Соєва олія: користь і шкода

Харчові похідні на основі сої, в тому числі і рослинне масло, є досить популярними у сучасних споживачів. Правда, навколо них досі точаться суперечки про користь і шкоду. Здебільшого продукти природного походження все ж менш шкідливі, ніж генно-модифіковані аналоги. І все ж, чи можна вживати соєва олія нарівні з іншими рослинними жирами? І як це краще робити?

Рідке масло соєве – що всередині?

Звернемося до складу продукту. Так ось, у соєвій олії, порівняно з іншими продуктами природного походження, найбільше вмісту вітаміну Е, одного з найважливіших речовин, що відповідають за репродуктивну функцію організму. Він також допомагає боротися зі стресами, попереджає хвороби серця, судин, нирок. Бере участь у багатьох обмінних процесів, сприяє зміцненню імунної бар’єру організму, контролює рівень холестерину в крові.

Серед інших речовин виділяють різні життєво необхідні жирні кислоти, серед яких:

 • ліноленова;
 • лінолева;
 • олеїнова;
 • стеаринова;
 • пальмітинова;
 • арахіновая;
 • гексадеценовая;
 • міристинова.

Багато олія соєва та на рослинні стерини, які запобігають розвитку ішемічної хвороби серця, що сприятливо впливають на стан шкірного покриву (тому соєва олія активно застосовується в косметології). А також: цинк, залізо, вітаміни К, С і В4, кальцій, натрій, магній, фосфор, калій, лецитин.

Корисно або шкідливо?

Безсумнівно, рослинну олію з сої дуже корисно. Помічено, що при регулярному вживанні цього продукту в їжу у людини нормалізуються багато обмінні процеси. Сам продукт максимально засвоюється організмом, а все завдяки токоферолом (вітаміном Е).

Продукт рекомендовано вживати для профілактики хвороби нирок, атеросклерозу, для поліпшення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту, для зміцнення імунітету і як антистресової терапії. Продукт сприяє зниженню ризику розвитку інфаркту міокарда, онкологічних захворювань, серцевої недостатності. Позитивно впливає на функціонування головного мозку, покращує статеву функцію у чоловіків і полегшує перебіг вагітності у жінок. Має регенеруючі властивостями. Щодо шкірного покриву: нормалізує водний обмін і відновлює захисні властивості.

Рослинний білок прирівнюється за значенням до тваринних білків (м’яса, молока, яйця). Продукт досить поживний, але малокалорійний та легко засвоюваний. Правда, не рекомендовано вживати рослинну олію з сої тим, у кого алергія на соєві продукти. Зловживання соєвого їжею може обернутися збоями в роботі деяких органів і систем.

Застосування олії соєвої

У рослинної олії соєвої різне застосування. Його, звичайно ж, вживають у їжу. Щодня з’їдайте 2 ст. л. олії, і Ви не будете рідше мати проблеми зі здоров’ям. Продукт широко використовується в кулінарії для смаження, для випічки, як заправку в салат, консервації, гасіння, маринування, виготовлення спредів.

Олія соєва знайшло своє відображення в косметології. Продукт можна зустріти у складі засобів по догляду за шкірою обличчя і тіла. Особливо позитивно позначається застосування таких продуктів на стан сухої і нормальної шкіри. Вплив на шкіру:

 • зволоження;
 • тонізація;
 • підтримання пружності;
 • омолодження;
 • розгладження зморшок.

Воно нерідко входить до складу косметичних масляних сумішей. У домашніх умовах Ви можете додавати продукт до будь косметиці, від денного крему до засобів по догляду за волоссям.

Эпоксидированное соєва олія є різновидом продукту. Отримують його шляхом синтезування олії сої, мурашиної кислоти і пероксиду водню. Спочатку розробили формулу для застосування речовини у виробництві полімерів. Завдяки відмінним пластифікуючим і стабілізуючим властивостями, а також зважаючи біологічної безпеки олія соєва эпоксидированное стали використовувати в багатьох галузях промисловості: харчової (навіть у дитячому харчуванні), медичної, будівельної, автомобільної та ін.

Рідке масло з сої продукт корисний і необхідний в щоденному застосуванні (зовнішньо чи внутрішньо). Однак не варто забувати, що помірність вживання дозволить уникнути небажаних наслідків, зберігаючи при цьому позитивний вплив на організм.

Залишити коментар