Чому ваша дитина писяється вночі: причини й рішення

Велика кількість дітей і підлітків, у всьому світі, сплять вночі в мокрих постелях. Нетримання сечі по ночах у дітей може виникнути з множинним причин.
Основна помилка, здійснена багатьма батьками, полягає в тому, що вони лають за це своє чадо.

Цього робити ні в якому разі не можна, навпаки, потрібно пояснювати йому, що він не один писается вночі і є ще дітки, які також страждають від цього. Тоді дитина не буде думати, що він самотній.

Причини нічного енурезу

Чому дитина писается в ліжко? — Тут є різні причини нічного енурезу, серед яких виділяють наступні:

Навички

Кожна дитина індивідуальна, а, отже, можуть привчаються до ходіння в туалет в різному віці.

Самостійний нічний контроль у дітей 3-х років спостерігається в 70% випадків, у дітей 5 років — у 80% випадків. Покладаючись на дану статистику, стверджувати наявність нічного енурезу у дитини можна тільки по досягненню 4-5-річного віку.

Виходячи з цього, лікарі рекомендують не давати рясне пиття малюкові перед сном, а також уникати напоїв, у складі яких є кофеїн.

Генетична особливість

Нетримання сечі вночі у дітей може виникнути з причини повільного формування системи регулювання завдяки якій сечовий міхур може не випорожнюватися протягом кількох годин. З плином часу система регуляції дитини розвинеться і проблема відпаде сама по собі.

Симптоми іншої хвороби

Трапляється, що причина нічного енурезу у дітей пов’язана з виникненням таких хвороб, як сечова інфекція, захворювання нирок, а так само ендокринні захворювання, такі як цукровий діабет, гіпотиреоз та гіпертиреоз. У таких ситуаціях малюк писается як вночі, так і вдень.

Не варто і забувати про таких захворюваннях як припадки епілепсії ночами або блокування верхніх дихальних шляхів у нічний час, що теж дає такий побічний ефект як нетримання сечі у постіль. Варто згадати і про те, що деякі препарати можуть давати реакцію у формі нічного нетримання, наприклад, таких як тіоридазин і вальпроат. Тут необхідно звернутися за допомогою до лікаря, щоб він зміг визначити справжню причину розладу.

Тимчасові труднощі

Нічне нетримання сечі у дитини може полягати у тимчасових труднощах. — Бувають ситуації, коли дитина писается вночі несподівано, так як до цього таке не спостерігалося. В даній ситуації говорити про наявність нічного енурезу у дитини не приходиться, швидше за все, цей випадок виник із-за впливу стресів на нервову систему малюка. До таких стресових ситуацій можна віднести: сімейні проблеми, адаптаційний період в школі або в дитячому садку. В такій ситуації всі сили батьків мають бути спрямовані на те, щоб усунути психологічний тиск свого чада і зміцнити його нервову систему.

Відхилення фізіологічного характеру

Чому у дітей виникає нетримання сечі вночі? Найважчою для усунення формою нічного енурезу може бути нетримання сечі, яке виникло через порушення в головному мозку плода, — у разі виникнення патологічних процесів під час виношування малюка і пологів, в результаті гіпоксії або травми.

Лікарська довідка: Такі патології викликають відставання у формуванні центральної нервової системи дітей і виробленню гормонів, а також вазопресину. У цій ситуації необхідно звертатися за консультацією до лікаря-ендокринолога. Невролог ж може провести обстеження дитини на предмет вроджених вад сечостатевої системи і змін нервової регуляції сечового міхура.

Для останнього випадку основним симптомом є нетримання сечі вночі, а іноді і вдень. А патологічні зміни в секреції антидіуретичного гормону сприяє тому, що малюк писается тільки по ночах. — Цей гормон відповідає за регулювання кількості вироблюваної сечі, — якщо в крові міститься велика його кількість, то сечі утворюється менше. — Що характерно для нічного часу, коли рівень цього гормону в крові, нормальним чином, підвищується. У разі ж енурезу відбувається абсолютно зворотна ситуація — коли гормон не виробляється в належному обсязі.

Методи усунення проблеми

Якщо ви знайшли або підозрюєте у своєї дитини хоч один з перерахованих вище симптомів серйозних захворювань або патологій — слід негайно звернутися до лікарів.

Але якщо ж проблема нічного нетримання у малюка полягає в навичках або тимчасових труднощах її можна вирішити, ввівши деякі правила:

  • обмежений прийом чаю, води або соку за 2-3 години до відходу до сну;
  • похід в туалет перед тим як відправитися в ліжко;
  • вести щоденник із записами ночей, які дитина провів у сухій і вологій ліжку — за підсумками підрахунку сухих ночей винагороджувати малюка;
  • зобов’язати дитини замінювати мокру піжаму і простирадло відразу після того, як вона намокла;
  • для дітей постарше потрібно обмежити вживання напоїв, в яких присутній кофеїн.

Дітям від 6 років в усуненні нічного нетримання може допомогти, так звані, — энурезный будильник. — Дія його спрямовано на те, щоб будити дитину в туалет, коли тільки пару крапель сечі потрапить на ліжко. — Це пристрій дозволяє дітям самостійно вирішити проблему — виробляючи навички в проблемі нетримання сечі вночі. Ефективність його використання складає в 70-85% випадків. Але для вироблення навичок потрібна деякий час — перше час користування, дитина може прокидатися тільки після повного сечовипускання. А з плином кількох тижнів він вже зможе прокидатися і зупиняти сечовипускання. У результаті потреба пописати будити його замість будильника. Потреба в такому пристрої може повністю піти через 3 тижні, але в деяких випадках потрібно і більший період.

У будь-якому випадку, проблема енурезу вирішувана і батьки повинні розуміти, що нічне нетримання сечі є досить поширеною проблемою, такий розлад можна вилікувати, тому дитина не повинна відчувати провину і замикатися.

Спеціаліст розповідає про діагностику і терапію нічного енурезу у дітей:

Залишити коментар