Скільки днів триває вагітність у жінки?

Кожна майбутня матуся задається питанням, коли ж, якого числа її малюк з’явиться на світ. А тому її цікавить, скільки днів триває вагітність у жінки. Ця заповітна дата хвилює і лікаря, тому її намагаються визначити якомога раніше. Які методи для цього використовувати і наскільки вони достовірні?

Можна точно дізнатися, коли у Ваш будинок прилетить лелека?

Визначити дату, коли Ваш малюк захоче покинути животик, можна лише приблизно. Ні лікар, ні сама жінка не зможуть зі 100-відсотковою точністю заздалегідь назвати, коли настане час «Х». Методів багато, але жоден з них не є точним. Навіть самий досвідчений акушер і УЗД-діагностика не розкажуть жінці «на сносях», коли в її житті трапиться диво народження дитини. Але знати приблизну дату все ж необхідно, щоб майбутня мама не переходила вагітність.

Скільки доведеться чекати дива?

Всупереч розхожій думці, тривалість вагітності зовсім не 9 місяців. Вона складає 10 місячних місяців (у кожному з них 28 днів), що дорівнює 280 календарним дням, або 40 тижнів. Якщо бути більш точними, то від моменту, коли відбулося запліднення, до щасливого дня пологів пройде 266 днів або 38 тижнів. Саме так відбувається у 80% жінок в цікавому положенні.

Як же зрозуміти: доносила майбутня матуся вагітність або її довгоочікуваний дитина засидівся в животику, і настав час вживати термінових заходів? На думку медиків, нормально доношена вагітність триває від 266 до 294 днів (що становить 38-42 тижні). Пологи повинні відбутися в цей проміжок часу.

Таким чином, якщо запитати у лікарів, скільки днів триває вагітність у жінки з моменту зачаття, відповідь буде такою: 10 місяців, або 266 днів, або 40 тижнів.

Як самостійно дізнатися, коли будуть пологи?

Все ж у гінекологів існує спеціальний метод, за допомогою якого вони роблять прогноз щодо передбачуваного терміну народження дитини. Будь-яка жінка теж може скористатися цією методикою. Отже, основний спосіб підрахунку заснований на дату останніх місячних. Від першого дня останньої менструації слід відняти 3 місяці, а потім до відповіді додати 7 днів. Розглянемо на прикладі: припустимо, місячні були останній раз перед настанням вагітності 2.02.16 — тоді пологи слід очікувати 9.11.16.

Але в перший день місячних жінка, звичайно ж, ще не була вагітна. Тому розрахований за такою формулою термін буде орієнтовним. Насправді вік плоду десь на 2 тижні менше.

Можна розрахувати час появи малюка на світ і з дня зачаття. Однак у цьому випадку жінка повинна точно знати, коли була овуляція. Якщо у неї регулярний менструальний цикл, то, швидше за все, це трапилося на 14 добу від початку місячних. До цієї дати треба приплюсувати 280. Отримана дата буде відрізнятися від реального терміну, коли почнуться родові перейми, на 3-5 діб.

Задовго до пологів досвідчені матусі можуть спробувати визначити момент пологів за шевелению плода. Прийнято вважати, що первородки починають відчувати ворушіння в 20 тижнів, а повторнородящі — на 18 тижні.

Якщо вираховувати дату пологів по незахищеному статевому акту, то повинна дотримуватися одна умова: він повинен бути одиничним в останньому менструальному циклі. Але навіть у цьому разі можуть бути похибки, тому що дата зачаття не завжди збігається із днем, коли стався інтимний контакт. Адже сперматозоїди зберігають життєздатність протягом кількох діб, і, коли відбулася їх зустріч з яйцеклітиною, не відомо нікому. Додайте до цього дня 280 — це і буде приблизне число, коли Вас заберуть в пологовий будинок.

Чому пологи починаються раніше або пізніше умовної норми?

Навіть якщо точно знати, скільки днів триває вагітність у жінки з дня зачаття, і розрахувати строки всіма можливими способами, це не означає, що пологи настануть саме в цей день. Природа завжди вносить свої корективи. На тривалість виношування плоду можуть вплинути такі фактори:

 • психологічний стан майбутньої породіллі. Складно повірити, але жінка може сама ненавмисно відстрочити появу дитини на світ, якщо відчуває сильний страх перед пологами або переживає за здоров’я свого карапуза;
 • спадкова схильність;
 • особливості формування і розвитку плода;
 • вік матері. Помічено, що пізно нараджуючих жінок вагітність може тривати трохи довше;
 • якщо жінка проходила лікування після мимовільного викидня, то висока ймовірність, що вона переносить плід;
 • на тривалість цікавого положення здатні вплинути аборти та гінекологічні захворювання, які раніше перенесла майбутня мама.

Переношена вагітність: чому таке трапляється і чим це загрожує?

Інформація про те, скільки триває вагітність у жінки, необхідна в першу чергу для того, щоб крихітка не затримався в животику довше покладеного строку. Це може мати дуже небезпечні наслідки, як для самої породіллі, так і для її потомства.

Звичайно, в призначений термін народжуються далеко не всі дітки. Нормальним коливанням від передбачуваного дня пологів є одна — два тижні в ту або іншу сторону.

Очікування може затягнутися з медичних причин, а саме:

 • при пізньому дозріванні шийки матки;

 • якщо мають місце м’язові порушення міометрія і матки;
 • при порушенні гормонального балансу;
 • якщо вагітна страждає ендокринними або гінекологічними захворюваннями;
 • якщо розвиток плоду відстає від норми.

Якщо вагітна ходить довше 42 тижнів, це знак тривоги! Необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря. Він проведе додаткове УЗД, визначить, в якому стані знаходиться плацента й навколоплідні води, а головне — з’ясує, як почувається малюк. Якщо виникне необхідність, то в оперативному порядку буде призначено кесарів або вжито інших заходів.

Пологи – кульмінаційний момент вагітності. Завдання майбутньої мами — стежити за тим, щоб вони почалися вчасно, до 42 тижня. Не слухайте поради всезнаючих бабусь, які стверджують, що треба просто сидіти і чекати. Звичайно, народження дитини — природний процес, але іноді й природа потребує допомоги людини.

Залишити коментар