитивної реакції організму або про патології.

Для нормального періоду після операції характерні:

 • Прозорість піхвових виділень;
 • Незначні домішки крові;
 • Невелика кількість виділень.

Якщо після припікання виділення носять такий характер, то процедура вважається успішною. Іноді може спостерігатися легке печіння. Але це також є нормою і говорить про швидке повному загоєнні.

У великій кількості кров може виділятися тільки протягом доби після операції. Це стосується тих пацієнток, у яких достатньо велика зона ураження. Лікуючий лікар обов’язково попередить про всі наслідки. Але якщо кров буде рясно виходити і на другу добу, то варто повідомити про це фахівцеві.

В яких випадках виділення після операції вважаються патологією:

 • Рясні виділення і кров;
 • Густі;
 • Виділення з домішками коричневого, зеленого відтінків;
 • Мають неприємний запах;
 • Кров у виділеннях більше, ніж добу.

При наявності будь-якого з цих ознак слід негайно повідомити про них гінеколога. Фахівець в цьому випадку або призначить медикаментозне лікування, або процедуру коагуляції.

Місячні після припікання ерозії шийки матки

Багатьох цікавить питання, коли почнуться місячні після радіохвильової хірургії. Тут велике значення відіграє день проведення процедури припікання. Справа в тому, що оптимальний час – це 5-7 день від початку циклу. В цей час рясні кровотечі припиняються, але тканини ще не втратили підвищену здатність до регенерації.

Коли припікання ерозії сталося, на стінках утворюються микроболячки. Вони не повинні ніяк турбувати жінку. Протягом 7-10 днів рубці загоюються і перетворюються в суху скоринку – струп. Скоринка починає відходити і, можливо, що з’явиться кров у незначних кількостях.

Коли відходить струп, може з’явитися кров. Цей період може тривати кілька днів. Якщо виділення стають рясними, то це і буде вважатися першими місячними.

Припікання ерозії шийки матки не повинно збивати менструальний цикл. «Жіночі дні» можуть початися трохи пізніше. Це часте явище після операції по припікання радіохвилями. Швидше за все, причиною може стати стрес. Другі місячні повинні піти вже точно в строк. Якщо стався збій або кровотеча почалася, але не зупинилося – це сигнал про появу патології.

Як заживає ерозія після припікання радіохвилями: можливі наслідки операції

Щоб припікання ерозії не звернулося в неприємні наслідки, потрібно дотримуватися ряду правил.

По-перше, потрібно серйозно підійти до самої процедури. Категорично не можна починати процедуру, якщо:

 • Є онкологічне захворювання;
 • Вагітність на будь-якому терміні;
 • Є протизаплідна спіраль;
 • Якщо у пацієнтки слабка згортання крові;
 • Інфекційне захворювання;
 • Запалення статевих органів;
 • При високій температурі тіла процедура також протипоказана.

При відсутності таких захворювань і відхилень у здоров’ї період після операції проходить швидко і безболісно. Під час загоєння можуть бути прозорі виділення з легкою домішкою крові. Кожні 2 тижні протягом перших місяців слід проходити огляд у лікаря.

Рана швидко і правильно заживає при дотриманні таких рекомендацій:

 1. Перший місяць після операції не можна вести статеве життя.
 2. Не можна займатися спортом і піднімати тяжкості перші кілька тижнів.
 3. Протягом місяця потрібно повністю відмовитися від лазні, басейнів і купання у водоймах. Це може спровокувати появу крові у виділеннях і занести інфекцію. Рекомендовано приймати нетривалий душ.
 4. Не можна використовувати тампони.
 5. Особливу увагу варто приділити особистої гігієни: підмиватися як можна частіше, використовувати щоденні прокладки, гель для інтимної гігієни. Заживає швидше так будь-яка рана. Також потрібно ретельно стежити за здоров’ям. Переохолодження може призвести до ускладнень. Припікання ерозії в цьому випадку може не допомогти.

Повторне припікання ерозії шийки матки радіохвилями

На жаль, іноді після лікування ерозії шийки матки може виникнути рецидив. Це повторення виникнення патології вже після лікування. Ніхто не застрахований від цього. Причинами можуть стати стреси, гормональні збої, запальні процеси статевої системи, безладне сексуальне життя та багато іншого.

Часто виникає рецидив після вагітності. В цей час імунітет дуже сильно слабшає. Всі хронічні захворювання можуть загостритися. Це стосується і ерозії шийки матки. У деяких випадках після пологів сама хвороба відступає. В інших же – потрібно повторне припікання радіохвилями.

Якщо ерозія виникла знову після впливу радіохвиль, не варто зневірятися. При дотриманні всіх рекомендацій лікаря, правильному комплексному лікуванні та повторному припіканні, хвороба обов’язково відступить. Головне — позитивний настрій і дотримання всіх призначень.

Залишити коментар